Monor Pansiyonun Çöpleri!

Nurluca (Çanava) Köyünde ahşap evi restore ederek pansiyon haline getiren Monor Pansiyon işletmecileri çöplerini, molozlarını yol kenarına döküp bırakmışlar..

Pansiyon sahiplerini çöplerine sahip çıkmaya, yetkilileride göreve davet ediyorum..

Hemşine yatırım yapacağız diye çevreyi çöplüğe çevirmeye kimsenin hakkı olmasa gerek..

Çevre duyarlılığı olan bütün Hemşinlileri bu tür olumsuzluklara karşı tepki koymaya devet ediyorum..

Dün 18:26 [Mustafa şuan Offline] [Yazılarını Ara] [ÖM Yaz ] [Konu No: 17642] [Mesaj No: 161223]

MONOR PANSİYONUN SAHİPLERİ VE DE PANSİYONU DÜZENLEYENLER

SİZLERDEN,SİZİN GİBİLERDEN HEM KÜLTÜRLÜ HEMDE SOSYALDIRLAR
      HEMDE ÇEVRECİLERDİR. HERKES KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ TEMİZLESİN.
      AKRABALARIN SANA OYLE BİRŞEY DEDİĞİNE İNANMİYORUM. AMA
      YOL GEÇEN AKRABALRIN VARSA ONU DA BİLMEM.
      Sayın Zekerya Bey,

Kimseyle sosyal olmak, kültürlü olmak yada çevreci olmak konusunda yarışa girmeye merakım yok. İstediğiniz kadar kültürlü yada çevreci olun bu sizi ilgilendirir. Benimde ne kadar kültürlü yada çevreci olduğum beni ilgilendirir. Böyle bir tartışmaya girme gereği görmüyorum bile.

İnanınıp inanmamak sizin bileceğiniz bir durum. Bunca açıklamama rağmen hala beni kafanızdaki birileriyele yada biriyile bağlantılı göstermeye çalışıyorsunuz.

Bakınız, sabahki mesajınızda da bir takım ithamlarda bulunmuştunuz, gerekirse buraya aktarabilirim. Hala, " yol geçen akrabalar" türünden hangi maksatla söylendiği belli olmayan tanımlamalarda bulunuyorsunuz. Ne demek "yol geçen akrabalar" iyimisiniz sayın Zekerya Bey..

Yazdıklarınıza dikkat ediniz. Ben her cümlemi düşünerek yazıyorum, nereye gider hangi anlamlara gelebilir diye tartıp öyle yazıyorum. Sizdende aynı hassasiyeti bekliyorum.

Kimseye hakaret etmedim, küfretmedim, terbiyesizlik etmedim. yazdıklarım yukarda. Yanlış yazdığımı düşündüğünüz, yanlış bilgilendirdiğimi düşündüğünüz şeyler varsa burası herkese açık platform. Sizde doğrusunu yazarsınız olur biter. Okuyanlarda bilgilenmiş olur, benimde kusurum varsa benide eleştirirler bu kadar basit.
      Zekeriya bey sizide anlıyorum Mustafa beyide kendisinin kötü bir amaçla yazmadığını düşünüyorum
      gerçekten şunu söyleyim ki bazı insanlar bundan memnun olup sizin tartışmanızı bekliyorlar haddim olmayarak fazla olayı büyütmemenizi rica ediyorum tubanında dediği gibi yam yamlar takipte sonuçta kötü söz yok kötü yapılmış bir hareket te yok moloz artıklarıda olabilir bunlar halledilebilecek şeyler temizlenir gider pansiyon hayırlı uğurlu olsun
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.
      Yanlış yapıyorsunuz Mustafa kardeş!

Haddini bilmeyenlere haddini bildirmiyorsanız kabahatlısınız..

Dev aynasına bakarak, aynadaki görüntüsüne aldananlara gerçek boyunu hatırlatmalısınız..

