Sen Bizim Başkanımızsın

Abbas bey,yazınız (üzülerek söylüyorum) mesnetten yoksun,afaki şeyler !

Atatürk'ün liberal ekonomiye ne denli yakın olduğu,Amerikan şirketlerine nasıl açıldığı,genel anlamda yabancı sermayeye,Alman ve sonrasında İngiliz sermayesine ne oranda ilgi duyduğu vs. konular sizin yaptığınız gibi ayak üstü çiziktirmelerle değil,yakın tarihin tozlu sayfalarında gezinmekle anlaşılacak meselelerdendir !

Nitekim benim getirmiş olduğum Atatürk dönemine dair bir ekonomik büyüme rakamı ile AKP'nin bugün ortaya koyduğu rakamlarlar ilgili bültenlerde meraklısını bekliyor !..

Maksut'un adeta serseri mayın misali ortaya atıp kaçtığı sorularına siz de sahip çıkıyorsunuz !..

Madem öyle; neden siz vermiyorsunuz bunların olabildiğince açık-seçik cevaplarını !!!

Bakın,Mustafa bey de burada !
      Sevgili Abbas Kardeş, imalı konuşma, kulaklarının duyduğunu yaz, ben de cevabını vereyim.. Henüz bunamadım şükür.. Söylediklerimin arkasındayım.. Hatırladıklarını yaz, çekinme.. Ben eksiklerini tamamlarım.. Neden olmakla, yaptırmak arasındaki farkın sanırım farkındasın..

Seçim oldu bitti.. Bir yanda, 4 Mahallede geçen seçimden daha yüksek oy alan Başar CUMBUR var... Diğer yanda 12 köy va mahalleden bir önceki yerel seçimde alınan oyun nerdeyse yarısı kadar İl Genel Meclisi oyu alanlar var.. 12 köy ve mahalleden alınan oylar nasıl olur da 4 mahalleden alınan oyların çook altında kalır? Bu bir şeyi anlatmıyor mu? Hala anlamıyor musunuz? Yanınızdaki adamlar sizi desteklemek yerine köstek oluyorsa seçim kazanılabilir mi?

Bu konu kapansın istiyorum, ama kaşındıkça kaşınıyor. Kaşınmaya devam ederse ben öyle kaşırım ki kanatırcasına kaşırım.. Kimseye ne mihnet ne de gönül borcum var.. Bana borcu olanların borcunu ise siliyorum.. Yine de devam etmek niyetindeyseniz.......

Devam edin.. Ama dilinizin altında bir şey saklamayın, açık olun..

Olun ki ben de ona göre hareket edeyim..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem

CVP: başar abin kaybetmesi

Yazar: dursunali Tarih: 30.03.2009 Saat: 23:55

Başar Abin kaybetmesi tek kelime ile eğer düşünüğrseniz
      size bir kaç neden sayayım

1- Ankarada Kuruluan dernek eğer kurulmasa idi kaybetmezdi
      2- ilçede Dask yapılmasaydı kaybetmezdi
      3- Anakaradaki uzuantılar olasaydı kaybetmezdi
      4- Eğer benim de çokça uyardığım bir siaysı görüşün yanında Abi sen Mustafa Sarigül değilsin senin ilçenin gelirin yok genel siyasete karışma yazılar yamamı eleiştirlerimi dikkate almamıs
      5- İlçeye iyi niyeti ile yardımlar yapan bir iş adamının yardımlarının etrafına çöreklenmiş akreplerin giderek zarar verici noktaya gelmesi etken
      6- eğer ilk 2 yılı gibi her şeyi hemşin halkı ile birlikte yapacağım mantığından her şeyi ben bilirim mantığına yönelmesi bunu yaparkende yanına çöreklenmiş akıl hocalarından fikir alması hata idi
      7- her şeyin kültür adına horon değil kültür adına her şey mubahtır yetrki ilçede harket olsun diye düşünülmesi aslında hemşin kültürüne zarar verdiğinin farkedilmeden hareket edilmesi başar abinin kaybetmesine neden oldu.

