Hemşin Festivali Olacak mı?

Sahsen meraktayim,
      ne gibi bir organizasyon yapilabilinecek?
      Bizimle birlikte bir cok arkadasimiz kisa zamanda yöremizi
      yasamak istemektedir.
      Umudumuz "Soros,Kristiansen Asik Arif,vs.vs" savasina dönmeyip,basitte olsa yöremize yakisir bir seylerin gerceklestirilmesidir.

Selamlarimla
      Hemşinlinlinin istemediği hiç bir şeyi hiç kimse Hemşin'de yapamaz.
      Bu sadece Hemşin için değil dünyanın her yerleşim yeri için de geçerlidir.
      Birol Topaloğlu da yapsa yapsa (Eğer kabul ettirebilirse) kendi köyünde yaptırır.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      GELİN BEYİN JİMNASTİĞİ (NASIL YAZILDIĞINI BİLE BİLMİYORUM :() YADA BEYİN FIRTINASI YAPALIM.

BENCE HORON OLUR.
      BİRİ İKİ ŞİİR OKUR.
      MEVLİT OKUNABİLİR,
      BUZAK ETİ EKMEK ARASI.. :],
      BAL YARIŞMASI OLABİLİR.
      EN GÜZEL BUZAK SEÇİLİR.
      GENÇLER TRAKİNG YAPAR,
      KURAN OKUMA YARIŞMASI...
      SONRA EN GÜZRL PUŞİ YARIŞMASI,
      TÜRBAN ÇEŞİTLERİ..

SİZDE AKLINIZA GELEN BENİM DÜŞÜNEMEDİĞİM ETKİNLİKLERİ YAZIN.
      YUKAKAPİLİ

CVP: FİKİR

Yazar: maksut Tarih: 21.05.2009 Saat: 18:25

GELİN BEYİN JİMNASTİĞİ (NASIL YAZILDIĞINI BİLE BİLMİYORUM :() YADA BEYİN FIRTINASI YAPALIM

Bu tartışmayı eşit şartlarda yapmak gerek.
      Beynumi mi aldursam acaba :D:D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      EVET MESELE BEYİN MESELESİ.. :D

KIVIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA MEYDANDI O ÇÜMLE.
      GELELİM LOBİYAYA...

NE DİYORDUM...?

YAZ GELDİ DİYOR ARKADAŞLAR.
      İNSANLAR HEMŞİNE AKIN EDECEK,(SAKSU DEDİKİ HEMŞİNİ HER SENEDEN DEHE CANLI GÖRDÜM BUU SENE)

ÇOK GÜZEL..
      ANCAK HEMŞİNLİ PEK KAYNAŞIK DEĞİL BİR BİRİ İLE DİYORDU.

DİYORUZ Kİ SİZİN İŞİNİZ NE ? YADA NEDEN VARSINIZ ? HANİ SOSYAL SORUMLULUĞUNUZ VAR YA DERNEĞİNİZ.. YÖNETTİĞİNİZ.

İŞTE O DERNEK BU GİBİ İŞLERE YARAR..

İNSANLARI TANIŞTIRIN, BARIŞTIRIN.
      NASIL YAPILACAĞINI SÖYLÜYORUZ..

YADA YAPILANLARDAN KOPYA ÇEKİN..

BEYNE İHTİYACINIZ VARSA, YARDIMCI OLALIM.

AMMA ........
      İŞTE BU AMMA VAR YA AMMA..

ANLAMADIYSANIZ SORUN ANLATALIM.. :)
      ÖPERİM GÖZLERİNİZDEN.. =)
      YUKAKAPİLİ
      vay hemşinım demek olmuşsun allah ganı ganı rahmet eylesın bakın bırısı yapmak ıstıyor otekısı eleştırıyor ışte bu hemşın sevdası demek hemşınde bır organızsıyon yakı kı başkası yapıyor bu bızım so durumumuzu gosterıyor demek bırşey yapmak ısteyenı hemşın ıçın hemen engelemek başka da bir ıcrat yok ışte bu ışte hemşın dıye konuşan lar ışte hemşıne kım zehrecık kadar ıylık ederse ona mınetarız dıyecek olanlar nerede nere gıtıler bak bırol topal oğlu bir yoresel sanatcı adam bir ış yapmak ıstıyorsa oan destek olmak gerekmezmı acab yoksa kostek mı olmak gerekır bunun getırısımı var yoksa goturusu anlamış değıl ler demekı bu tur şeyler o yapılan yer nereyıse belde yada koy ve saıre neyıse oranın tanıtımını ve o yorenın esnafını bir gunde olsa bir gelır kaynağı olur ve ı yoreyı de boylecene tanıtmış oluruz ma ne olacak mobeseye karşı çıkan lar buna haylı haylı karşı çıkar deyecek bir soz yok ıyı karşı çıkmalr sayın mulefetler hemşının kalkınmasına karşı gelenler
      BEN BU YAZIYA KARŞILIK YAZDIĞIMI HATIRLIYORUM...

