Anbarlı Yaylası 24 Ağusts 2007

Selam Coşkun kardeş

Değerlı kardeşım yazılarını her zaman okuyorum eline sağlık bende yaklaşık 20 senedur ambarlıya gidemiyorum oraları özledum.

Coşkun kardeş benim bildiğim göller tepeyi çikarken kayalığın içinde kuzu gölu vardı bazen kururdu daha sonra muhe gölu derdık peşınde yine kuzu gölleri sonra sanduklı,taraklı.üç göller ve balıklı gölu vardı inşanla göller yine duruyor eksilen olmamıştır sen bilirsin selamlar

ALLAH'a emanet olun.

Pocar
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Benim gördüğüm kadarıyla bu sene en balıklıdan aşağa tarafda bi göl vardı onun altında sandıklı altdadaufak ufak göller vardı 3 taneydi sanırsam onların sağ taarafında aşağa inerken büyk bi göl vardı.. o kadar hatırlıyorum...
      Resimler
      • göl.jpg

180.31 kB, 0×0, 208 defa görüntülendi
      • Sandýklý gölü.jpg

133.22 kB, 0×0, 230 defa görüntülendi
      • Gööller.jpg

206.34 kB, 0×0, 204 defa görüntülendi
      [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8710/aytemizsd7.jpg[/IMG]

CVP: Selam Coşkun kardeş

Yazar: pocarınalaettin Tarih: 30.08.2007 Saat: 21:50

Değerlı kardeşım yazılarını her zaman okuyorum eline sağlık bende yaklaşık 20 senedur ambarlıya gidemiyorum oraları özledum.

Coşkun kardeş benim bildiğim göller tepeyi çikarken kayalığın içinde kuzu gölu vardı bazen kururdu daha sonra muhe gölu derdık peşınde yine kuzu gölleri sonra sanduklı,taraklı.üç göller ve balıklı gölu vardı inşanla göller yine duruyor eksilen olmamıştır sen bilirsin selamlar

ALLAH'a emanet olun.

Pocar

Selam Alaettin kardeşim...

Evet ambarlı yaylası bizim çocukluğumuz un geçtiği ,ve hiç unutamadığım
      canımdan bile çok sevdiğimi söyleyebileceğim Güzel yaylamız..
      Geçen yıl çıktığımda ,çok heyecanlandım,sanki dünyaya yeni gelmiş gibi
      oldum..
      Ve hemen balıklının yolunu tuttum..
      Bayağı yorucuydu ,fakat değerdi balıklı gölleri için ..
      Şu an aklımda kaldığı kadariyla ,kuzu gölleri hariç 4 göl ve birde balıklı
      gölleri kalmış ..aslında 5 tane göl vardı ,ne yazıkki göllerden bir tanesi
      kurumuş...

Değerli Adem kardeşim bu sayfayı açarak ,bizlere hiç unutmadığımız yaylamızı ,bir kere daha siz hatırlattığınız için çok teşekkür ederim..
      Emeğine sağlık ...