size bu kadar neden yeter her halde
      ama diyeceksiniz ki şimdi iyimi oldu ak parti kazandı bu yönden iyi oldu Baykal artik diyemeyecekki Hemşin'i kazandım.ama bu fikrimi söylerken Başar abi ile CHP'yi ayrı tutuyorum anti parnete.Ben Başar abin kaybetmeinse bekide kendisnden çok üzüldüm.ama diyeceksinizki şimdi kazanan aday hemşine hizmet yapabilecekmi seçim beyannamesine yadığı ve broşur olarak yaptırdığı kagıtlar bende var 5 yıl önce başar abin dedikleri nasıl vardıysa halim bekar'ında var ve geçenlerde bir yerde yadığım gibi eğer o yazılanları yapsın hacibaltaya istanbul'dan yaptırıp getireceğim hacibalta meydanına dikeceğim.ama yanında esas belediye başkanı var zaten o yapar Halim kazım bekar puan alır.amam inşallah makamın hakkını verirler.ikisi beraber çünkü artik belediye başkanlık koltuğunda artik bir kişi yok iki kişi var artık bunda başarılı olamazlar ise gerisi hemşinliler kalmış ne yapalım başka yapacak şey Allaha kalmış dua etmek başka yapacak bir şeyi yok Hemşinlilerin.

İŞE YARIYOR ..
      CEVAPLAR YAVAŞ YAVAŞ GELMEĞE BAŞLADI.

HEPSİNE KATILMASAMDA ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ NE..; 1. VE 2. ŞIKLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE KATILIYORUM.

HİÇ BİRŞEY YAPILMAMALIYDI :D

İYİ TAKİP ET ÖMER. 8o
      YUKAKAPİLİ
      HESAP

BEN HESAP SORMA PEŞİNDE DEĞİLİM. BANA KALMAMIŞTIR CHP RİZE İL GENEL MECLİSİ ÜYESİNDEN HESAP SORMAK.

BENİM YAPMAĞA ÇALIŞTIĞIM;
      CHP NİN VE CHP LİLERİN HEMŞİNDE ERMENİCİ, AHLAKSIZ, KAVGACI OLARAK GÖSTERİLMESİNİ REDDETMEKTİR.

DAHA YAZMADIĞIM BİR ETKİNLİK DAHA VAR. FOLKLOR ŞENLİĞİNDEKİ KIBRIS EKİBİNİN BAYRAĞINI BÜYÜTÜP BANA GÖNDERENLER OLDU. NE İMİŞ BİLİYORMUSUN BELEDİYE YÖNETİMİ KIBRISI RUM OLARAK GÖTERİYORMUŞ.

SANA GELİNCE TABİİKİ ÖZ ELEŞTİRİNİ YAPACAKSIN. AMA ONU BURDA GEĞİL ÜYESİ OLDUĞUN KURUMLARDA.

HESABIN VARSA ONUDA SORACAKSIN TABİİ. AMA KİŞİSEL HESAPLAR KİŞİLER ARASINDA GÖRÜLÜR.

ŞAHSİ GÖRÜŞÜM CHP NİN SEÇİM KAYBINDA ÖNEMLİ ROL OYNADIĞINDIR.

YAZDIKLARIMDA HİÇ AMA HİÇ BİR ÇARPITMA YOK. NE DUYDUM NE GÖRDÜYSEM AP AÇIK YORUMLUYORUM.

BENCE HEMŞİNLİ OLARAK BAŞAR LA HALİMİN HİÇ FARKI YOKTUR. İKİSİDE HEMŞİNLİ VE HEMŞİN HİZMETÇİSİDİR.

HEMŞİN SEÇİMLERİNDEN ÖNCE KABUL EDİLMEYECEK İDDİALAR ORTAYA ATILMIŞTIR.

BİLMEK HAKKIMDIR
      .

Maksut GÖRÜCÜ

CHP ye verecek bir hesabım yok, ama CHP'den soracak hesabım var Sevgili Maksut.. CHP’ye verecek ne hesabım ne özeleştirim var.. Kızımın düğününe bir çelenk bile göndermeyi unutan, eşimin ameliyatından haberi bile olmayan bir CHP Rize İl Örgütüne verecek hesabım olamaz, hesap sormaya gelince ise DEĞMEZLER…

Ben CHP'ye artı değer kazandırdım.. Üstü kalsın..

