Gito Yaylası

BAŞKAN CUMHUR,YİNE GÖNDERME YAPTI

Hemşin Belediye Başkanı Başar CUMHUR Gelişim Tv’ye verdiği söyleşide çarpıcı mesajlar verdi

BAŞKAN CUMBUR 21 AYIN MUHASEBESİ VERDİ

“Buğüne kadar hiç Çepsever olmadım.”

Hemşin Belediye başkanı Başar Cumhur Rize Ardeşen Gelişim tv’de katıldığı söyleşide her kesime ilginç göndermeler yaptı.Başkan Cumhur 21 aylık Belediye başkanlığı döneminde yaptıklarını ve yapamadıklarını anlatırken şunları söyledi.Biz seçim tahahüdümüzde bir şeyi söz vermiştik,ne idi o,o şuydu,biz hemşin lisesinden mezun olup türkiye’nin her hangı bir yerinde bir üniversitede okuyan bana oy vermiş vermemiş kim olursa olsun ayda belirli miktar burs vereceğiz karşılıksız dedik,belediyenin kasasından bir kuruş çıkmadan bunu yapacağız gerekirse maaşımın tamamını bile bur vermek için kullanırı,bende emekli maaaşımla geçinirirm.dedim ve bunu gerçekleştirdik.şu anda 27 öğrencimize ayda 50.000.000. milyon cıvarında burs veriyoruz.İsterdimki daha fazla verebilsek,şimdi bizi eleştirelere soruyorum,kötümü ettik oralarda okuyan bu gençlerimiz biliyorlarki bizi hemşinde destekleyen birileri var ve o hevesle vatanlarını memleketlerine ilerde ne yapabilirzi noktasında olacaklar bu gençler diye belirtti.

Başkan CUMHUR”Belediyenin önemli projelere imza attığını ama bu projeleri verdiğimiz bazı bakanlık ve müdürlüklerden bı cevap alamadıklarını,bir kaç projenin gerçekte çok iyi proje olduğu nıktasında cevaplar aldıklarını ama projenin bedelinin 506 milyar olmasına rağmen aktarılan kaynağın sadece 15 olduğunu bun kaynaklada sadece bir mahellemizin yarım yolunu betonlaştırdıklarını söyledi.15 milyar yerine 50 milyar gönderilseydi belediye olarak daha fazla mahalle yolu betonlama sını yapabilrdik.Şimdi bir başka projemiz var Belçikadan bir kardeş belediyenin ne yapabileriz noktasında tercübelerini aktaracalkları ve yapmış olduğumzu ilçemizin kalkınmasında turizm yatırımları adabında bir ufak otel motel,çay atelyesi,arıtma tesisi,yuksekokul,ve diğer köy ve mahalle yollarının yapımı gibi içerikleri olan ilçeme gelişmesine ivme kazandıracak bir proje şu anda onaylanmış durumda proje bazında kaynak konusnda AB yatırım fonlarınıda kullabilirsek ve gerçkekleştirebiliesek,şu anda her şeyi tamamlanmış ve bekleme aldığımız Hemşinin sürdürülebilri kalkınmasını sağlayacak projrmizin birinci ayağı olan kanalisayon projesini devreye sokacağız ve 1-2 yılda bitiririz inşallah,dedi.

Konuşmasının her bölümünde ben Başar CUMHUR olarak kendim için bir şey istemiyorm.benim isteğim hemşin için hemşin’li için yıllardır hep ufak vaadlerle Hermşin insanı kandırılmış diyen CUMHUR”ben hatırlıyorum benim partımda buna dahıl,o zamnlar Cumartesi gunleri ilçem kalabalık olrdu,siysiler gelip konuşmalar yapadı.hep derlerdi Üsküt dağı yapılacak o yolu yapacağız ama hala o yol yapılacak,nihayet Valim açıkladı 2006 yılı proğramına alınacak ve inşallah yapılacak bizde katkılarımız sürdüreceğiz.Ama son sel felaketi gerçekten ilçemin gelişmesini etkiledi.Onun için Hemşin’lilerden şunu istıyorum,ben elimi değil kendimi taşın altına koydum,onlardandanda ellerini değil sadece bir parmaklarını taşın altına koymalarını istiyorum.bakın o zamn neler yapabilıyoruz,görsünler yeterki bir parmakları olsun diye beirtti.

YETKİLİLER” HEMŞİN’E OLAN BORÇLARINI ÖDEMELERİNİ İSTİYORUM

Başkan Başar CUMHUR”Ben şimdi Siyasilerin,yetkilerin bu ğüne kadar ufak vaadlerle Hemşin’lileri kandıranlardan bir şey istıyorum,evet tulum varsa,horon varsa,doğa varsa,insanlık varsa,çevre varsa bunları hepsini Hemşin’e borçluyuz,onun için artık Hemşin ve Hemşin’liye olan bu borcu ödeyin,evet siz borcunuz ödeyin ondan sonrada benden bu borcu halkıma ödemezsem,gelin yakama yapışın son nefsime kadar alın,benden almazsanız çocuklarımda son kuruşuna kadar hesap sorun alın dedi.

21 süre zarfında yılda 10 milyar olan Telefon fatura harcamalarını 3 milyar’a araçların benzin mazot harcalamalrını %50 oranında azaltıklarını buna rağmen yapmış olduğumzu çalışmalrın daha fazla olduğunu belirten Başkan Başar CUMHUR”İki türlü yurttaş sınıfı var birincisi Yurtsever gerçekten İkinci ise Çepsever,biz yurtsever vatansever olduk hiç bir zaman çepsever olmadık,bir düşününki çoluğunun nafakasını çebindeki parasını belediyeni aracına benzin alıp iş gören,başkan gördünüzmü eğer varsa gösterin,biz onuda yapıyoruz çünkü neden biz hemşin’de yaşıyoruz ve yörmeizi seviyoruz. Çalışmalarımzda hiç bir zaman Sağı solu ayırmadan,eşi dostu kayırmadan,gece gündüz çalışacağız diye söz verdik,ve çaılşıyoruz,çalışmaya devam edeğiz.dedi.

Başkan CUMHUR”hiç bir zaman siyasi görüşlerimi işime karşıtrmadım,bu memuriyetim süresincede böyle,baçkalığım süresince böyle oldu,yakamda partı rözetim yok,ama buna rağmen hiç bir zaman görüşlerimden ve düşünce mden felsefemden ödün vermedim.partımdır,sonunda kadar savunurum,ama CHP şimdiye kadar hiç bir zaman Hemşin’de başkanlık yarışında aday bile çıkaramamıştır.,ama biz ona rağmen aday olduk,ınandık ve belediye başkanı seçıldik,bu benim için bir şereftir,onurdur.her zaman onur duyacağım.Bunu kazanan belediye başkanlarını ankaraya çağırdığında Genel Başkanım Deniz BAYKAL’ada söyledim.tebrik etti ve ilk fırsatta hemini ziyaretinde Hemşin bir Dünya markasıdır diyerek taçlandırdı,bundan öte İsmet İNÖNÜ’de Hemşin’liler için “HEMŞİN İnsanı münevver insandır demiştir.İşte biz böyle bir kültüre sahıp ilçeyiz.dedi.

Hemşin Belediye Başkanı Başar CUMHUR'a abimize ÇALIŞMALRINDA

pazarhemsin.com

olarak BAŞARILAR DİLERİZ.
      Haber Dursun Ali YILMAZ
      Resimler
      • baskch1.jpg

15.9 kB, 0×0, 407 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda