Akçakoca Hemşin Pikniği

SİTEMİM KENDİME..

yazıklar olsun bana bir kerede verdigim sözü tutmasam
      ewet ben agrasif bir insanım çünki boş yazmayı sevmiyorum çünki bir şeye ya varım yada yokum ama insan olarak elimden geldigi kadar sözümün arkasında olmak isterim çünki beni ailem böyle yetiştirdi aile terbiyem şunu ilk başta aşıladı bana asla biri lerinin ümitlerini kırma belkide sahip oldukları tek şey odur dedi ben asla tutamayacagım sözün arkasında durmam duramam................. yahu insan ilk önce özürdilemesini bilmeli
      unutmayalımki özür dilemek büyükluktur dikkat ediyorum insanlar konuya bakıyor ama daha önce yarum yazmıştık ee şimdi neden yazamıyoruz çünki karşımdaki insana sözverdim nasılsa sanal ortam ne olurki işte bu kadar duyarsızım ben ne olurki ben akçakocadaki insanları hemşin köyünu görsen ne degişeçekki tekrar diyorum aynanın karşısına geç bak aynaya ben bumuyum deyin unutmayalımki yalan söyleyen insan kendini kardırır ben sanal ortamda sözverdim nurcann kardeşimin dügünune gitim yine sözverdim ankaraya aşiyana yemege gittim söz vermedigim halde çamlıçaya piknige gittim söz verdigim halde akçakoçaya hemşin köyüne gidecem son nefesimi orda versembile gidecem şimdi agrasilik sonradan oldu bana ailemden kalmadı sözlerim sitem dolu
      isterseniz benim piskolojik sorunum vardeyin taktir sizin ama asla yargısız infaz yapmayın
      (EGER BİRİLERİNİ KIRDIYSAM VEYA ÜZDUYSEM ÖZÜRDİLERİM))))
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      ARKADAŞLAR BU YAZIYI EROL_OKUTAN YAZDI BENDE ONUN ADINA BURAYA ASTIM
      ABİSİ BEN BU YAZIYI YAZMAYA ÇALIŞTIM AMA BECEREMEDİM SEN BENİM ADIMA KESİP YAPIŞTIRIRMISIN

BİZ HEMŞİNLİLER GERÇEKTEN TUTKUN VE BİRBİRİNİ SAYAN SEVEN İNSANLARIZ YÜZYÜZE GÖRMESEKTE GERÇEKTEN BİR SEVGİ BAĞI OLUŞUYOR ARAMIZDA BEN DAHA NEHİRİ KUDRETİ İLKEYİ HİÇ GÖRMEDİM AMA KENDİME ÖYLE YAKIN HİSSEDİYORUMKİ ONLARI İYİKİ VARLAR VE YÜREKLERİ İYİKİ BU KADAR GÜZEL ONUN İÇİN ONLARI VE DİĞERLERİNİ TANIMAK KAYNAŞMAK İNŞALLAH BİR DAHA AYRILMAMAK ÜZERE BİR ÖMÜR BOYU DOST KALMAK İÇİN DİYORUMKİ HAYDEN AKÇAKOCA PİKNİĞİNE SAYGILARIMLA

AHADA KÖYÜMÜZ

duzcetanitim.com/dtindex.asp?action=single&id=106
      AHADA KÖYÜMÜZ

akcakoca-hemsin.com/
      SANIRIM KÖYÜMÜZ BURASI :D :D

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!

AHİ Hİ Hİİİ

AHADA GELDUMM ARKADAŞLAR PİKNİK KONUSUNA EPEYDİR YAZAMADIM KUSURA BAKMAYINN AMA İLKE ARKADAŞIM GEREKLİ BİLGİLERİ VERMİŞ SAĞOLSUN GELECEK OLAN ARKADAŞLARIMIZZ DOYUMSUZ MUHABBET SOLUKSUZ HORON VE TÜRKÜ İÇİN AZ BİR ZAMAN KALDI AYIN 19 U CUMARTESİ GÜNÜ HERBİRİNİZİ AKÇAKOCA GİRİŞİNDE SAPAK MEVKİİNDE BİZ BEKLİYOR OLACAĞIZ HAZIRLADIĞIMIZ BİR PROGRAM VAR AMA SİZLE O GÜN TEKRAR BİR MÜTABAKAT YAPIP ÖYLE KARAR VERİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUMM..