Ana muhalefet Partisi olmak iddiasında olan bir parti kalktı Rize'de "Sabıkalı" Mesut YILMAZ'a bel bağladı.. Bir zamanlar CHP'nin %10 barajının altında kalmasına (tarihinde ilk kez parlamento dışında kalmasına) neden olanlardan medet umdu..

Bir yandan yolsuzluklarla mücadeleyi seçimin bir numaralı başlığı olarak belirleyeceksin diğer taraftan yolsuzlukların zaman aşımlı liderinden "medet" umacaksın.. Bu mu siyaset?

Lanet olsun böyle siyasete...

CHP ve CHP’lileri Ermenici, ahlaksız ve kavgacı olarak nerde söylemiş veya yazmışım.. Bunu delillendiremezsen seni ahlaksız olarak belirteceğim..

Tek bir konuda haklısın.. Hemşin’de seçim kaybında önemli rol oynadığım konusunda..

Evet, oynadım..

Peki ben, bu önemli rolü oynayacak biri olduğumun farkında olmayanlardan daha mı fazla “SUÇLUYUM”

Yanındaki “mücevher”in farkında olmayıp, uzaktaki tenekeleri adam sayanlar daha mı az suçlu?

Ne duyduğunu bilemem, ama gördüklerin ne onları açıkla..

Seçimlerde kendi mahallesine veya köyüne gidemeyenler, kendi oyu dışında bir tek oyu olmayanlar kıymete bindi ya, helal olsun..

Gel seninle köy köy, mahalle mahalle gezelim..

Gezelim ve gerçekleri görelim..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      ömer beyin bu mucadelesını anlıyorum halim beyı savunmasını sebebı ıkısınınde orta koylu olusu ayrıca konuyu sagolun oyle hale getırdınızkı basar hocadan cıkrdınız ataturke kadar goturdunuz işte sızler öyle bır zıhnıyetsınızkı basıt olan bazı seylerle atatürkumuzu kıyaslaya bılıyorsnunz
      he he he
      çok değerli mustafa gürdal kardeşime katılıyorum

Chp halktan kopmuş elit bir kesimi destekleyen partı olmuştur nerde oeski chp nerde o eski solcular halkla iç içe olan solcular sayın mustafa bey o eski solculardan bunu bilen var mı acaba şimdi bakıyorum da solda belli bir kısım çıkar için kavga ediyo acaba neden neden halkın çıkarını düşünmüyorlar acaba mustafa gürdal kardeşim bunların savaşını veriyo acaba anlayabiliyormusunuz

saygılarımla
      Yazar: Ömer Tarih: 30.03.2009 Saat: 17:53

Hayır avukat hanım !

Ben Halim beyin avukatı değilim.Yazılarıma bakacak olursan söylediğim şey seçim sonucuna saygılı olundan ibarettir.

Bugüne kadar Başar bey tüm Hemşin'in Başkanıydı.Seçmen böyle murad etmişti.Bugünse aynı seçmen Halim beyi tercih ediyor.
      Mesele bundan ibarettir.

Hemşin'de oy kullanmadım.Ancak Hemşin sizin kadar benim de...

Orada doğdum,orada mülküm var...

Canım ne zaman arzu ederse geri dönerim...

Yüksek müsaadelerinizle (!) bundandır ilgi ve alakamız...

Üç beş tane CHP fanatiğine meydanı bırakmaya niyetim yok !..