YOOOKKK ÖYLE DEMİŞTİM..
      AMA İKİ GÜNDÜR BULAMIYORUM.
      KARANLIKLARDAN BİR EL UZANIP SİLMİŞ.
      ÜSTELİK BANA BİLGİ VERME GEREĞİ BİLE DUYMADAN.

NE DEMEK GÖLGE ETMEK..
      YADA NE KÜSTAHÇA CEVAP.

SİZLER HEMŞİNE HİZMET ETMEK AMACI İLE HEMŞİNLİLER TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLMEK İSTEDİNİZ ONLAR VE BEN DE SİZİ GÖREVLENDİRDİK.

ŞİMDİ SORUYORUZ....

SORU 1- HEMŞİNDE BU YAZ FESTİVAL OLACAKMI.?
      SORU 2- OLACAKSA NE ZAMAN.?

KİMİN YAPACAĞINI GEÇTİM.
      SİZ YAPMAZSANIZ BU SEFER PKK LILAR YAPMAĞA KALKABİLİR..

SAKIN BEKLEYİN SÜPRİZLERİMİZ VAR DEMEYİN. ÇÜNKİ İNSANLAR SÜPRİZLERE GÖRE YAŞAM PLANLAMAZLAR.

ÖPTÜM GÖZLERİNİZDEN.
      YUKAKAPİLİ
      Öncelikle sn,Baskanimiz Musa Abay,i ve ekle bütün Hemsin Sosyal Sorumluluk Dernegi yöneticilerini göreve davet ediyoruz.
      Hemsin,de simdiye kadar kutlanan festivallerin devami heppimizin icten istegidir.
      Yöremizde böyle bir gelenegin devami icin olanaklarin var oldugu kesindir.
      Su Amerikali,Israiil,li Ermeni,leri unutup en azindan iki tulumcu sekiz horoncu ile bir kutlama bile yöremize faydali olacagini düsünmek isterken.

Saygilarimla
      Yazar: DAĞLARIN OĞLU Tarih: 03.06.2009 Saat: 22:22

vay hemşinım demek olmuşsun allah ganı ganı rahmet eylesın bakın bırısı yapmak ıstıyor otekısı eleştırıyor ışte bu hemşın sevdası demek hemşınde bır organızsıyon yakı kı başkası yapıyor bu bızım so durumumuzu gosterıyor demek bırşey yapmak ısteyenı hemşın ıçın hemen engelemek başka da bir ıcrat yok ışte bu ışte hemşın dıye konuşan lar ışte hemşıne kım zehrecık kadar ıylık ederse ona mınetarız dıyecek olanlar nerede nere gıtıler bak bırol topal oğlu bir yoresel sanatcı adam bir ış yapmak ıstıyorsa oan destek olmak gerekmezmı acab yoksa kostek mı olmak gerekır bunun getırısımı var yoksa goturusu anlamış değıl ler demekı bu tur şeyler o yapılan yer nereyıse belde yada koy ve saıre neyıse oranın tanıtımını ve o yorenın esnafını bir gunde olsa bir gelır kaynağı olur ve ı yoreyı de boylecene tanıtmış oluruz ma ne olacak mobeseye karşı çıkan lar buna haylı haylı karşı çıkar deyecek bir soz yok ıyı karşı çıkmalr sayın mulefetler hemşının kalkınmasına karşı gelenler

Hemşin kültüründe boyle şenlik ve kutlama varmi İYİ BAKIN
      Resimler
      • 1.jpg

121.08 kB, 0×0, 314 defa görüntülendi
      • 2.jpg

93.16 kB, 604×452, 357 defa görüntülendi
      • 3.jpg

118.77 kB, 0×0, 254 defa görüntülendi
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Bu görüntü ne hemşin kültürünü yansıtıyor ne de detaylı bir kutlamayı

Sadece bir kaç kişi kendi aralarınada eğlence amaçlı suyun içinde horon oynuyorlar çok anormal bir görüntü değil rahatsız edici bir durum yok Birol topaloğlu değilde tulumu çalan başka birisi olsaydı belki hiç dikkat bile çekmeyecekti
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.