SAYIN SİTE ÜYELERİ BU KÜLTÜR BULUŞMASI EĞLENCEDEN ÇOK BENCE AYNI İSMİ TAŞIYAN BİR BİRİNE YAKIN AMA FARKLI İKİ KÜLTÜRÜN KAYNAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM OLACAK BU YÜZDEN AĞARLAYANLAR (HEMŞİNKÖYÜNDEKİ İNSANLAR) KADAR KATILIMCILARINDA SOUMLUKLARI VAR BENCE NE KADAR KATILIM OLURSA SORUMLULUKRAINI İNSANALR OKADAR YERİNE GETİRMİŞ OLACAKLARDIR.. ACİZANE DÜŞÜNCEM BUDUR SAYGILAR....
      Bu ayrımcılık değil mi?

Hasan Şişman Kardeşimizn yazısına gerçekten üzüldüm. Çünkü bu piknik fikrini ilk defa dile getirirken düşüncem bu güne kadar haklarında çok farklı şeyler söylenen ve adeta dışnanan Hopalı Kardeşlerimize aslında böyle bir ayrımın olmadığını hissettirebilmek, bu güne kadar gerçekleştiremediğimiz büyük bir kucaklaşmayı gerçekleştirmekti. Ama demek ki meramımızı yeterince anlatamamışız.

"Kendi açımdan söyleyeyim ; Hopa Hemşinli'lerini tanıma-anlama arzusu"
      "Hopa Hemşinlileri konsundaki gerçek ve somut duyarlılığımızın"

Bern bu cümlelerden hiç bir şey anlamadım. Aynı topraklarda binlerce yıldır birarada yaşadığımız, aynı yemekleri yediğimiz, aynı havayı soluduğumuz, aynı nüfus kağıdını taşıdığımız, aynı koğuşlarda askerlik yaptığımız kardeşlerimiz için neden bölgesel ve etnik bir tanım yapma ihtiaycını duyuyoruz.
      Diyelim ki buraya Kayseri Pınarbaşı'nın Çerkezeleri gelmiş olsaydı aynı tanımları ve nitelemeleri onlar içinde mi yapacaktık?
      Bu ülke toprakları için kanını, canını vermiş insanlarımızı bu tür somut kelimelerle tanımlamak ayrımcılık değil midir?
      Ben bu davranışı gerçekten anlamıyorum. Çünki biz bu topraklarda tüm tarihimiz boyunca böyle bir tasnifi hiç yapmadık. Bütün insanları Allahın yarattığı eşrefi mahlukat olduğu için sevdik. Yetmişikibuçuk milelte bir göz ile baktık.
      Sitenin bu kadar üyesi varken Mine, Burcu, Timur, Nihat Kardeşlerimizin adını neden özellikle veriyoruz? Bizim bu kardeşlerimziden ne farkımız var. Kulağımız, gözümüz iki tane. Ağzımız bir tane.
      Peki o zaman böyle bir tanımın sebebi nedir?
      İnsanları etnik aidiyetine göre tasnif edip, bu aidiyetine saygı duyduğunu söylemek o insanları üzmez mi?
      yani açıkça diyorsunuz ki; "Siz Ermeni, Rum, Kürt, Çerkez, Boşnak, Arnavut, Pomaksınız vb. Türk değilsiniz ama bizler sizi tanımak, anlamak istiyoruz. Türk olmadığınız halde sizi kabul ediiyoruz.
      Kardeşler, Dostlar, Canlar;
      Hiç kimsenin hiç kimseye böyle bir lütufta bulunmaya hakkı yoktur. Bu ülkede yaşayan, bu ülkenin havasını soluyan, bu ülkenin dertleriyle dertlenen, üzüntüsü ile kahrolan herkes bu ülkenin gerçek sahipleridir.
      Kimsenin de bu sahiplere ulufe dağıtır gibi "Sizi kabul ediyoruz" tavrı sergilemesi kabul edilemez.
      Bu konuda bundan sonra bir daha yorum yapmayacağım.
      KUKU, Ercan, Zafran, Bilenli vb. ne kadar kardeşimse Mine, Burcu, Timur, Nihat' da o kadar kardeşimdir. Gerisi de lafı güzaftır.
      Selam ile...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      canım abicim çok güzel söylemişsin biz zaten böyle düşünüyoruz burda yeri geldi tartıştık yeri geldi mutabık kaldık ama ortak noktayı bulmak açısından sen büyüğümüz olarak güzel abim böyle bir pikniği uygun gördün bizde cani gönülden kabul ettik hatta hergün burda neredeyse dile getirdik ben gerek sohbette gerek forumda herkesi davet ettim arkadaşlarımda aynı şekilde ama BEN değil BİZ varız diyenler meydanda yoklar en gereksiz konulara bile yazabilen insanlar bizim o kadar ısrarımıza karşı şuraya sırf kardeşlik adına nada olsa kusura bakmayın gelemiyoruz diye bir bahane bile uydurmuyolar sözüm yazan arkadaşlara değil lütfen yanlış anlaşılmasın benim lafım burda resmen bir ayrımcılığın olduğunu açık açık ortaya koydular özelliklede YÖNETİM
      şunu belirteyimki biz dostluktan kardeşlikten yanayız kardeşliğimize laf uzatack bir insan olursa biz zaten cevabını veririz merak etmeyin geçen ben bunun örneğini bir hopalı arkadaşımıza yaparak gösterdim zaten he bu sizi ne kadar ilgilendirir oda ayrı bi konu ama siz bizi burda kabul etsenizde etmesenizde bizim size ıspatlamamız gereken hiç bir şey yok neden yazıyosun peki diyebilirsiniz ben bunları ortak bi nokta bulmak amacı ile düzenlenen pikniği onaylayığta şimdi geri çekilen insanlara diyorum biz kapılarımızı açtık isteyen buyurur gelir ama şunu çok iyi öğrendikki bir kaç kişi dışında bazı insanlar hemşinlilerin sadece rizede olduğunu zannediyor ama yanılıyosun hemşinliler heryerde siz ister kabul edin ,ister etmeyin
      her zamna dediğim gibi ÖNCE TÜRKÜM SONRA HEMŞİNLİYİM
      şakir abi seni özellikle piknikte aramızda görmek isteriz bi abimiz bir büyümüz olarak sizin bize bıraktıklarınızla yaşayacak kültürümüz insanlar

Biz Bu Yüreğin Tam Ortasındayız…

Hopa Hemşinli Sn. F.ARSLAN Arkadaşımın Arkadaşları Karatavuk Köyünde Soyadları Yılmazlar Bizimde Canımızdır…
      Biz 19-20.05.2007 Ailece Orada olacağız ve Eleştiriye acık olan yüreğim Kardeşliğimizdir.
      Diğer konuda yazan arkadaşlarımın da ayrımcılı yaptıklarına inanmıyorum…
      Biz İmzamızın Arkasındayız.
      Sn. hemşinli ilke
      Sitemizde olmanız gururumuzdur…
      BİZ SELAMLAŞTIKLARIMIZ İÇİN KAPIŞIR
      SEVDİKLERİMİZ İÇİNSE CANIMIZI VERİRİZ
      ÇÜNKÜ BİZ HEMŞİNLİYİZ

ULAŞIM

Batı Kaadeniz’in önemli turizm merkezlerinden biri alan Akçakoca; İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli gibi metropollere 2.5 – 3 saat uzaklıkda olup otoyolla çok kolay bir ulaşıma sahipdir.Hangi yönden gelinirse gelinsin D.100 otoyolunun Düzce ili tırnikelerinde çıkış yapılarak Akçakoca yoluna girilir. 35 km.lik şehirlerarası yolu yeşillikler içinde katedererk Akçakoca’ya varılır.
      Akçakoca’ya İstanbul ve Ankara’dan düzenli olarak otobüs seferleri vardır. Belli başlı firmalar:Üstün Erçelik,Metro,Ulusoy...
      Ayrıca Bursa üzerinden Antalya – İzmir seferlerini yapan Kdz. Ereğli bağlantılı otobüslerden bu istikamette seyahat edecekler yararlanabilirler.

