Geleneksel 4. Hemşin Üsküt Dağı Gençlik Yürüyüşü

bi öneri susnmak istiyorum

bu zaman da yapılan yürüyüşe nekadar az kişi katıldığı görülmekte çoğu yürüyüşe katılmak isteyen kişi hemşin dışında olduğundan katılamamakta bence bu organizasyonu yaz aylarında da gerceklestirmelii benim düşüncem buu tabii benim dememle olmaz sadece başkalarınında demesi lazım birşeyler hiç olmezsee atemmuz soni veya ağustos başi gibii ozmaan daha çok katılımın olacağı kesindirr benden bukadar.yürüyüşün güzel geçmemesi için hiç bi sebep olamaz illa bütün grup ayni anda gidecek die de bi kayde yokkii biri yavaş yürür biri hizli buna kimse karişemez ki sadece uyarabilursiz oki bu kadar tikkatunguzi çekmiş dimi neyse selaamet ile byy

ne mutlu sizlere

Ne mutlu sizlere ki yürümüşsünüz...Burada seslenmiştim bir selamum vardı. Umarım bağırmusubuzdur monora. Resimler güzel ama çok olsa daha güzel olacak. Gördüğüm kadarıyla Kerap'a kadar minimüs ile çıkılmış. Gezen arkadaşlardan birisi resimlerle birlikte bir hikaye veya gezi yazısı şeklinde bir yazıyla süsleyerek assa buraya da okusak.
      Kumar çiçekleri ne güzel açmış.
      Mesela dağun düzindeki su duruyor mu? Ethemun kahvesi yıkılmış mı?
      Yada dağun gürgenini resmetmişsinizdir ondan geriye ne kaldı. Veyahut yollardaki küçük taşları yorgunluğunuz geçsin diye (!) belli yerlerde ağaçların köküne attınız mı?
      En önemlisi gede geturen var mıydı?

Şimdi akluma geldi biz bu yuruyuşleri gece ineklerle yapar Ethemun kahvesinde duraklar oradan da sabaha karşı yola çıkardık. Elerimizde gazyağından yapılmış (ismini hatırlayamadım ama istanbulda molotof kokteyli diyorlar) fenerlerle yol alırdık....

Aslında inek kalmadı ama iki üç yada beş yılda bir gece şenliği şeklinde bu yürürüşlerde olabilir mi? Bir düşünce tabii ki benim ki zira tuzumuz kuru gezen sizlersiniz...
      Tekrar ayağınıza sağlık. Ne mutlu sizlere ki Allah o dağları gezecek derman ve sağlık vermiş sizlere.....
      Matematik YARADANIN Yeryüzündeki imzasıdır.

CVP: ne mutlu sizlere

Yazar: monorlu Tarih: 20.05.2008 Saat: 10:34

Ne mutlu sizlere ki yürümüşsünüz...Burada seslenmiştim bir selamum vardı. Umarım bağırmusubuzdur monora. Resimler güzel ama çok olsa daha güzel olacak. Gördüğüm kadarıyla Kerap'a kadar minimüs ile çıkılmış. Gezen arkadaşlardan birisi resimlerle birlikte bir hikaye veya gezi yazısı şeklinde bir yazıyla süsleyerek assa buraya da okusak.
      Kumar çiçekleri ne güzel açmış.
      Mesela dağun düzindeki su duruyor mu? Ethemun kahvesi yıkılmış mı?
      Yada dağun gürgenini resmetmişsinizdir ondan geriye ne kaldı. Veyahut yollardaki küçük taşları yorgunluğunuz geçsin diye (!) belli yerlerde ağaçların köküne attınız mı?
      En önemlisi gede geturen var mıydı?

Şimdi akluma geldi biz bu yuruyuşleri gece ineklerle yapar Ethemun kahvesinde duraklar oradan da sabaha karşı yola çıkardık. Elerimizde gazyağından yapılmış (ismini hatırlayamadım ama istanbulda molotof kokteyli diyorlar) fenerlerle yol alırdık....

Aslında inek kalmadı ama iki üç yada beş yılda bir gece şenliği şeklinde bu yürürüşlerde olabilir mi? Bir düşünce tabii ki benim ki zira tuzumuz kuru gezen sizlersiniz...
      Tekrar ayağınıza sağlık. Ne mutlu sizlere ki Allah o dağları gezecek derman ve sağlık vermiş sizlere.....
      bol bol nara atan arkadaşlar oldu Ethemin kahvesinden geriye sadece bir kaç agaç parçası kalmış dağın gürgeni yıllar önce kuruyup çürümüş zaten ordan araba yolu gecti ayrıca yol kenarındaki taşları aşağı yuvarlatan arkadaşlarda oldu
      Tulum yeter bize çalmasın sazlar

teşekkürler resimler için

İlyas Bey. Teşekkürler resimler için. Evet hüzün bastı. Demekki kahve de yıkılmış. Hatırladığım kadarıyla en son Kaçan Kenan Dayı ilgilenirdi. O da rahmetli oldu.
      Ben şunu anladım yürüyüş dağ yolu değil de araba yoluyla olmuş.

Bu geziye katılanlara bu yolun artıları ve eksileri hakkındaki yorumlarını sorsam ne derler acaba.
      Matematik YARADANIN Yeryüzündeki imzasıdır.
      Yazar: hemşinli Tarih: 16.05.2008 Saat: 22:39

İNSLLH Bİ AKSILIK CIKMAZDA O GUZELLIKLERI TEKRAR GÖRÜR VE HORONA DOYARIZ:)

Ka Sinem ne mutli size ..Ben de orda olmak isterdim..Uzun yol yurumaği pek beceremem ama yine de o güzel ortamda bulunmak isterdim.

Bu arada resimleri çeken ve asan herkesin eline sağlık, Allah razı olsun.

Bi de ilk baştaki resimlerde Rasim hocaya benzettim birini(Rasim Erol BATMAZ) doğrumu benzettim..
      Sinemcim senden orda olan ve beni tanıyan herkese çok selamımı söylemeni istiyorum.Özellikle hocalara ve sınıftakilere..
      Allah'a emanet ol..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

çok güzel olmuş yürüyüş, baktım herkesler de ordaymış.. en önde de suna teyze ve nihat hoca:D ön safları da başka kimselere kaptırmazlar..

bir sene Oce'ye festivale gidiyoruz. (genelde yazın oce festivali olduğu zaman hemşinli oldukları için biz de destek olmak amacıyla belediyenin organizasyonu çerçevesinde katılırız festivale.) İki araba ayarlandı toplu halde gideceğiz, biz gençler bir arabada, biraz daha büyükçene olanlar diğer arabada otursunlar diye karar aldık doluştuk arabaya.. nihat hocada bizim arabaya büyüklerden kimseyi oturtmuyor, "burası gençlerin yeri kocakariler, kariler diğer arabaya" diye. Neyse biz gençler doluştuk gitmeye hazırlanıyoruz tam araba kalkacak nihat hocada atladı bizim arabaya, burası gençlerin arabası sen de diğer arabaya dediysek de dinletemedik. ben de gencim dedi bizimle birlikte tulum ezgileri, türkülerle birlikte gitti oceye.

yine bir doğa yürüyüşünde de gençlere taş çıkartmıştı, sağolsun biz gençleri hiç yalnız bırakmaz:D alem adam valla..