Hemşin'e Mobese Kamerası

Hemşin'e Mobese Kamerası

TURKIYEDE HEMEN HEMEN BUTUN IL VE ILÇELERDE MOBSE KAMERASI VAR NEDEN HEMŞİNDE YOK UMARIM HEMŞIN BELEDIYE BAŞKANI HERŞEYI YAPTIM DIYORMUŞ BUNUDA YAPARDA BIZDE HEMŞINI CANLI IZLERIZ HEMŞIN OZLEMINI BOYLECENE GIDERMIŞ OLURUZ BU KONUYU ILGILI MERCILEREDE YAZACAĞIM ARKADAŞLAR SIZDE DESTEK OLUN HEMŞİNLERIN IKISINEDE MOBESE KAMERASI TAKSINLAR VE INSANLAR GIDEMESEDE SEYRESIN SAYIN HALIM BEYE DUYRULUR OYLE MILETEN OY ALMAKLA OLMAMZ BİRDE MILETIN NIÇIN OY VERDIĞINI DUŞUNMEK GEREKIR VE ONUN DA ISTEKLERI OLUR VE BUDA ONLARIN BIR PARÇASI SAYIN HALIM BEY
      Mobeseler bir taraftan insanlarin hürriyetini kisar (cünkü hemen köntröl araci haline gelir).
      Bütün AB,de bu gibi aletler "milletin hürriyetini kistigindan" dolayi istenmemektedir.
      Buralarda öyle sehirler varki hani "cok darlandiktan sonra bir iserken" cekilen kayitli fotografinizla birlikte hesabi adresinize yollayiveriyorlar!.
      Cok eksik sey varken,kafanizi böyle "hizip sey" lere takmaniza anlam veremedim?
      Ne demis atalarimiz "her gün göze batan dikenin gülünden bezilir"
      Ne gözünüze diken batsin nede gülden bezin.
      Selamlarimla.
      BİZ HEMŞİNLILER OLARAK KIMSEDEN GIZELI YADA SKLANACAK HERHANGI BİR ŞEY YAPMADIK YAPMAYIZ DA MOBESE KAMERASINDEN KORKAN INSANLAR BİZIM ORALARDA YAŞAMIYOR KI ONUN IÇIN BU KONUDABİR ENDIŞEMIZ YOK OLMAMASIDA GEEKIR AMERIKADA INSANLAR MOBESE KAMERASINI ISTEMEZ TABI ONLARIN ÇIRKIN VE SAÇAM HAYATLARII DUNYANIN GORMESINI ISTEMEZLER MILETI OZGURLUKLER CENETI DIYE KANDIRIM INSANLARIN HAYATINI ZEHIR EDIYORLAR ONDAN DOLAYI ISTEMIYORLAR O NEENLE HIÇ ENDIŞE YE GERK YOK VE GAYETDE GUZEL OLUE ARKADAŞLAR TEKNOLOJIYI KULANMANIN TABI GEREKTIĞI GIBI SAKINCASI YOK ONUN IÇIN HIN KULAMANIN IYI OLACAĞINE INANIYORUM
      Oalıyn birde güvenlik boyutu var. Mobesa kamerası olan yerlerde suç azalıyor. Özellikle kapkaç, gasp vs.

Geçen yıl ve önceki yıl Hemşin'de hırsızlık olaylarının olduğunu biliyorum. Hemşin'e konulacak mobesa kamerası tüm köylerin de güvenliğini (giren çıkan araç açısından) sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Kış aylarında birçok mahallede kimse kalmıyor, köyler nerdeyse boşalıyor. Kamyonlarla gelip evleri söküp götürseler kimsenin ruhu duymaz belkide. Ayrıca artık ilçemize sadece Hemşinliler gelmemekte, dünyanın her tarafından ziyaretçiler gelmektedir. Bu anlamda (güvenlik) en azından Hemşin girişinde mobesa kamerası olmalıdır diye düşünüyorum. İllede bu görüntülerin internete verilmesi gerekmez, gerektiğinde bakılmak üzerede konulabilir.

Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla mobesa kamera görüntüleri ancak büyütülünce kişiler ayrıt edilebiliyor, bunuda zaten yetkili birimler yapacaktır.

İstanbulun birçok yerinde mobesa kameraları var ve hiç şimdiyekadar hiç rahatsızlık duymadım. Bilakis mobesa kameralar olan yerde kendimi daha güvende hissediyorum. Tabiki bu konuda herkesin düşüncesine saygım var, özgürlüğe müdahale olup olmadığı tartışılır ama güvenlik açısından artık gerekli olmuştur maalesef.
      mustafa kardeşım duşuncelerıne sonune kadar katılıyorum ve desteklıyorum çunku dedığın gıbı mobese kamerası olan bolgelerde suç oranı sıfır derecedeartık tabı hemşınde suç oranı yok denecek kadar azdır onunıçın belkı pek rabet gormez ama yınede olması taraftarıyım birde ebru kardeşımız yazmışkı kımsenın benı ızlemesını ıstemıyorum ya bu bence çok saçam zaten ızlenıyorsun sokakta yururken ızlensen ne olur orda yuruyen ınsanların senımı takıp edecekı birde yaşadığımız şehırlerın hemen hemen hepsınde var bundan rahatsız olmuyoruzda hemşındekındenmı rahatsız oluyoruz onuda anlamış değılım ıkıncısı hemşındekı mobese yılen hemşını gormek ısteyenlerın hemşı ıçın hemşıne gıtmesını soyluyor ben gıdemıyorum orneğın ya butçem el vermıyor yada zaman uymuyor hemşını goremeycek mıyım buda yanlış bız hemşinlıler olarak en moderen şeylerın hepsınden yararlanmalıyız ve buda bızım hakımız dıye duşunuyorum ve beledıye ve kaymakamlıktan bu ış el atmalarını dılıyorum ılgılılere duyrulur
      Büyük şehirler farklı hemşin farklı mesela Ankarada yaşadığım için her sokakta mobesenin olmasını isterim hemşinin girişine olabilir güvenlik açısından sadece o kadar Kadir bey eskiden mobese kamerasımı varmış bana saçma geliyor kameradan hemşini izlemek elbette ki sizlerin fikirlerine de saygı duyuyorum

Okadar çok modernlikler varki hemşine yapılması gereken mobese en son modernlik olsun
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.
      Bu başlığı okuyan bir yabancı herhalde Hemşin'i ya silahlı kovboylarının cirit attığı ABD'nin bir kasabası yada hırsızlık oranlarının yüksek olduğu bir bölge sanacak.

Arkadaşlar;

Hemşin'in köylerinde millet evinden ayrılırken hala anahtarlarını sağda solda bir yere bırakarak gider. Bu güne kadar bizim köyde ve mahallede hırsızlık olduğuna da şahit olmadım. (Belki tek tük olmuştur).

Hemşin Ankara İstanbul'mu ki güvenlik amacı ike MOBESE kameraları konulsun. Hemşin'in bir tane girişi vardır. Hemşin'de de hem Jandarma hem de Polis Karakolu vardır. Hafızın Burnu'nda yapılacak sürekli kontrol ile giriş çıkışlar kontrol altına alınabilir. Diyelim ki içeriden birileri hırsızlık yaptı (Olmaz ya). Köydeki hırsızlığı Hemşin'deki kamera nerden görecek.

Olay Hemşin'de güvenlik değil Gurbet sürgünü (Benim gibi) birilerinin Hemşin'i canlı seyretme arzularından kaynaklanmaktadır. Böyle bir istek için de dünyanın masrafı yapılarak kamera sistemi kurulmasının hiç bir anlamı yoktur.