AKÇAKOCA'YA ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMALAR VE TELEFON NUMARALARI
      İstanbul Ulusoy 0 212 664 06 40 - 0 216 388 77 22
      İstanbul Metro 0 212 658 07 71 - 0 216 333 29 37
      İstanbul Üstün Erçelik 0 212 658 01 20 - 0 216 333 27 82
      Ankara Metro 0 312 224 07 85 - 0 312 224 07 86
      Ankara Üstün Erçelik 0 312 224 16 67
      İzmir Metro 0 232 486 55 70
      İzmir Üstün Erçelik 0 232 435 30 07
      Bursa Metro 0 224 261 50 52
      Bursa Üstün Erçelik 0 224 254 99 93
      Resimler
      • Akçakoca Güneþ batýmý.jpg

40.87 kB, 0×0, 649 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

CVP: AKÇAKOCA HEMŞİN PİKNİĞİ ...

Yazar: hasansisman Tarih: 14.05.2007 Saat: 09:11

Yani müsait olmadığım için yoksa bazı site üyelerimizin bildiği gibi Hopa Hemşinlileri konsundaki gerçek ve somut duyarlılığımızın devam ettiğini söylememe gerek bile yok.

Pikniğe iştirak edecek arkadaşlarımızın yanlarında kayıt cihazları ve fotoğraf makineleri götürmeleri ve bu pikniği tüm ayrıntılarıyla bize yansıtmalarını önemle rica ediyorum...

Hasan ŞİŞMAN
      İST.

Not : Mine, Burcu , Timur kardeşlerimiz ve Nihat abinin ne demek istediğimi anladıklarını sanıyorum ...

Selamla ...

ZİHNİYET AYNI . GİTMESEDE ORTALIĞI KARIŞTIRMAYA HER ZAMAN VARLAR.

NE DEMEK İSTEMİŞSİN ŞİŞMAN BİZEDE BİR ANLATSAN DIYORUZ. İLLEGAL SANAL MSJ LAR DA SAYENIZDE TÜREMİŞ OLDU.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.

ÜLKEMİN GÜZEL İNSANLARI MERHABA

Yukarıda yazılanları bazene neşeyle bazende hüzünle okudum. Bu ülkenin bir ferdi, bir neğferi olarak şunu açıklamak gereği duydum. bizler güzelliklerin paylaşmak, mutlulukları pekiştirmek, sevgleri çoğaltmak için oluşan böyle etkinliklerin her nerede olursa olsun her kim tarafından yapılırsa yapılsın durumu müsait olanlarında bundan pay alması düşüncesi ile buradan davetler yaptık. Sevinçler paylaşıldıkça artar, üzüntüler paylaşıldıkça azalır. düsturu ile sizlerinde hoşgörülerinize sığınarak dilimiz döndüğünce, elimizden geldiğince samimi ve içten duygularımızı anlatmaya çalıştık. yanlış anlaşıldıysak herkesten ama herkesten özür dileriz. Şunu da belirtmek isterimki burada yazılan ve söylenen herşey dosdoğru içten dostana duygularla ifade edilmiştir. yoksa bu pikniğe GELENLERDE SAĞ OLSUN GELMEYENLERDE. eminimki onlarda gelmek istemişler ancak gerek maddi gerekse manevi sebeplerinden dolayı gelememiş olabilirler. Şahsım adına şunu söylemek istiyorum lütfen kabul edin HEPİNİZİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM, İYİKİ VARSINIZ , İYİKİ SİZİ TANIMIŞIM. yüzünüzü hiç görmesemde sesinizi hiç duymasamda yüreğim sizinle ALLAH gülen yüzlerinize üzüntüyü göstermesin inşallah. Pikniğe gelecek olanlarla yüzyüze, gelemeyenlerlede gönül gönüle görüşmek dileğiyle şimdilik hoşcakalın
      Akçakoca'ya gidecek arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum...

