Sabit Denizin Destanı

Sayın Ercan GÜRDAL

Seninle telefonda ve Hemşinde bazı konuları tartıştık senin neredeyse iyi niyetli ve akıllı bir hemşinli olduğunu düşünmeye başlamışken beni geçenlerde Hemşin platformuna yazdığım ve akabinde kaldırılan sayfadan pay çıkardığını öğrendim.

Doğanın bir kanunu vardır.Boşluklar daima doldurulur.Yine doğanın kanunun da sahip çıkılamayan değerlere veya kendinden birşeyler katarken bozduğun kültürel birliklere birileri mutlaka sahip çıkar.

Yıllardır hemşinle özdeşleşmiş olan tulum ve horon hemşinin dışına çıktıkça bozulmuş ve bozuk bir kültür halini almıştır.Senin köyünde dergahta bir sürü tarikat mensubu ayin yaparken sen bunlara hiç karşı çıkmadın.O zaman ki düşüncen bunlardan birşey olmaz veya kötü birşey mi canım şeklinde iken bugün ülke çapına yayılmış bir dinci akımın hepimizi nasılda boğacak bir hale geldiğini görmekteyiz.

Benim yazım hemşinde kişisel faydalanmalar yönünde iken sen onu toplumsal yanılmalara dönüştürecek kadar malzeme etmeyi hemşine kar sayarken o düşüncede bu ülkenin ufaktan başlayıp büyük karanlıkları getireceğini bilmiyormusun?

Son günlerde hemşinde uzantılarınız ülkü ocağını açma çalışması yapıyorlar.Bu ileride ülkü ocağına giden ve gitmeyen diye toplumda bir ayrışmaya sebep olmayacak mı?Biz gençlik ve öğrencilik yıllarımızda siyaset yaptık ancak ayrıştırıcı düşünceleri hemşine hiç yanaştırmadık.

Siz ankarada yaşayan ve hemşinde kökü olan birtakım kişiler hemşini karanlığa boğma gibi bir düşünceniz varsa bunuda bugünkü siyasi güçle yapmaya çalışıyorsanız bundan vazgeçin biz hemşinde yaşayan ve ne yapacağını bilmeyen birtakım akılsızlar değiliz.

Eskiden avukatların işi çelişkiler yaratıp ihtilafa düşenlerden para kazanmak iken bugün ihtilafı yaratan ülkeyi yönetenler ve bunu düzeltmeye çalışan ne yazık ki o gönüllü avukatlardır.

HES'lerin hemşinde yapılmaması için herkes uğraşırken siz sadece Musa ABAY beyefendiyi buraya gönderip bilinçsiz birtakım hareketlere önayak olmasını sağlarken biz o yüreği zengin avukatlarla o HES'leri durdurduk.Siz de başarısızlığınızı Musa ABAY'ı dernek başkanı yapmakla başarıya dönüştirmüş gibi davrandınız.

Bu beni biz hemşinde yaşayan birtakım akılsızlar değil siz ankarada yaşayıp buraları satmakla görevlendirilmiş birtakım akılsızlar olduğunuzu düşünmekte haklı olduğumu ortaya çıkarıyorsunuz.

Sayın GÜRDAL ve arkadaşları şunu unutmayın biz hemşiniz,biz cumhuriyetiz,biz Atatürk'ün bir nefesine yüzlerce can vermeye hazır insanlarız,biz ne tepanda hu çekenleriz ne de hemşinde sadaka dağıtanlar veya sadaka alanlarız.Hemşin siyasi görüşü ne olursa olsun aynı derenin sesinden şarkı dinler ise hemşini unutmaki birlikte korumakta zerre kadar çekinmezler.Tabii ki birilerinden sadaka almadığı ve birtakım akılsızlar tarafından kandırılamadığı sürece...

Her zaman olduğu gibi tüm hemşinlilere ve insan olabilenlere en engin sevgilerimi en derin saygılarımı sunarım.

Ali SABUNCUOĞLU

05373148029
      :P
      Eğer böyle girşim varsa.Çok yanlıştır.Bu hemşine çok zarar verir.Ben bir sohbet sırasında ismail abiyle konuşmuşdum.Bize çok dayatıyorlar(rizeden) ocak açın diye ama biz istemiyoruz.Böyle şeye hayatta izin vermeyiz diyordu.Bizim gençlerimizin ocağı okuldur diyordu.Eğer böyle bir girişim varsa hemşinliler buna izin vermemelidir.
      İYİDE BU KONUNUN KIZIMIN SAYFASIYLA NE İLGİSİ VAR Kİ BU SAYFAYA ASILMIŞ YAZI
      AYRICA ERCAN BÖYLE BİR İŞE KALKIŞIRSA HATA EDER O ZAMAN
      BENDE DEVGENÇ ŞUBESİ AÇARIM HOŞ OLURMU
      BİLDİĞİM KADARIYLA ERCAN SAĞLIKLI DÜŞÜNEN BİR İNSANDIR BÖYLE BİR İŞE KALKIŞMAZ
      YİNEDE KIZIMIN SAYFASINI GÜNE TAŞIDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
      SAYIN SABUNCUOĞLU SAĞOLUN
      Yazar: DENİZİM Tarih: 28.02.2009 Saat: 22:06