BEN BUNU YAPACAĞIM…

Aşağıdaki yazı Zekeriya Bey’in yazısından alıntılanmıştır…

28.MART.2004 – 13.TEMMUZ.2008 TARİHLERİ ARASI
      ÇALIŞMALARIMIN KISA ÖZETİ
      ……………………………………..
      Toplumsal ve sosyal işlerdir. Bizler kendimizi biliyoruz. Ne olduğumuzu biliyoruz. Kimliğimizde T.C. vatandaşı yazıyor. Gerisi yalan ve talan ve de bozgunculuktur. Hemşin kimliği o kadar zayıf bir kimlik midir ki bir günde bozulsun Ermeni olsun. Bozgunculuğu Hemşin’e sokan kim olursa olsun karşısında bizler dimdik ayakta durmalıyız. Kendi içimizde derinlemesine irdelemeden dedikodu olarak internet yazıları ile akraba, yeğen, damat, kız destekli çalışmalar Hemşin’e de, Hemşin derneğine de zarar verir. Çok büyükte yara ve zarar verdi bile. Bu yarayı açanları Hemşinlilere hesap vermek zorundadırlar. Bizim amacımız Hemşin’e turizmin alt yapısını yapmak ve de başlatmak. GOLA Derneğinin etkinliği bizim dışımızda ama turizmin bir parçası olarak görmek lazımdır. Kişileri sizlerle birlikte tanıdım. Ben olaya öyle baktım. Bakmaya da devam edeceğim.
      ……………………………..
      1980 öncesi sermaye, para düşmanı olan insanlar lüks arabaları çizenler ne yazık ki gene iş başındalar. Kendilerinin durumları iyi. Ama halkın durumu iyi değil. Hemşinlinin durumu iyi değil. Biraz düzelmek için çalışmalar başlayınca birileri sözde Hemşinlinin adına yıkıcı ve de yakıcı hatta yalancı olabiliyorlar. Her türlü etkinlikte bir olumsuz üzücü bir olayın çıkmasının faturasının hesabını kimler nasıl verecek bunu da sizlere sormak istiyorum.
      ……………………………….

Hoşça kalın sağlıcakla kalın Saygılarımla. 5/12/2008

Zekeriya BEKAR
      HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK
      VE GELİŞİM DERNEĞİ
      KURUCU BAŞKANI
      ………………………………………..

Bu satırlar adres olarak beni gösteriyor.. Yazının bütününde hiç çekinmeden ve de utanmadan bir çok isim verilmiş ve suçlanmış.. Ama benim ismimi yazmamış.. Ama yazan kadar biz de akıllıyız. Bu satırlarda bana dokunduruyor..

Her şeyden önce benim kızım ve damadım bu satırları yazanla kıyaslanmayacak kadar üstün bir karaktere sahiptirler. Eğer doğru olduğuna inanmıyorlarsa hiç kimseyi dinlemezler. Bildiklerini yaparlar.. Bazen bu duruma kızsam bile içimden hep gurur duymuşumdur..

1980 öncesi para, sermaye düşmanı olanlar ve lüks arabaları çizenler sözüne gelince.. Ben sistemin düşmanıyım Zekeriya Bey, tüm yaşantım bunun ispatıdır. Özel Sektörde de Devlet Sektöründe de iş yerimi kendi evimden daha iyi korudum, ama sistemle kavgam hep devam etti.. Sen uyuşmuşsun, öyle görünüyor, sanırım sende sermayedar oldun. Arabanı iyi koru, Ankara’ya geldiğimde çizebilirim. Bilirsin alışkanlıklar kolay bırakılmıyor!!… Yazık, bu kadar küçülmek için nasıl bir evrim geçirdin. Eminim Darwin bile bu olaya şahit olsa şaşar kalırdı…. Ve o söylediğin tarihlerde sen kahvehanede okey taşı dizerken Siyasal’ın önünde Panzerler Üstümüze Kalkmaktaydı.. Belki sen bir şeyi düşünüp te yapamamanın ezikliğiyle araba çiziyordun. Çünkü ben bozuk düzeni çizmekle meşguldum, hala meşgulum.. Yıkıcı, yakıcı ve yalancı kim bilen biliyor.. GOLA’nın, HELESA’nın yanında olduğun kadar Dernek Yöneticisi ve Hemşin’li dostlarının yanında olmanı beklemiştim bir zamanlar ama şimdi beklemiyorum. Çünkü bu tavrı göstermek sana hiç YAKIŞMAZ!!! Sen bu olgunluğu gösteremeyecek kadar HAMSIN!!!

Hemşin Derneği’ne verilen en büyük zarar senin o Derneğin Kurucu Başkanı olmandır.. İnan senden daha fazla hiç kimse Hemşin derneği’ne zarar veremez..

Şimdilik sadece bana atfen yazdıklarına cevap verdim, ama burada kalmayacak.. Seçim sonrası görüşürüz..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem

Monor Pansiyonun Çöpleri!

Sn. Maksut GÖRÜCÜ
      Otel-Motel-Pansiyon
      Hemşin Nahiyede, Otel Motel Pansiyon’da! Bir Zamanlar Tahta Bavulların Hikâyesi İle Kaldığım Pansiyon. :)
      Bir Sorumluluk Bir Yakınlaşma İle Başlar…
      Kimse Hemşin’in Doğasına Zarar Veremez, Çünkü Biz Hemşinliler Buna Asla Musade Etmeyiz.

Yanlışları Görmeden Doğruyu Bulamasın
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      1) Monor Pansiyon'un içeriği nedir? Kültür evi midir, ticaret hane midir?

2) Kültür evi ise buraya gelen misafirlerden ücret alınmakta mıdır? Alınan ücret hangi kamu kuruluşu adına tahsil edilmektedir?

3) Bir dernek başkanının, bu nüfuzunu kullanarak bu tip işlere atılması etik midir?

4) Doğada sadece görüntü ve ayak izi bırakacak olan dernek; acaba diğer gittikleri yerlerde de bu kadar kalmış mıdır?

5) 23 - 27 NİSAN 2008'de MUT'da yapılan etkinlikten sonra Mut derneği başkanı da bu ticari işlere atılmış mıdır?

6) "Ticaretle uğraşmaz. Tüm etkinliklerde gönüllü olmak esastır, kişisel çıkar ve kazanım beklenmez." Diyen DASK'ın, Hemşin'deki bulunuş amacı nedir? Halen bir DASK üyesi kişinin, "oraya yurtdışından turistler getireceğiz" söylemi, DASK'ın felsefesi ile bağdaşmıyorsa, oradaki tek bir ağaça bile herkes kadar malik olan bizlere gerekli açıklamayı kimler yapacaktır?

7) Eğer her şeyiyle usulüne uygun, her şeyiyle hukuka uygun bir yapıdan bahsediyorsak, neden sorumlular kaçak cevaplarla bu işi savuşturmaya çalışmaktadır?

8) Bu yapılanın adı Hemşin'de turizmi geliştirmek midir; yoksa Hemşin'in varlıkları üzerinden bir takım kişileri zengin etmek midir?

9) Hemşin boyanan iki evin, çakılan iki tahtanın diyetini bu şekilde mi ödemektedir?

10) Geçmişlerinde onlarca kişinin önünde resmen kovulan ve yine arkadaşları tarafından geri döndürülen kişi mi değişmiştir yoksa arkadaşları mı?

11) Açık kimliği adının altında yazan bir bayana hakaret eden kişi, çöp olayını gündeme getiren kişiye tepki göstermesinin altında bir şeyleri gizleme heyecanı mı yatmaktadır?

12) "ki emin olun hemşinlinin doğasına sahip çıktığının, kat kat fazlası hemşin doğasını önemsiyorlar" Bu cümleleri yazan arkadaş neden Hemşin sevgimizi kendi Hemşin sevgisiyle kıyaslıyor? Başka başlıklar altında yazmaya devam ettiği gibi herkesi cahil, kendisini allame-i cihan mı zannediyor?

12) "hemşine gide gele hemşini bizden çok görmüş ve hemşin için birşeyler yapmaya uğraşmış insanlar" Hemşin'in gişe sorumlusu siz misiniz ki bu kadar kesin konuşuyorsunuz? Ne hakla bu kadar kesin cümleler yazabiliyorsunuz? Bu kadar cahilliği nereden kazandınız?
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!

MONOR ÇÖPLÜĞÜ

YAZDIM GENE YAZAYIMİ.
      ÇÖPLÜKTEN BESLENENLER ÇÖPLÜĞE GİDERLER.
      YERİNİZ ORASIDIR.
      MUSTAFA GÜRDAL SEN NESİN.MUHATABIM DEĞİLSİN.
      SENDE GOLADAN ANCAK BESLENİRSİN.AFİYET OLSUN.
      SOLCULUK DEVRİMCİLİK LAFLA SAMANLA OLMUYOR.
      MUSTAFA GÜRDAL İSMİNI ANMAYA DEĞMEZSİN BENİM AÇIMDAN.
      BEN KENDİMİ BİLİYORU.
      PAÇÖZLERLER İŞİM OLMAZ.
      YÜREĞİ OLAN KARŞIMA ÇIKAR.
      DOĞAYI FOTOĞRAFLARDA GÖRENLER DOĞADA YAŞAMAMIŞ OLANLAR
      DOĞADAN ANCAK ANLARLAR.
      sevgili kuku kardeş iyimisin? evet iyimisin dedim.sen böyle düşünmezdin de ondan dedim.maksut kardeşim doğru diyor katiliyorum ona.hemşinli olup hemşine gelemeyen çok insan olduğunu biliyormusun sevgili kuku kardeş.hemşinin tabikki doğasını katledene karşıyız biz de.sadece bir restorasyon yapılan.bence otele pansiyona ihtiyaç var bu hemşinimize.sana bir şey söylemek istiyorum yaşım 10 iken ben hep çamlihemşine özenirdim biliyormusun bizim hiç bir şeyimiz yokken onların her şeyi vardi.yaşama tarzı bilr bir başkaydı.niye dersen.bizim hemşinliler horon oynardı erkeklerimiz bayanlarımız gizli gizli köşelerden bakerdı.çamlı hemşin insanı kardeşçe hep birlikte el ele oynardı.seviniyorum ki bunları biz de aştık.bilmem anlatabildimmi veya anladınmı.hemşinimiz en güzeline layiktir diye düşünüüyorum.öyle hemşinliyim demekle olmuyor icrattt gerekiyor kardeş.herkese teşekkürler.
      YAZDIM GENE YAZAYIMİ.

- Bir de doğru yazmasını öğrensen..

ÇÖPLÜKTEN BESLENENLER ÇÖPLÜĞE GİDERLER. YERİNİZ ORASIDIR.

-Sizin gibi Beyler Sofrasına kurulmak bizim harcımız değil ki..

MUSTAFA GÜRDAL SEN NESİN.MUHATABIM DEĞİLSİN.

-Ne olduğum anlatmam uzun sürer, özetlersem de sen anlamazsın..

SENDE GOLADAN ANCAK BESLENİRSİN.AFİYET OLSUN.

-Sen bu beslenme konusunda tecrubelisin, nasıl değiyor mu bari?

SOLCULUK DEVRİMCİLİK LAFLA SAMANLA OLMUYOR.
      -Evet olmuyor, sonunda anladın ya.. Ama bu arada epey samanı da zayi ettin.

MUSTAFA GÜRDAL İSMİNI ANMAYA DEĞMEZSİN BENİM AÇIMDAN.
      BEN KENDİMİ BİLİYORU.

-Biz de biliyoruz, hiç merak etme, hergün biraz daha biliyoruz..

PAÇÖZLERLER İŞİM OLMAZ.

-Avrupa Yakasının Refika karakteri ağzıyla konuşmak sana yakışıyor..

YÜREĞİ OLAN KARŞIMA ÇIKAR.

-Karşın neresi???

DOĞAYI FOTOĞRAFLARDA GÖRENLER DOĞADA YAŞAMAMIŞ OLANLAR
      DOĞADAN ANCAK ANLARLAR.

-Bu bozuk cümleden ben hiç bir şey anlamadım..

Verecek cevabın yok, zaten beklemiyordum da.. Böylesine bozuk bir Türkçe, anlamsız, kuralsız cümleler olsa olsa verecek cevabı olmayanın ruh halini yansıtabilir.
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Yazar: kurtbey Tarih: 16.12.2008 Saat: 09:57

1) Monor Pansiyon'un içeriği nedir? Kültür evi midir, ticaret hane midir?