Nihat Abi sımsıcak yüreğinizi açıp bu güzel davetle pakiştireceğiniz sanal dostluğunuzu gerçeğe dönüştürme etkinliğinizde sizlerle olmayı çok isterdim. Ama İnşallah bir başka organizasyonda tanışma imkanımız olur.

Gelen arkadaşlarımla sizlere sonsuz saygılar sonsuz sevgiler gönderiyorum kabul edermisiniz :)

Ka İlkeeee Alev benide temsilen geliyor misafirperverliğinizden hiç şüphem yok kapılarınızı sonuna kadar açmış olduğunuzu her fırsatta belli ediyorsunuz güzel hemşinliler... ama senden özel bi ricam var gizli deyimki kimse duymesun ilke :) (Alevimi çooook seviyorum ona çok eyi bak çünki ona çok ihtiyacım var :D Alevimi önca Allaha sonra sana emanet ediyorum :) )
      Terlemesun, üşümesun, bolaşuk yikemesun, laz böreği yesun... dinlensun Alev bana geri dönsün :) :) :)

Şakir emiceeeeeee yukarıdaki mesajında kardeşlerini yazarken bahari pas geçmişsen :( :( :(
      ........................
      BAHAR ABLACUM SEN HİÇ MERAK ETME ALEVİ GENÇLEŞMİŞ Bİ ŞEKİLDE EOLLIYACAM :D :D :D :D
      ALEV DEDİĞİM GİBİ PROTOKOL BAŞKAN YARDIMCISI BAŞKAN ŞAKŞR ABİ BU İKİ İNSAN BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ ALLAH IN İZNİ İLE GÜZEL BAKACAZ SEN HİÇ MERAK ETME ;) ;) ;)
      (ama eskişehirli üstüne para veripte bunu atın denizden aşağı size para veririm kaza süsü veririz derse bi düşünürüm :] :] :D :D)
      ŞAKA ŞAKA ;) ;)

borsu bukadar tavan yapmadı

Yazar: Alev Tarih: 15.05.2007 Saat: 09:04

Arkamdan konuşmayın kaaaa........

Hem bi kere ben denetim amaçlı gidiyorum.. Resmi görev sayılır.. :D

Bu arada eskişehirliye de pirim yaptırdınız ha ... Kaa o kadar abarttığım kadar yok altı üstü kel, şişko, uyuz birisidu.. :D :D

alev abla eskişehirli borsayı altüst eti sanırım
      dikkat et elden gitmesun adam :D :D

İLKEEEEEEEEE

TAMAM SÖYLEDİKLERİNE HARFİYEN UYMAYA ÇALIŞICAM... :D :D :D

KAA PİKNİĞE NASEL GİDEYİM OTOBÜSLEN ARABA BULURSAM MUTLAKA GELİCEM BENDE ÇOK İSTİYORUM..OLDU Kİ GELDİK O ZAMAN BAKICAM HİZMET NASIL 8)) 8)) 8))

PİKNİĞE GİDECEKLERİN BİR LİSTESİNİ YAPIN BENCE BELKİ AYNI ŞEHİRDEN BİRLİKTE GİTMEK İSTEYENLER OLABİLİR, ŞAKİR ABİNİN DEDİĞİ GİBİ ONA GÖRE YA BİLET AYARLANIR YA DA OTOBÜS KİRALANABİLİR....

ŞİMDİDEN TÜM KATILIMCILARA BOL EĞLENCELER DİLİYORUM HAYIRLISIYLA
      MAL CİMRİLERDE
      SİLAH KORKAKLARDA
      YÖNETİMDE AKILSIZLARDA OLURSA ;
      İŞ BOZULUR
      Yazar: Alev Tarih: 15.05.2007 Saat: 09:04

Arkamdan konuşmayın kaaaa........

Hem bi kere ben denetim amaçlı gidiyorum.. Resmi görev sayılır.. :D

Bu arada eskişehirliye de pirim yaptırdınız ha ... Kaa o kadar abarttığım kadar yok altı üstü kel, şişko, uyuz birisidu.. :D :D

ORAYI DA DENETLE EKSİK KALMASIN.
      BEN ŞANSLIYIM HAFTA SONU DENETİMDEN KURTULDUM. 1 AY ORDA KAL GELME ANKARAYA.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.