Hemşin'i o kadar özleyen merkezde oturan birinin MSN'sini ekler, onun çatığı ve caddeye tuttuğu kamera ile de hasret giderir. :):)
      Ben bu şekilde bir düğünü naklen seyrettim. Mobese kamerasından daha da eğlenceli oluyor...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Bir arkadaşımız "özelem gidermek" amacıyla dile getirdi bende yapılacaksa böyle birşey bunun öncelikle güvenlik amaçlı olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Mutlaka mobesa yapılsın, Hemşin için şarttır dediğimi hatırlamıyorum.

Bir mobesa kamerasının maliyeti nedir bilmiyorum ama öyle çok büyük rakamlar olduğnu sanmıyorum. Ayrıca şimdiye kadar olumsuzluk olmamış olması bundan sonra olmayacak anlamına gelmez Şakir abi.
      Çay fabrikası yapıldı, turizm canlanıyor ve Hemşin'e giren yabacı sayısı artıyor. Daha öncede tartışıldı, konvoylar halinde gelip dağları dolaşan araçlar var. Teknolojinin sunduğu nimetlerden maddi imkanlar ölçüsünde yararlanmak lazım;)

Hemşin'de hem jandarma var hem polis ama şimdiye kadar bir kere bile Hemşin girişinde durdurulup arandığımı hatırlamıyorum. Polis yada jandarma gelen her aracı kontrol edemez, etmeside normal olmaz zaten. Bu yüzden, bir olumsuzluk oluduğunda mobesa yada işyerlerinin vs. güvenlik kameraları suçluları bulmada çok etkili oluyor. Aynı zamanda caydırıcı bir unsur.

Ayrıca; tartışmakla, fikir beyan etmekle kimse kimseye birşey dayatmıyor, zaten böyle bir şeyde sözkonusu olamaz. Her konu tartışılsın ne var bunda. Hemşin'e mobesa kamerasıda tartışılsın. Yerel televizyon , yerel radyo vs. vs. Uçuk kaçık fikirlerde olabilir, "beyin fırtınası" yapmak iyidir.
      arkadaşlar sululuğa gerek yok biz mobese kamersını hırsızlık yada başka şeylerden dolayı değıl ya bukadar ıl ve ılçelerde var neden hemşinde olmasın buna karşı çıkmanın bence pek mantıklı bır yanı yok birde bız koylere takalım demıyorum kı hemşıne bır tane kuş bakışı takılsa yeter ve bunun ornek olarak rıze dağ başınde var hareketlı ve çok guzel malıyetı de çok azdır ve bunu da ıç ışlerı bakanlığı karşılıyor bır kısmını zanedersem bızım ınsanımız neen se butur şeylerı ıstemıyor buna bir ornek vereyım mustyılmaz turızm bakanı ıken hemşıne gelıyor ve o donemın başkaına dıyorku bızden bır ısteğınız varmı dıyor o donemın beledıye başkanı dıyorku canının sağlığı oda dıyorku benım canımı sağlığı ban sız bir faydası olmaz dıyor adam hemşıne bır yatırım ıstıyormusunuz dıyor oda oyle soylıyor artık bırakalım bu zıhnıyetı bızde bır şeyler ısteyelım ve almak ıçın mucadele verelım sadece mobese falan değıl hemşınde yatırım yapılması ıçın ısteyelım onu ıstemem buu ıstemem bunlar yanlış ve saçam şeyler bızde hemşınlıler olarak bu devlete vergı verıyoruz ve onun karşılığında da bir şeyler almak bızımde hakımız guney doğuya yapılanın bınde bırını de rıze ve ılçelerını yapmalarını ısteyelım buda bıze yeter bız kımden eksığımız var onun ıçın ısteyelım ve alalaım kı bırşeyler hemşınde değışsın şakır bey bız hemşını sevıyoruz hemşını hemşınlı ınsanların da her turlu sosıyal ve modern olmasını tabıkı ıstıyoruz o nedenle hemşınde mobesede olsun başka şeylerde olsun buna destek olalım kostek değıl herkes fıkrını soylmekle ozgurdur heminın ınsanı gururlu asıl ve saygılıdır onun ıçın onları saygıyle selamlıyorum