TABI BU GORUNTU ÇOK ÇIRKIM

BU TUR GORUNTULER BİR TOPLUM IÇINDE OLMASI ÇOK YANLIŞ VE YERDE YANLIŞ BUNU ORGANIZE EDEN LERIN BU TUR DURUMLAR DA MUDALE ETMESI GEREKIR BENCE IKINCISINI SOYLEYIM BENI VE BENIM GIBI ÇOK KIŞIYI RAHATSIZ EDEN CUMLELER MESELA HORUNDA VARMI BIOYLE BIR ŞE AHAAAAA DIYE BIR KELIME YA NEKADAR AYIP VE NEKADAR SAÇAM BİR KELIM BEN UTANIYORUM BU TUR ŞEYLERDEN AMA NE YAZIKI BUN YAPANLAR BIZIM ORANIN INSANLARI HEMŞIN KULTURUNDE HEMŞIN ORF VE ADETLERINDE BOYLE BİR ŞEY YOK ARTI SOYUNUP DEREDE HORON OYNAMAK HIÇ SOK BU SAYGISILIK TIR ORANIN INSANINE VE ORANIN ORF VE ADETLERINE INSAN BİRAZ KENDI KULDTURUNU BILECEK KI ONU YAŞATSIN YOK AHA YOK BILMEM NE BUNLAR BIZI YUCELTMEZ SADECE ALÇATIR INSANLAR BİR ŞEYI YAPMAK ISTIYORLARSA ATLARINDAN KALAN ŞEKIŞLDE SURDURMELIKI O YORENIN BİR OZELIĞI OLSUN TABI BUNUDA YAPABILME BECERISI OLMASI GEREKIR INSANLARIN OYLE DEREDE HORON OYNAMAK BİR MARIFET DEĞIL USTELIK DE SOYUNARAK BU NU YAPAN KIŞILERIN HEMŞINLE ALAKASI OLDUĞUNU DUŞUNMIYORUM ONLARIN O TOPLUMA SAYGISI YOK KI TORE LERINE SAYGISI OLSUN ESKIDEN INSANLAR SAYGILI VE DURUST TU AMA ŞIMDI NE YAZIKI BUNLARI KAYB ETIK UMARIM GELECEK OLAN NESILERE KOTU ORNEK OLAMYIZ ARKADAŞLAR BU YAZDIKLARIM BELKI BIRILERINI UZER AMA BIZDE BU GORUNTU VE BU ARGO KELIMELERDEN HEM UTANIYOR HEMDE SIKILIYORUZ O NEDENEL DAHA DIKATLI DAHA DUZGUN HAREKETLERLE HEMŞINIMIZI VE ONUN ORF VE ADETLERINI KORUYALIM GENÇLER BUNLAR SISIZ IÇIN ÇOK ONEMLI ŞEYELER UMARIM DIKATE ALIRSINIZ (AKIL GORUNMEZ AMA AKILINYAPILAN HER ŞEY GORULUR VE TAKTIR EDILIR LUTFEN AKILI VE DURUST HAREKETLERDE BULUNALIM)
      Yazar: pocarınalaettin Tarih: 04.06.2009 Saat: 07:28

Yazar: DAĞLARIN OĞLU Tarih: 03.06.2009 Saat: 22:22

Hemşin kültüründe boyle şenlik ve kutlama varmi İYİ BAKIN

İŞTE BU ZİHNİYET GECEN SENE HEMŞİNDE FESTİVAL YAPMAK İSTEMİŞTİ. BİZLERDE SONUNA KADAR İŞİ GUCU BIRAKTIK KARŞI CIKTIK. ASLINDA ÇOK YAZILCAK CIZILCEK VAR. FAZLA YORUMA GEREK YOK. BU GÖRÜNTU SADECE ÇOK UFAK BİR AYRINTI. BİRDE BAŞKA BOYUTLARI VAR.
      Resimler
      • 1.jpg

121.08 kB, 0×0, 258 defa görüntülendi
      • 2.jpg

93.16 kB, 604×452, 324 defa görüntülendi
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      hemşinın tanıtımı ıçın tabıkı bir şeyler yapmak gerekır bunun da en guzel yolu budur ve bunu engelemek değıl bu tur çırkın zarar verıcı olayları ve goruntulerı engelemek marıfetır bir pıre ıçın yorgan yakılmaz bence onemlı oalan pıreyı yakmaktır hemşın kulturunde festıval lar olmuş ama hemşınde değıl yaylalarda olmuş şımde yalalar vıran kaldı eskı şenlikler yok kı onun ıçın hemşınde boyle bir şenlık duzenlemek çok mantıklı ve çok guzel tabı bunu adam gıbı yapmak ve ıyı bır şekılde o sıstemı kontororl etmek lazım arkadaşım çamli hemşınde yapılıyor boyle bır goruntu varmı yok neden çunku ordakı sıstem ışlıyor ve kontorol altında yapılıyor ondan bunu bızde becerbılecek kapasıteye sahıp ınsanların olduğuna ınanıyorum umarrım oyledır
      Resimler
      • 2.jpg

77.58 kB, 0×0, 262 defa görüntülendi
      • 1.jpg

105.72 kB, 0×0, 211 defa görüntülendi
      Sevgili Kadir;

Birileri Hemşin'de festival yapma kararı almış. Bir sene öncesinden de çalışmaya başlamışlar. Yöreye gelip birileri ile görüşmüşler. Ancak bu festivalden Valilik, Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Yöre derneklerinin haberi yok. Biz haber verene kadar Hemşin Kaymakamı olaydan haberdar bile değildi. Olaydan haberdar olduktan sonra knedileri ile görüştük. Festivalin organizasyon komitesine derneğimizden bir kişi verelim teklifi yaptık. Bunu bile kabul etmediler.
      Hemşin'e gelecekler ve hiç bir Hemşinlinin bu organizasyonda yer almasını istemeyecekler. Böyle bir durumu değil Hemşinliler dünyanın hiç bir yerinde hiç kimse istemez. Bu konuları tartışmanın anlamı yok. Geldi geçti. Bundan sonra ne yapacaksak bizler yani Hemşinliler yapacak.