İYİDE BU KONUNUN KIZIMIN SAYFASIYLA NE İLGİSİ VAR Kİ BU SAYFAYA ASILMIŞ YAZI
      AYRICA ERCAN BÖYLE BİR İŞE KALKIŞIRSA HATA EDER O ZAMAN
      BENDE DEVGENÇ ŞUBESİ AÇARIM HOŞ OLURMU
      BİLDİĞİM KADARIYLA ERCAN SAĞLIKLI DÜŞÜNEN BİR İNSANDIR BÖYLE BİR İŞE KALKIŞMAZ
      YİNEDE KIZIMIN SAYFASINI GÜNE TAŞIDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
      SAYIN SABUNCUOĞLU SAĞOLUN

EMRULLAH ABI HAKKIMDAKI DÜŞÜNCEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BENDE İLK DEFA BURDA OKUDUM VE BILGI SAHIBI OLDUM.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      değrli hemşinliler sizlerden ricam yukarida asmış olduğum destana ilave
      olarak 11 heceyle devam edenleriniz olursa çok sevinirim
      kısaca konu 23 yaşında lise mezunu 3yıldır nışanlı iken lösemi oldu
      22 ay yaşadı tedavi sonucu doktoru düğününe izin verdi evlendi 4 ay yaşadı anne babası var 2 abisi birde ikiz kız kardeşi var
      ilave yazanlar lütfen ad soyad belirtsinler
      Çiktuğun o yol donuşsuz yoldur
      Bilesun DENİZUM sensuzluk zordur
      Yureğum acinla ateşten kordur
      Nasil dayanayim soyle DENİZUM
      Toprağa su oldi gencecuk kezum.

Emrullah amca ben tanımazken Deniz ablayı yüreğim tutuştu senin yangınının tarifi mümkün olamaz..

Sabırlar versin yaradanım.
      Aşkta tıpkı ELİF gibidir isminde gizlidir ama okunmaz o olmadan da besmele sese gelmez o herşeyin içindedir hiç birşeyde görünmez...
      DENİZİN DESTANI

AKŞAM OLDU GENE HAVA KARARDI
      HAVA AÇIK YILDIZLARDA PARLADİ
      YILDIZLARDA GÖZÜM SENİ ARADI
      YAVRİYUM YAVRİYUM DENİZİM OĞUL
      DENİZİM DENİZİM YAVRİYUM OĞUL

DAĞLARIN BAŞINA DUMAN OTURMUŞ
      ECEL SENİ BENDEN ALMIŞ GOTURMUŞ
      KADER HAYATIMI YIKMIŞ BATIRMIŞ
      DENİZİM DENİZİM YAVRİYUM OĞUL
      YAVRİYUM YAVRİYUM DENİZUM OĞUL

SONBAHAR GELİNCE KUKU ÖTER Mİ
      EVLADIN ACISI ACEP BİTERMİ
      YÜREK YANGINIYLA HAYAT GEÇERMİ
      DENİZUM DENİZUM YAVRİYUM OĞUL

İLKBAHAR GELİNCE KUKULAR ÖTER
      EVLADIN ACISI YÜREĞİ YAKAR
      HASRETLE YAŞAMAK ÖLÜMDEN BETER

BABAN HASTA OLDU BÜYÜDÜ DERDİN
      BABA SENIN İÇİN ÖLÜRÜM DERDİN
      BABAN SENLE ÖLEMEDİ DENİZİM

YİRMİ DOKUZ EYLÜL İKİBİNBİRDE
      SABAH ŞAFAK VAKTİ SAAT TAM DÖRTTE
      KARARTTIN DÜNYAYI ATTIN ATEŞE

GÜZELLİĞİN DİLDE DESTAN OLMUŞTU
      YAŞAMIN YİRMİ ÜÇ YILA SIĞMIŞTI
      O GÜZELLİĞİNE ECEL KIYMIŞTI

BABAN, ANAN, BACIN İKİ KARDEŞİN
      SENSİZ YAYLALARDA NASIL DOLAŞSIN
      YAYLALARDA SENSİZ VİRANE KALSIN

BABAN ARTIK SENSİZ YAŞAYAN ÖLÜ
      BABAN GİBİ ACI ÇEKENLER DOLU
      ACEP NERDEN GEÇER KAVUŞMA YOLU
      DOST BİR YILDIZA BENZER. KARANLIK GÜNLERDE İLK GÖRÜNEN O'DUR.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “DENİZİM” ().