Hemşin'e Meslek Yüksek Okulu

CVP: TERCÜME

Yazar: maksut Tarih: 05.05.2009 Saat: 20:22

ARKADAŞLAR...!!

SON İKİ YAZIYI BANA BİRİ TERCÜME EDERMİ.. ?

LÜTFEN .. YARDIMCI OLUN..

YÖNETİİİM..,
      ÖMEEERRR,
      SAKSUUU.. :D

Az ye de kenduğa bir sözlük al...
      "Kuyunun Dibinde bedava mezar var" desem hemen içine giriceksen... :D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      merhab hemşine yuksek okul yapılması ve oraya okula birlıkte birde yurr yapılması dmek hemşın ekonomısıne dopıng yapmak demektır bu tabı gurbete olan hemşınlılerın gerı donuş yapmasına da sebeb olur yanı hemşınde bir hareket başlar ve bununla birlıkte hemşınlını yuzu guler ve dah mutlu olur bunun ıçın çalışmalar varmı bılmıyorum ama hemşını yonetenler bu konuyu gereklı mercılere ılettılermı yada bunun hakında bir çalışma varmı varsa hangı aşamada bunun ıçın bir dernek kurula bılır ve mılı eyıtım bakanlığına muracat edıle bılınır yanı yapılması gereken ne yıse hemşınn onde gelen yonetıcılerı bun yapmalı ve halkta desteklemelı dıye duşunuyorum

Bazıları dişlerinin otuz ikisi görünecek şekilde gülüyor

son gülen iyi güler bakalım 5 yılın sonunda nasıl güleceksiniz.Atı alan Üsküdarı geçti.Eğer Hemşin'de adam gibi kalkılıp adam gibi seçilmişler olsaydı.şimdiye kadar 25 yıldır Hemşin'e Okul yapılmıştı.Az daha Lise bile elden gidiyordu.Son anda Başköyden pazar'a gidecek kayıt yapacak öğrencilerin Hemşin Lisesine kaydı yapılmamış olsaydı.Bizim Hemşin'deki İnsan profilinden ve Düşünclerinden Ne Kendilerine Nede Memleketlerine yarar gelmez onun için pekde ilgilenmeyeceksin.Kardeş Bırak ın Okul fılan hiç bir şey yapamazsınız.Ali Bayramoğlunun söylediği işe sapa gelmez Köy ilkokullarının feritiko atelyesi yapacaklarmışta halk orda feritıko üretecekmişta mişta mişta mişta miş ölme eşeğim ölme Vong dere yokuşu seni bekliyor yaylaya yük taşıyacaksın.Somut getirisi için bakın bir şeyler konuşıulyormu yok 25 yıldıdır çözülemeyen yol yapmışlarmış.Yokmahelle yolları yapılyormuş.varmı somut elle tutulur gözle görülür bir şey.beyler ama size Mustaakktır.bunlar.Daha bir sel de tedbir almayaı bilmeyenlerin tedbirsizliği ile Tokı evleri ile Çay Fabrıkasıda dere felaketi ile gitsin dereyede görsünler.Bir Bakın Çay Fabrıkası Perde Betonla korunduğunu zanneden Belediye yönetimleri Taş Yıkığınları ile Korudukların zannettıkleri tokı evleri bir dere taşmasında dereye gidecekcek bunlar somut bir şey yapan varmı öyle Belediye yönetimi olmak sabah dokuz akşam beş eve gidip eglmekle olmaz.Bu bayram günü güzxel şeyler yazmak isterdim.ama geleceği görmek gibi bir meziyetemei sahibim neyim bilmiyorum hizlerim kuvvetli her halde acizana uyarmak istedim.çherkesin bayramını en içten dileklerim ile kutlarım.saygılarım ile
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      SAYIN HEMŞIN SAKINLERI KIŞISEL OLMAYALIM AMA HEMŞİN IÇIN BİRŞEYLER YAPAMAK GEREKIYORSA HEP BIRLIKTE YAPALIM SEÇEM YADA SEÇILMEKLE BU IŞLER ÇOZULMEZ ONEMLI OLAN YAPILMASI GEREKENLERI YAPMAK YADA YAPTIRMAK TIR E BUNUDA SEÇILEN KIŞILERIN ONCULUĞUNDE YAPMAYA BAŞLAMAK GEREKIR VE NE YAPMAK GERKIYORSA ONU YAPMAK LAZIM SADECE AY TAMAM GELIP MAŞI ALIP CEBE ATMAKLA OLMAZ BU IŞLER SIZE OY VEREN SIZI BU MEFKI MAKAM GETIREN INSANLARIN DA ISTEK VE ARZULARINI KORUYUP GOZETTMEK VE ISTEKLERINI YERINE GETIRMEK LAZI TABI BUNLAR KIŞISEL DEĞIL TOPLUM SAL OLMALI KIŞIYE OZEL HIZMET OLMAMALI YANI AÇIKÇASI YANDAŞ YANAŞ SISTEMI OLMAMALI DEVLETIN IMKANLARINI MILET IÇIN KULANMALI BUNLARI YAPTIKTAN SONRADA BİR SORUN OLACAĞINI SANMIYORUM DURSUN ALI BEYIN DEDIĞI GIBI EYER YAPILAN ŞEYLERIN YANLIŞ YADA TUTARSIZ ŞEYLER OLDU GORULURSE BUNU NE YONETIME NEDE HEMŞINLIYA BIR FAYDASI OLUR O MAKAM SEÇILEN KIŞILER SADECE MAKI IŞKAL ETMEK IÇIN DEĞIL O MAKAMIN YAPMASI GEREKEN ŞEYLERI YAPMAK IÇIN SEÇILIYOR AMA ONLARI YAPMAZSA NE FARK EDER HA KOLTUK HADA ONDA OTURAN KIŞI IKISI DE AYNI KAPIYA ÇIKAR ONUN IÇIN ICRAT ONEMLI UAMARIM HEMŞINIÇIN BİR ŞEYLER YAPILIR NE VAD ETILR BILMIYORUM AMA EMINIMKI ÇOK ŞEYLER VAD ETMIŞLERDIR SEÇILMEK ICIN YAZIN SIZE KAR YAĞDIRACAĞIM DIYEN LERDE OLA BILIYOR UMARIM BUNLARDA DEMEMIŞTIR

