Meleskur Osm. Mezar Taşları Temizleyin!!

Meleskur Osm. Mezar Taşları Temizleyin!!

Meleskurda bulunan ve geçen aylarda Veysel Atacan abi sayseinde sayfamızda gördüğümüz Osmanlı Mezar Taşlarının hali içler acısıydı...

Otlardan pislikten geçilmiyordu bunun için sadece 1 gün ayırıp orayı temizlemek güzel olur diye düşüniyorum...

Şu hemşinde binlerce insan var lütfen O tarihe sahip çıkalım....

Dernekğin Hemşin temsilcileri ve ankara temsilcileri ordayken daha kolya olur diye düşünyorum...

sevgi ile....

[FLASH]http://www.hemsinliyiz.biz/hemsin_video/mezar_taslari.wmv[/FLASH]
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Sevgili Yakup,

video yu bulup buraya aktardığın için sana ve kitap olarak Osmanlı mezar taşlarını bize sunan yöremizin kültürü hakkında herzaman araştımacı kişiliğiyle bize örnek olan Veysel ATACAN a teşşekkürü borç bilirim.

Meleskurde videoda görüldüğü gibi tarihi bir cami ,taş köprü ve 10 'u aşkın hemşin konağı,serenderle vs. bulunmaktadir.Gel görki tüm karadeniz insani gibi meleskur lilerde gurbetcidir.Yazın biraz canlanan köy kışın sessizliği bırakılır,toplam 15 haneyi geçmez açık olan kapi sayısı.

Şimdi yakup kardeşim,Meleskur liler Osmanlı Mezar taşlarının temizleyin diye agresif bir başlık atmani yadırgadım,agresif olmak hiçrbirzaman yarar getirmez aksine zarar getirir,ama konuyu hem muhtarlığı hem de derneğe aktarıp gerekeni yapmaya çalışağım,

Saygılarımla,
      w w w. m e l e s k u r53.com