1987 Günümüze Değişen Birşey Varmı

ben biraz yaşlanmışm

Taş ocakları sadece doğal görünümü bozmakla kalmamış, bölgede yaşayan insanların huzurunu da bozmuş. Taş ocağında çalışan kamyonlar yollarda adeta terör estiriyor. Onca yüke rağmen hız yapıyorlar, virajlara kapalı girip tehlike yaratıyorlar. Yollar adeta patates tarlası gibi olmuş. hertaraf çukur. Bu gün minibüsle taş ocağınını yanından geçerken, taş ocağına yakın köyde oturduğu anlaşılan bir teyze taş ocağına bakarak aynen şöyle dedi " inşaalah taşlerun dibinde kalursiz, sabahlere kadar gur gur, uyutmedunuz biz"

ben daha ne desem bilmem ki ....

yıllar öncedede taş ocakları vardı şimdide var. galiba değişen tek şey biz biraz yaşlanmışız o kadar ....

bu kafa ile gidersek daha çok yıllar kaybederiz

bu hemşinde hiç bir şey olmaz çünkü bir il başkanlığına karşı dik durmasını dirayetli durmasını beceremedikten sonra bazı yerleri işgal eden arkadaşlar eğer biz hemşinliyiz bi bir belediyeden 4 amhaellenin oyuna alamadık diye il yönetimi tarafından koskoca bir ilçe gözden çıkarılıyorsa o ilçede işler durmuştur başkan bir tane değil 10 tanede seçsen merkezi hükümet seni gözden çıkarmış ise bu iş yürümüze arkadaşlar çok bekleriz çay fabrikası çok bekleriz yuksekokul çok bekleriz sorunlarımzı çözülsün çok bekleriz ekonomşimiz düzelsin çok bekleriz hemşin kalkınsın herkese selam
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Sevgili Aymelek keşke yerimizde kalabilseydik.ben olaya farklı bir açıdan yaklaşacağım.O günlerdeki huzur, bizim yaşımıza yetişmedi belki yetişti bilmiyorum ama, büyüklerimize sorduğumuzda terör yok gasp yok taciz yok kapı kilitlemek bile yok...hava temiz su temiz ekmek temiz..sadece 20 yıl öncesinden bahsediyoruz.bu yılın üstüne bir 20 yıl daha koysanıza.ben tahmin bile etmek istemiyorum dünyanın halini.

ben ilerlemektense o günlerde kalmayı heryere yaya gitmeyi, gaz lambasında oturmayı , kendi ekmeğimi pişirmeyi, domatesimi yetiştirmeyi bugüne tercih ederdim.

bana göre ilerleyen tek şey takvim yaprakları.gerileyen ise bizler, yaşadığımız daha doğrusu yaşamaya çalıştığımız çevre, hayatımız...keşke o yıllarda kalabilseydik.
      Karal28,
      Söylediklerine yürekten katılıyorum.Geçmişteki temiz dünyayı gelecek nesiller çoook arayacaklar.
      Keşke seçme sansı olsa.Dünya öyle hızlı değişiyor ve gelişiyor ki(gelişmenin yönü tartışılır) insanın elinden birşey gelmiyor.
      Bu modern dünya insanı mutsuz ediyorsa, ilkelini tercih ederiz elbette.Keşke elimizden gelse.
      Biri mi ölmeli?
      taş ocağı bütün karadenizin sorunu bu sahıl yolu bitesede barı şu ucubelerdenden kurtulsak hemşindeki taşocakalrı sadece hemşinde değilmiş meğer tüm karadenizi karınca yuvası gibi sarmış meğer sahıl yolu içinmişi sanmayın taşocalakları tarafına geçtim yok öyle bir şey ama birazda gerçekçi olalım.sahıl yolu yapılacaksa bu kadar denizi taş olmadan nasıl doldursunlar elbette taş çıkartacaklar ama biraz tedbirirni almak şartıyla uyarılara devam etmek şart çünkü rant mantığı ile hareket ederken insanların yaşamlarını doğrudan etkilememek gerek umarım bana hak veren olacaktır.tabii yine saf değiştirdi diyenlerde bırakın ben bildiğimi söyleyeim sevande olsun sevmeyende biz insanları yarabbimin bir varlığı diye severiz.herkese sealm.

Başarköylü vatandaşlar taş ocağının artık neredeyse bir köyü ortadan kaldıracak noktaya geldiğini belirterek isyan ediyor
      Trabzon'un Maçka İlçesine bağlı Başarköy Taşlı Mahallesi sakinleri 400'e yakın insanın yaşadığı köylerinin taş ocağı yüzünden artık neredeyse haritadan silinme noktasına geldiğini belirterek; "Galeride atılan dinamitler yüzünden evlerde çatlaklar meydana geldi. Çocuklarımızı okula gönderemiyoruz.Arazilerimize giremiyoruz" diye tepkilerini dile getirdi
      Taş ocağındaki dinamitlerin atılmadan önce 'Gerekli önlemleri alın' diye aporlörden anonslor yapıldığını belirten köylülerden Metin Yolcu; "İyide şimdi biz ne yapalım evleri bırakıp ormana mı kaçalım. Nasıl güvenliğimizi alacağız" şeklinde konuşarak'Burada biri ölmeden gerekli önlemler mutlaka alınmalı. Hayatımız söz konusu diğerek yetkilileri uyardı
      "Gelsinler bu yerlerimizde gerekli kamulaştırmayı yapsınlar biz bari burayı terk edelim,en azından bu korkudan ve çileden kurtuluruz diyen" Metin Yolcu;"Tarım arazimiz dahi kalmadı. Üretim yapamıyoruz.Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız açıklamasında bulundular.

haber karadeniz gazetesinden alınmiştirihttp://www.karadenizgazete.com/gazete/2005/read/today/default.html
      Resimler
      • ana03.jpg

14.46 kB, 0×0, 126 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı