Senoz Deresi Ve Doğa Katliamı

Senoz Deresi Ve Doğa Katliamı

Aşağıda Senozlu bir kardeşimden aldığım bir mail var. Onu size aynen aktarıyorum. Resimelre yorum yapmaya gerek var mı bilmiyorum...

KATLİAMIN RESİMLERİDİR
      20 December, 2008 01:45:00 Mustafa Akyıldız

İKİ YIL OLMUŞTU KÖYE GİTMEYELİ, ÇAYELİNE İNİNCE İÇİMİ HEMEN KÖYE ÇIKMA HEYECANI SARDI ARABAYA BİNDİK VE KÖY YOLUNA DÜŞTÜK.ÇAYELİNDEN KAPTANPAŞAYA KADAR YOLLAR YENİ YAPILMIŞTI HERKES ARASINDA SEÇİMLERİN YAKLAŞTIĞINI BU NEDENLE YOLLARIN YAPILMAYA BAŞLADIĞINI SÖYLÜYORDU,
      ,
      Kaptanpaşandan Babik'e doğru yollar biraz bozuk gibi olsada idare ederdi, Dikkatimi çeken birşey vardı derede hiç bulanıklık yoktu,oysa bir senden fazla bir süredir bu derenin hiçte berrak akmadığı söyleniyordu ,bu nedenle kendimi şanslı hissettim,ne zamanki Vakuf denilen yerdeki köprüyü geçtik yavaş yavaş gözlerimin önüne köyümün hemen altıda olsa görmek istemediğim manzaralar vardı ufak çaplı,Parahol denen yerin altına gelince bir anda soluğumun kesildiğini hissettim,koskocaman bir alan üzerine şantiye kurulmuş,kum çakıl vs vs işleri için.köyün merkezinde beni ne bekliyordu açıkça tahmin edemiyordum ,fakat oda çok sürmedi. Gözlerimin önündeydi herşey,Tuthul denilen Mezreden köyün merkezine kadar derin bir çukur kazılmış köyün içinde mazot depoları konulmuş, birde şantiyeye girmek yasaktır yazan yazı yok mu ! ki en çok beni düşündüren bu yazıydı, aşağıda ki kahvenin önünden Okullara doğru girişte sürmeli kapı var ve üzerinde girmek yasaktır yazı, vay vay vay dedim. Köyümün içinde ,okuduğum Okulum şimdi girilemeyecek kadar tehlikeli bir yer olmuş,(burdaki tehlike siyasi tehlikedir),hemen eve çıkmak istedim orda duramadım, ve öyle yaptım Ali Dayının arabasıyla eve çıktım, O gece yorgundum hemen yatmışım ,ertesi Sabah erken kalktım Kahfaltımı yaptım, Kalafat denilen yere gittim... Hem biraz sakız çıkarırım dedim, hemde temiz hava solurum.Kalafata çıktım ilk önce kalafatın karşısı olan Tuthulu gördüm, tam ortasın da kocaman bir direk vardı, betondan çok garip duruyordu ve etrafı sonuna kadar tahrip edilmişti.kalafat ta da aynı manzaralar vardı,derin selkenler oluşturulmuş (vadi)içinden benim geçebilieceğim borular dağdan dibe kadar uzatılmış,orda da rahatsız oldum eve döndüm,
      Anlatacak o kadar çok şey var ki ama geri kalanınıda aşağıdaki resimlere bırakmak istiyorum
      Resimler
      • senoz deresi.jpg

14.35 kB, 0×0, 343 defa görüntülendi
      • dsc01847ej2.jpg

122.91 kB, 0×0, 214 defa görüntülendi
      • dsc01849wn6.jpg

204.12 kB, 0×0, 214 defa görüntülendi
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...