bunu okuyun lütfen dayım Nazmi Ataman

bunu okuyun lütfen dayım Nazmi Ataman

Arkadaşlar ben uncu Nazmi Ataman'nın yeğeniyim, dayımın defni için 3 günlüğüne ortaköye gittim.Dayımıza olan son görevimizide yerine getirmeye çalıştık.Şimdi buraya bişeyler yazacam ama ne derece doğru olur bilemiyorum,eğer bir hatam olursa herkezden özür diliyorum.Çoğu kişiler bilirki dayım unculuk yapardı yani tcaretle uğraşırdı dayım iyi niyetli olduğundan kimseyi kıramazdı bu yüzden çoğu insana unu veresiye verirdi. ister inanın ister inanmayın 1950 den bile borcu olanlar varmış.yani uzun lafın kısası bu sebebten dolayı bayağı alacaklıymış.sizden rıcam eğer çevrenizde borcu olan varsa belki dayımın vefatından haberi yoktur onlarada duyurursanız çok sevinirim.bu işlerle ilgilenecek çok fazla kişisi yok olanlarda orda bişeyler yapmaya çalışıyor.Borcunu vermek isteyenler olursa zaten dükkanında gerekli bilgileri bulacaktır.Böyle bişey yazmak ne derece doğru bilemiyorum ama ben bununda faydası olabileceğini düşündüm.Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum..
      Sevgili Hakan Kardeşim;
      Eğer dükkanda bu tür bilgiler varsa bence o kişilere bir şekilde ulaşıp borçlarını istemelisin. Eğer borcu olan kişiler vefat etmişlerse onların yakınına ulaşıp o kişilerin borcunu bildirmeniz gerekir ki en azından borcu varken vefat edenler mezarlarında borçlu yatmasınlar.
      Borç kul hakkıdır ve vebali de çok büyüktür. Ola ki borcu olanlar borçlarını unutmuştur ya da yakınları bu borçlardan habersizdir.
      Bu sizin aynı zamanda dinin emrettiği bir görevinizdir. Çünkü alacaklı olan borçlu olana borcunu arada bir hatırlatmak dinimizin gereğidir.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...