Türk Milleti (Alperen Destanı)

ELİNE SAGLIK AYMELEK BİLGİLENDİRDİGİN İÇİN BENDEDA SANA 100 PUAN
      NE YALAN SÖYLEYİM KISKANDIM :)
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      bu slayt gösterisini buraya aktaralı yaklaşık bir buçuk yıl kadar olmuştu
      tekrar gündeme geldiği için bir açıklama yapma gereği hissettim

tarihimiz destanlarla dolu yedi düveli titreten biz Türk Milleti'nin şimdiki durumunu görünce gerçekten üzülüyorum

bu durumdan ziyade üzüldüğüm diğer şeyde şanlı tarihimize devletimizin sahip çıkmayıp belli bir zümrenin sahiplenmesi

ZÜMRE DEDİĞİN NEDİR? KİMLERDİR? BİLMİYORUM AMA "HAYAT BOŞLUK KALDIRMAZ" SEN ORDA YOKSAN VEYA OLMASI GEREKENLER YOKSA BAZILARI ORALARI DOLDURUR.

İNSAN MÜCADELENİN DIŞINDA İSE ŞİKAYET ETMESİ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ. BUNUN İÇİN BU GİBİ ETKİNLİKLERE DESTEK VERİP ÇOĞALIP BİR HAREKET ETMEK LAZIMDIR.

MEHMET AKİF İN DEDİĞİ GİBİ;

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAK TIR.
      SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.

NOT: Bu yazıyı cevap olarak yazmadım aslında senin görüşlerini az çok biliyorum benim ki "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" olayı ;)
      Ne Mutlu Türk'üm Diyebilenlere!
      Zorbey zümre kelimesini yazarken bayağı düşündüm ne yazabilirim diye en uygunu bu gelmişti
      şimdi bu kelimeyi açarsak gereksiz tartışmalarada yol açabiliriz en iyisi böyle kalsın ;)

görüşüme gelince ben kendimi sosyal demokrat, muhafazakar ve milliyetçi olarak tanımlayabilirim

böyle bir tanımın herkes tarafından benimsenmesi belkide bir çözümdür

ben hemen dışlamak yerine her ideolojinin (kendime göre) doğru yanlarını almaya ve yaşamıma uygulamaya çalışıyorum

KIZILELMA

Muzaffer Kardeşimizin astığı slaydı seyrederken aklıma Kızılelma ülküsü geldi. Slayt aslında bunu anlatıyor. Müzik de çok güzel seçilmiş.
      Siyasi tartışmalarda zaman zaman suçlanmış zaman zaman övülmüş KIZILELMA nedir?

Türk mitolojisi içinde çeşitli şekillerde tarif edilen Kızılelma ülküsü Türk Milletinin tarihi kadar da eskidir.
      Kızılelma’nın Türk mitolojisindeki bilinen ilk tanımı Türklerin Orta Asya'daki yurtlarını terk ettikten sonra, varmak istedikleri yeni hedefti! Bu sebeple de, hep Kızılelma’yı bulmak için, Kızılelma’ya doğru göçler ve seferler düzenlemişlerdir. Kızılelma hayali olmakla beraber, aslında bir "amacı", bir "hedefi" temsil etmektedir. Kızılelma, bağımsız, bereketli topraklarda, mutlu yaşamak üzere varılmak istenen bir hedef bir ütopyadır, “Kaf dağının hiç var olmayan Ardı'dır” Kızılelma.
      Bu içerikte aslında çok faydalı bir strateji olduğu söylenilebilir. Sürekli değişen, ulaşıldıkça uzaklaşan bir hayaldir kızıl elma ve varlığa, eylemlere bir sebep olarak kabul edilebilmiştir.
      Türkler İslam’ı kabul ettikten sonra Kızılelma’nın yerini İslam’daki Cihat inancı “İ’lâ-yı Kelimetullah (Allah’ın adını dünyaya hakim kılmak)” ve “Nizam- Alem (Alemlere Nizam vermek)” almıştır. Ancak Kızılelma hiçbir zaman da unutulmamıştır. Yani Osmanlı’da Cihad fikrini besleyen de Kızılelma’dır.

Yahya Kemal bir beytinde;

Çıkdı Otranto’ya pür velvele Ahmed Pâşâ,
      Tuğlar varsa gerekdir Kızılelma’ya kadar
      ” derken de aslında bunu söylemek istemiştir.

Kızılelma bugünün manasıyla “Sınırları ile belirlenmiş Türkiye cumhuriyeti devletidir!
      Kızılelma’nın bu gün için bize yüklediği görev ne pahasına olursa olsun o'nu korumak ve kollamaktır!
      Kızılelma’nın gelecekte bize yüklediği görev ise tüm insanlık için “Barış, eşitlik, adalet ve hürriyet” sağlayacak bir ideoloji ile donanmaktır. Bu ideolojinin adı yoktur. O ne Sağ ne de Sol’dur. O, merkezinde “İnsan” ve “İnsana hizmet” olan bir ideolojidir. Onu besleyen kaynaklar dünyanın her coğrafyasında yaşayan her insanın kalplerindeki en güzel duygulardır. O’nun rengi, dili, dini yoktur. O insanlığın ortak değerleri ile donanmış bir kurtuluş reçetesidir.
      Şükürler olsun ki bu ideolojiyi bu toprakların insanları binlerce yıldır yaşamaktalar.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...