Siyaset ve ideolojilere sahip olmayan !!!
      Tarafsiz ça ve fanatiklere tek başina kalemini kırmayip yazilariyla meydan okuya bilen . göhsunu gere gere üç beş fanatige meydani birakmayan sayinn ömer beye teşekkur bir borç biliriz

ALLAHİNA kurban
      Kafkas asıllı Karadenizli olup rizeli bir Türk ailesinin çocuğuyum.
      Kendimi bildiğimden beri doğru olduğuna inandığım şeyler için kendim dahil herkesle uğraştım; uğraşmaya devam ediyorum ve yaşadığım sürece de uğraşmaya devam edeceğim. " degenak
      AKP Rize vekilinden Çamlıhemşin yorumu: Araya virüs bulaştı...
      30/03/2009
      AKP Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, Başbakan Erdoğan’ın memleketi Rize’de 11 ilçeden 10’unda belediye başkanlıklarını kazandıklarını belirterek, “Tüm ilçelerde alt alta ampul yanacaktı ancak bir ilçede araya virüs bulaştı” dedi

AKP Rize İl Teşkilatı, 29 Mart Mahalli İdareler seçimi sonuçlarına göre kazanan belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin tanıtımı için bir toplantı düzenledi. Burada konuşan AKP Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, il genelindeki 21 belediyeden 17’sini kazandıklarını belirterek, seçim sonuçlarını değerlendirdi.
      Bayramoğlu, “Rize’de 11 ilçenin 10’unda belediye başkanlıklarını kazandık. Sadece daha önce bizde olan Çamlıhemşin Belediyesi’ni kaybettik. Bir tek şeye üzülüyorum. Çamlıhemşin İlçesini almamız halinde AKP olarak Türkiye’de bir şehrin bütün ilçelerini kazanan tek parti olarak tarihe geçecektik. Seçim sonuç listelerinde ilçelerde alt alta ampul yanacaktı. Ancak bir ilçede araya virüs bulaştı” dedi.
      Partililere uyarıda da bulunan Bayramoğlu, “Seçim çalışmaları sırasında gününü gecesine katıp çalışan partililer ile diğerlerini ayırt edin. Elbette ki, her vatandaşa eşit mesafede olacağız ancak gerçek partiliyle diğerlerini iyi ayırt etmemiz lazım” diye konuştu.

‘BAŞIMIZIN BELASI VAR’
      Toplantıda konuşan AKP Rize İl Başkanı Yılmaz Katmer ise, Bağımsız Rize Milletvekili Mesut Yılmaz’ın destek verdiği Anavatan Partisi’ni kastederek, “Türkiye’de adı olmayan bir parti ile burada seçim yarışı geçirdik. Başımızın belası. Türkiye’de adı yok, burada var. Gerek ekonomik kriz gerekse diğer tüm partilerin karşımızda blok oluşturmaları nedeniyle il genelinde yüzde beş gibi bir oy kaybına uğradık” dedi.(dha)
      Yazar: Samistal Tarih: 31.03.2009 Saat: 14:06

AKP Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu;

"araya virüs bulaştı” dedi"

“Seçim çalışmaları sırasında gününü gecesine katıp çalışan partililer ile diğerlerini ayırt edin. Elbette ki, her vatandaşa eşit mesafede olacağız ancak gerçek partiliyle diğerlerini iyi ayırt etmemiz lazım” diye konuştu.
      (dha)

Sayın Bayramoğlu'nun virüs benzetmesini bir espri olarak alır ve güler geçeriz ama son söyledikleri mutlaka kayıt altına alınmalıdır. Hatta bu konuşma suç unsuru yapılmalıdır.
      Yarın vatandaşa karşı eşit olmayan bir davranış sergilendiğinde veya bazı vatandaşlar devletin imkanlarından haksız faydalandırıldığında bu beyanet ile mahkemeye gidilmelidir.
      Belediye Başkanı bir şehrin Yeddi Eminidir. Bir şehir ona emanettir. Halka adaletle davranmayan ise emanete ihanet etmiş hükmündedir. Tarihimiz, kültürümüz ve inançlarımız böyle diyor ama Sayın Bayramoğlu başka bir şey diyor. Dediği Tarihimize de kültürümüze de inançlarımıza da aykırıdır.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

hemşinli olmak

ya arkadaşlar hemşinli olmak ayrıcalıktır cumhur başkan hemşine çok değerler katmıştır o gerçek başkandır ..o yüzden onu burda savunmaya onu tartışma konusu yapmaya bile gerek...onu herkes tartışamaz cumhur başkan sadece dinlenmeye çekilmiştir .hemşin kimsenin malı değildir .biz susmasınıda biliriz yapmasınıda yıkmasınıda..biz dostuz herkesle dostluğumuzdan zarar gelmez ama onurumuzuda tencere kapaklarına satmadık satmayızda,,

CVP: ŞAŞILACAK BİR DURUM YOK ASLINDA

Yazar: haçapitli Tarih: 30.03.2009 Saat: 13:24

Siyasi tercihini kimin ne vermeyi vaad ettiğine göre belirleyen seçmen topluluğunun tercihi tabiiki vaadettiği şeylerin kendisine göre önemli olduğunun zannettiği siyesi partide olacaktır.Bu asla bilinçli bir tercih olmayabilir ama ne yazıkki türkiyede durum bu.Bilgisiz,donanımsız,okumayan,ilkel toplumlarda yönetime katılarak,söz ve karar sahibi olma dürtüsü geri planda kalır.Güçlüye tabi olur ve kazandığını zanneder.Hemşinde biranda siyasi tavrın değişiminin altında bana kalırsa Çay Fabrikasında çalıştırılma konusunda verilen sözler etkili olmuştur.Umarım çıkar beklentisi olmadan,sadece düşünceleri doğrultusunda bilinçli seçim yapabilecek seçmen kitlesine 10-15 yıl gibi bir zamanda kavuşabiliriz.Çünkü kısa sürede bu mümkün değildir. Ayrıca bilinç düzeyi düşük veya seçimi çıkara endeksleyen anlayışın biranda sıfırdan bir gücü varettiği veya terkettiğini bize hayat gösterdi.Arkasına ABD nin rüzgarını alan AKP nin o güçle yelkenlerini rüzgarla doldurup biranda iktidara gelişini açıklamak pek kolay olmasa gerek.Umarım Hemşinin geleceği konusunda kaygılarımda yanılırım.Önemli olan onurlu yaşamaktır. Bulunduğu coğrafyaya sahip çıkmak doğal güzelliklerini birilerinin çıkarı uğruna heder etmemektir.Hemşinde kimse aç kalmaz,hayvancılığın bittiği bir yerde tekrar hayvancılığın gelişimi,yaylaların şenlenmesi bir alternatiftir. Hemşinliler umarım pişman olmazlar.

şimdi senın gıbı sevıyesızlık yapmayayım dıye kendımı bıraz zorlayacam inşallah senınkı kadar sevıyesız bi yazı yazmam !!!!! demek sen çok bilgili görgülü oyunu bılnçle atan ve düzeylı bı vatandaşssın ölemii.....!!!!! ak partıye oy veren herkes menfaat karşınsında oy verır olemi !!!!! İNŞALLAH BU HAKARETLERİNİ SANA YEDIRME FIRSATIM OLUR ..

CVP: başar abin kaybetmesi

Yazar: dursunali Tarih: 30.03.2009 Saat: 23:55

Başar Abin kaybetmesi tek kelime ile eğer düşünüğrseniz
      size bir kaç neden sayayım

1- Ankarada Kuruluan dernek eğer kurulmasa idi kaybetmezdi
      2- ilçede Dask yapılmasaydı kaybetmezdi
      3- Anakaradaki uzuantılar olasaydı kaybetmezdi
      ...

Maksut da özellikle 1. ve 2. maddeler için Dursunali beye katıldığını yazıyor !

Fakat,farkında mısın Maksut;Dursunali bey de tıpkı senin yaptığın gibi meseleyi sonderece yüzeysel geçiştiriyor !

Ortaya atılanlar, iddia mesabesinde değil,mesnetsiz imalardan müteşekkil eveleme-gevelemeden ibaret !

Sözkonusu imalar,nihayet "birilerine" yöneltilen "gizemli ithamlar" olarak orta yerde duruyor !

Dernek kurucuları,Dask organizatörleri ve Ankara'da bulunan uzantılar !!!

Kimlerdir bunlar ve Başar beyin kaybetmesi noktasında nasıl bir rol üstlenmişlerdir ?!

Ya açık olun ve delillerinizle birlikte kimin hakkında ne biliyorsanız tüm ayrıntısı ile kamuoyu ile paylaşın !

Ya da SUSUN ARTIK !!!