Çamlıhemşin İlçesinin Mubarek İnsanlarının Buluşma Noktası

Selamun Aleyküm

Merhabalar Arkadaşlar epeydir yoktum;Yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişsiniz sefalar getirmişsiniz.

Öncelikle hemşinliyiz biz sitesinde bizimde bir aktif sayfamız olsun istedim komşu ilçe olarak.

Mubarekler adını uygun gördüm.

Fakat dınımızın kesinlikle alaya şakaya gelicek bir şekliyoktur yaradanımız bunu yasaklar.

Görüyorumki bazı arkdaşlar bunu ya fazla abartmışlar yada önemsememişler.

Bismillahırahmanırahim örneği gibi.

Arkadaşlar bişey yanlış yazıla bilinir seçeneklerden değiştir silden sile bilirsiniz.

Kesinlikle ve kesinlikle dinimizi alay konusu yaptıracak bir başlığa imza atmam ve attırmamda...

Herşey saygı ve dürüstlük çerçevesinde olsun...

Herkes yazdığı yazıyı bin düşünüp bir yazsın ve okusun.Yanlış ortaya çıkar kimseyi rencide etmek istemiyorum...

Saygılar selamlar...

merhabalar..

öncelikle sevgili Sevil abla,saz ekibi Ramazan bey :tongue: ,Fatma hanım ,Fatih bey çok teşekkürler güzel sözleriniz için ,, bizleri bırakmadığınız için...<çok özürdilerim dün bakamadım geç oldubiraz..>
      ve sayfayı açan ,güzel resimler asan sevgili Eyüphan bey,nihayet gelebildiniz.. ;) :] ..hoşgeldiniz..<ama şunuda demeliyimki,sanırım biraz yanlış anlamışsınız..bende çokduydum oşekilde dendiğini ve kesinlikle alay olarak olmadığından eminim..>

Herkese Hayırlı Cumalar...Cumanın hürmetine dualarınız,dilekleriniz kabul olur inşallah..
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "

HAYIRLI CUMALAR TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNE

Sağol Didem teşekkürler.Sayfamızı yanlız bırakmadığın içinde teşekkürler :D

Bembeyazsın yine kaçkar

Uğultulu geçer akşamaların,
      Islığıyla ürpertir rüzgarının sesi
      Artık dostun yok kimsen yok yanlsızsın
      Bir başına,
      Çıkmaz kimsenin nefesi

Bembeyazsın yine kaçkar...

Eyüphan Zararsız
      Resimler
      • _9130458 copy.jpg

130.21 kB, 0×0, 187 defa görüntülendi
      herkese ii akşamlar...

siz sağolun Fatih bey,amin inşallah..
      Eyüphan abi <diycem artık izninizle,,> rica ederim..siz sağolun..aslında çekiniyorum sayfaya sahip çıkmış gibi ama... yazmadanda yapamıyorum..<bu çekinen halim yaniii ;) :tongue:
      Sevil abla ,Halil bey ,Poginalı çok sağolun...
      poginalı nerelerdesin gözümüz yolda kaldı... :]
      Halil bey ,,hikayelerinizi,şiirlerinizi bekliyoruz..
      Sevil abla tabela mütiş..sağolun...dünya gözüyle göremedim ama.. :(.. görmüş kadar oldum şimdi....

herkese sevgiler,,sağlıcakla,hoşçakalın....
      Resimler
      • gul-resimleri%20(76).jpg

1.94 kB, 0×0, 152 defa görüntülendi

Akrep ve Ahtapotun Aşkı

Çok uzak bir adada yaşayan güzeller güzeli ahtapot ve çok yakışıklı bir akrep birbirlerine aşık olmuşlar. Fakat ikisi de birbirinden korkuyormuş. Ahtapot akrepden onu zehirli iğnesiyle sokar diye , akrep ise ahtapotun uzun kolları onu boğar diye…Fakat daha fazla dayanamayarak ikiside birbirlerine kollarını uzatmışlar. Ahtapot “en kötü ihtimalle bir kolumu veririm, nasıl olsa yerine yenisi gelir” diye düşünmüş. Akrep ise “Onun için kendimi feda edebilirim” demiş. Birbirlerini çok seviyorlarmış. O kadar mutlularmış ki bütün hayvanlar çok kıskanıyormuş onları...
      Zamanla akrepden sıkılmaya başlamış ahtapot, aklında açık denizler varmış hep. Oralara gidip başka hayvanlarla tanışmanın hayalini kuruyormuş. Güzelliğini bu şekilde geçirmemek için okyanuslara doğru yüzmeye başlamış. Terk edilen akrep günlerce sahilde onun dönmesini beklemiş. Ardından çok ağlamış fakat göz pınarları olmadığı için, hep içine akmış göz yaşları. Okyanusların en güzel sularında süzülen ahtapot yeni yerler gördükçe işte gerçek mutluluk diye düşünüyormuş içinden. Akrebi çoktan unutmuş. Derken birden bir balıkçı ağına dolanmış olarak bulmuş kendisini. Kurtulmaya çalıştıkca daha çok dolanıyormuş. Onu gemiye çekmişler. Balıkçılar ahtapotun kollarını kesip geri denize atmışlar. Kesilen kollarıysa içki masalarında meze olarak kullanılmak üzere bir restorana satılacakmış. Canı çok yanan ve ne yapacağını bilemeyen ahtapot eski aşkı akrebe dönmeye karar vermiş fakat kolları olmadığı için yüzemiyormuş artık. Terk edilen akrepse onsuz olmaktansa ölmeyi tercih etmiş ve zehirli iğnesiyle kendisini sokmuş. Diğer hayvanlardan yardım isteyen ahtapot akrebe ulaşmak üzereymiş. Akrebin yanına vardığında ise akrebi ölmek üzereyken yakalamış. Akrep son nefesini verirken “evet işte ben bu güzellik için kendimi feda ettim” demiş içinden. Gerçek aşkının akrep olduğu anlamış ahtapot. Ama artık ne ahtapotun onu saracak kolları kalmış , ne de akrebin onu tekrar sevebilecek kalbi.

alıntı

iyi akşamlar...

ilahi Eyüphan abi çok hoşsunuz .. :tongue: sevinmenize sevindim...buda sevinmiş vede kızmanıza da sevinmiş halim =) :tongue: ...

Halil bey, şiirde öykü de çok güzel..elinize sağlık..<nerden buluyorsunuz devamlı böle güzel şeyleri merak ediyorum doğrusu.. 8o :] >

kendinize çok ii bakın,,,sağlıcakla,sevgiyle,hoşçakalın....
      <sevimli haivanlar la şimdilik veda ...
      Resimler
      • 20051212_1_1134406860_fnup-00s.jpg

3.25 kB, 0×0, 135 defa görüntülendi
      • 04866.jpg

4.22 kB, 0×0, 149 defa görüntülendi

İyi Bayramlar...

BIRLIK VE BERABERLIGIMIZI, KARDESLIK VE DOSTLUGUMUZU EN SICAK SEKILDE HISSEDECEGIMIZ MUBAREK KURBAN BAYRAMINIZI TEBRIK EDER, MUTLULUKLAR DILERIM.
      Herkes Gülüşümü Görüyor
      Kimse savaşımı görmüyor.
      Herkes sesimi duyuyor
      Düşündügümü kimse bilmiyor.
      Herkes yazdiklarimi okuyor
      Gözyaşlarimi kimse görmüyor.
      Herkes beni tanidigini saniyor
      Ama kimse benim kim oldugumu bilmiyor.