2) Kültür evi ise buraya gelen misafirlerden ücret alınmakta mıdır? Alınan ücret hangi kamu kuruluşu adına tahsil edilmektedir?

3) Bir dernek başkanının, bu nüfuzunu kullanarak bu tip işlere atılması etik midir?

4) Doğada sadece görüntü ve ayak izi bırakacak olan dernek; acaba diğer gittikleri yerlerde de bu kadar kalmış mıdır?

5) 23 - 27 NİSAN 2008'de MUT'da yapılan etkinlikten sonra Mut derneği başkanı da bu ticari işlere atılmış mıdır?

6) "Ticaretle uğraşmaz. Tüm etkinliklerde gönüllü olmak esastır, kişisel çıkar ve kazanım beklenmez." Diyen DASK'ın, Hemşin'deki bulunuş amacı nedir? Halen bir DASK üyesi kişinin, "oraya yurtdışından turistler getireceğiz" söylemi, DASK'ın felsefesi ile bağdaşmıyorsa, oradaki tek bir ağaça bile herkes kadar malik olan bizlere gerekli açıklamayı kimler yapacaktır?

7) Eğer her şeyiyle usulüne uygun, her şeyiyle hukuka uygun bir yapıdan bahsediyorsak, neden sorumlular kaçak cevaplarla bu işi savuşturmaya çalışmaktadır?

8) Bu yapılanın adı Hemşin'de turizmi geliştirmek midir; yoksa Hemşin'in varlıkları üzerinden bir takım kişileri zengin etmek midir?

9) Hemşin boyanan iki evin, çakılan iki tahtanın diyetini bu şekilde mi ödemektedir?

10) Geçmişlerinde onlarca kişinin önünde resmen kovulan ve yine arkadaşları tarafından geri döndürülen kişi mi değişmiştir yoksa arkadaşları mı?

11) Açık kimliği adının altında yazan bir bayana hakaret eden kişi, çöp olayını gündeme getiren kişiye tepki göstermesinin altında bir şeyleri gizleme heyecanı mı yatmaktadır?

12) "ki emin olun hemşinlinin doğasına sahip çıktığının, kat kat fazlası hemşin doğasını önemsiyorlar" Bu cümleleri yazan arkadaş neden Hemşin sevgimizi kendi Hemşin sevgisiyle kıyaslıyor? Başka başlıklar altında yazmaya devam ettiği gibi herkesi cahil, kendisini allame-i cihan mı zannediyor?

12) "hemşine gide gele hemşini bizden çok görmüş ve hemşin için birşeyler yapmaya uğraşmış insanlar" Hemşin'in gişe sorumlusu siz misiniz ki bu kadar kesin konuşuyorsunuz? Ne hakla bu kadar kesin cümleler yazabiliyorsunuz? Bu kadar cahilliği nereden kazandınız?

Ramazan kardeş senin bu tarafını bilmiyordum

Sende Uğur Dündar gibi adamsın Araştırmacı-Gazeteci

-----------------------------
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Sevgili Arkadaslar,

konu Sn. Mustafa Cakir Kardesimizden Platforma tasinarak bir olaya ilgi cekmek istedi. Düsünüyorumki amaci Ortaligi karistirmak yada Tartisma ortami yaratmak degildi.

Ama konunun gidis hatini görerek malesef asil amactan uzaklasarak Tartismaya ve hat'ta kisisel Saldirilarak gecilmektedir.

Umuyorumki bu konu ile birlikte cevremize önem göstermemizi gerektigini bir daha hatirlamis olarak, gereken yerlere Mesaj verilerek geregi yapilmasidir.

Konunun asil amacina ulasildigini düsünerek ve ayni zaman Tartismaya yer vermemek adina Konuyu gecici olarak Kapatiyorum.

HERSEY GELECEKTE DAHA GÜZEL BIR HEMSIN ICIN!

Anlayisiniz icin Tesekkürler

Saygilarla

KOBAL