Bayan Tulumcumuz - Filiz BALTA

Tebrikler...

Kadıköy Hemşin Derneğindeki çalışmalarınında katkısı sonucu, kısa bir
      sürede milyonların önünde tulum çalabilmek büyük bir başarı.Yöre
      çalgımızı dünyaya bir kez daha duyurduğu için kendisini tekrar tebrik
      ediyor, başarılarının devamını elbette bekliyoruz.
      Bu günümüzü çalan iki hırsız var; geçmişe ilişkin pişmanlıklarımız ve
      geleceğe ilşkin kaygılarımız...

gurur duydum açıkçası

evet bir bayan tulumcu yetişti ve yetişmeye devam edecek.kendisiyle 8 aya aşkın bir çalışma sonucundaa filiz hanım kendini bende bu işte varım diyerek ispaat etmiştir.

ben kendisiyle herzama gruruduydum ve herzaman yanında oldum ve iddaa ediyorum ki en iyi tulumcular arasına kendini sokacaktır.

kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum.........

tulumunun üstinde
      parmakları işliyor
      dinle filiz baciyi
      nede güzel çalıyor......

elevit_efsanesi(gökhan şenolu)
      Merhaba,

Filiz hanımın dernekteki çalışmalarını biliyoruz. Zaten başlığa da bakarsanız Filiz Balta ve tulum öne çıkarılmıştır.

Bir kadının tulum çalması ve bunu da gayet başarılı bir şekilde icra etmeye çalışmasında örnek alınacak yönler var. Ayrıntılara girmeye gerek yok...

Ön Asya ( İran veya Hazar altı ) izleri taşıyan tulum enstürmanı en yoğun kullanımını yöremizde göstermektedir ama bu onun sadece burada "bilindiği ve kullanıldığı" anlamına gelmiyor heralde.

H.Ş.
      " akıl ve gönül ; insan ...
      Sevgili Bayan Tulumcumuz Filiz Balta Yarin Aksam (05.07.2008) Saat 22:15'de Kanal 7'nin "Karadeniz FIRTINASI" Programinda Canli Yayinda konuk olacaktir :)

Yöremizi en iyi sekilde tanitacagindan hic süphem yoktur :) Herzaman senin arkandayiz :) Seni Seviyoruz Ve Iyikine Varsin ;)

Karadenizli sevilen sanatçıları bir araya getiren yepyeni bir eğlence programı geliyor.

Fıkralar, şarkılar, türküler, skeçler Karadeniz’den… Karadenizli sanatçıların sunumu ve şarkılarıyla ekrana gelen programda Karadeniz Fırtınası esecek. Sevilen şarkılarıyla Seyfettin Çakıral, ilk bayan tulum sanatçısı Filiz Balta, ilk bayan kemençe sanatçısı İlknur Yakupoğlu, skeçleri ile Alay Cihan ve Ahmet Kömürcü ekran başındakilere keyifli dakikalar yaşatıyor. Zehra Teyze maniler söylerken, Alay Cihan fıkralarla izleyenlere kahkaha attırıyor.

Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden “Sarı Fırtına” Seyfettin Çakıral’ın şarkıları ile renklendireceği Karadeniz Fırtınası ekranlara bomba gibi düşecek. Şarkılar, türküler söylenecek, fıkralar anlatılacak, horonlar tepilecek. Karadeniz’e dair ne varsa bu programda izlenecek. Karadeniz müziğinin sevilen sanatçılarından ilk bayan tulum sanatçısı Filiz Balta, ilk bayan kemençe sanatçısı İlknur Yakupoğlu müzikleriyle, tiyatro sanatçıları Alay Cihan ve Ahmet Kömürcü skeçleri ile Zehra Teyze manileriyle, Alay Cihan fıkralarıyla ekran başındakilere muhteşem bir Karadeniz eğlencesi yaşatacak. Bu eğlence kaçmaz!

Canlı yayınla ekrana gelen Karadeniz Fırtınası 22.15’te Kanal 7 ekranlarında.

kanal7.com/content.php?id=934
      Yazar: sosyete_kaleli Tarih: 06.07.2008 Saat: 09:25

YUKARI KALKTIĞINDA HORON TULUMUN EZGİLERİYLE OYNANAN HAREKETLER OTURMUYOR :))

FİLİZ ABLA ÇOK İLERLETMİŞSİN SÜPER OLMUŞ :))

YAKINDA DÜĞÜNLERDE GÖRMEYE BAŞLARUK SENİ :)))

:D :D :DOro videoyi cep telefoniyle çektum mp4 formatiyle kaydediyo soğa mpeg. ye çevirdum belki unden olmiştur.. ;)
      ______________''BAYINOĞLU''______________
      Programı baştan sona seyrettim. İlk gördüğümde de CHAT odasına yazdım, MSN si açık olanlara haber verdim. Kaç kişi seyretti bilmem ama harika idi.
      Daha önce defalrca ayptığımız bir şeyi yani birlikte söylediğimiz türküleri tekrar duymak çok güzeldi. Filiz Kardeşimize söyleyecek fazla bir şey yok. O zaten bizim medar-ı iftiharımızıdr. İnşallah daha da büyüyecektir.
      Programda en çok hoşuma giden şey ise Meleskur Buzağinun attığı nağara idi. Kendimi bir an Cağalver'de sandım ve karşılığını verdim.
      Prgramın neşesini bozan tek şey ise alt kattaki komşumun süpürgenin sapı ile ikide bir tavana vurmasıdı. :D:D:D
      Eyi ki buler birbirini boğazlıyor diye pğolise haber verip kapımıza çıkmadılar. Garipler nağarayı ilk kez duymuşler:D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      değerli filiz kardeşimle ilk derslere başladığımızdaa ona şunu söylemiştim sendeki yetenek bende yok...ve şimdi filiz kardeşim kendi cevherlerini ortaya çıkararak kendi meyvelerini toplamaya başladıı. seni yürekten tebrik ediyorum filiz.....

nekadar yaramaz bi öğrenci olsadaa öğrenme azmi ve hırsı onu bu konuma getirdii..bizler filize herzaman destek olmak ve sahip çıkmalıyız.. filiz ben dünyada ilk diyorum bunca yıl bende tulum çaldım ama ben hayatımda bir bayanın bizzat ken di ellerimle yetiştirerek gördüm..ve kendisiylede o kadar çok gurur duyuyorum ki....

yolun açık olsun filizimm...herzaman yanındayımm...

saygılarımla......

elevit_efsanesi..............................