Hemşin'e Meslek Yüksek Okulu

Eleştiri Karalamaların Pimi Çekilmiş Bir Bomba Yerini Almaması, Düşüncelerimizde Tek Ortak Noktamız Ayni Havayı Teneffüs Ettiğimizdendir.
      Birbirimize Saygımız, Ön Yargılarımızın İçerliliğinde, Hoşgörü Çerçevesi İçerisinde Tutunacağımız Umut Dalları Olmalıdır.

Bize Ne Kazandıracak Saygısız + Sevgisiz Tartışmalar!
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Hemşin Meslek yüksekokulu tamam

Medyakaradeniz.com ve Dursun Ali YILMAZ olarak en büyük hayalım gerçek olmasından Hemşinli olarak guru duyuyorum.Yıllar önce dile getiridiğimizde bize gülenler şimdilerde okul için ellerini avuçlamaya başladılar.Hade Hemşinli iş adamları sıra sizde ellerinizi değil başlarınızı taşın altına koymaya davet ediyoruz. hadeyin Sizleri bekliyor Hemşinli gençler sizlerden kendilerinin geleceklerini yatırım yapmaya davet ediyoruz.Biz bu güne kadar olduğu kadar bundan sonrada bu okulun takipçisi olacağız.

Hemşin, yüksekokul bekliyor…

Rize Üniversitesinin kurulması durumunda Hemşin'in de içerisinde Ziraat,çay ekspresliği, Orman ürünleri, Su ürünleri ve Muhasebe bölümlerinin bulunacağı bir yüksekokul faaliyete
      geçirilmesi gerektiğini belirten Hemşinliler, "Rize'nin en çok göç veren ilçesiyiz. 1990 tarihinde Pazar'a bağlı bir belde iken ilçe yapıldık. Ancak
      yatırım ve teşvik olmadığı için Hemşin'deki dükkânlar bir bir kapanarak yöre halkı iş umuduyla yurtiçi ve yurtdışına göç ettiler. Böyle gider
      se ilçede ekonomik ve sosyal yaşam tamamen duracak. Hemşin, Türkiye için önemli simalar yetiştirmiş, kültürlü ve okumaya merak insanlardan müteşekkil bir ilçedir. Rize Üniversitesi kurulduğunda burada da mutlaka bir yüksekokulun hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu konuda ilçenin ileri gelenleri tarafından bir platform da oluşturuldu. Tüm Hemşinliler Rize Üniversitesinin kurulmasını dört gözle bekliyorlar. Bu konuda bizim şimdiye kadar devlet imkânlarından yeteri kadar faydalandırılmadığımız da dikkate alınarak adil bir yaklaşımla yüksekokulun ilçemize kurulmasını bekliyoruz" şeklinde konuştular.

Her defasında toplantıların ardı arkası kesilmiyor,ama nedense bu toplantıların hepsi Rize için ama hiç bir zaman Hemşin ilçesi akıla gelmiyor,Hiç mi bu şirin ilçenin sorunu yok,hiçmi bu ilçenin ihtiyacı yok,ama ben biliyorum ki Hemşin'in en önemli sorunu ne işsizlik,ne ekonomi,nede yapılcak Çay Fabrikası,nede Nüfusu 2 Bin 342'e düşmesi bakımından yapılacak bir değişiklik ile ilçe'liği elinden gitmesi an meselesi,ama bakıyorum hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor,hiç kimse bir araya gelmiyor,şu sıralar Hemşin'e TOKİ Konut yapıyor,evet güzel bir yatırım,ama buda Hemşin'e bir şey getirmeyeceğini ileri yıllarda hep birlikte göreceğiz,bir başka yatırım ise Kentsel dönüşüm ve İş merkezi oda güzel ama onunda şunun şurasında bir iki yıl sonra İlçede insan Faktörü yok olduğu zaman yapılan bu yatırımların beyhüde olduğu sadece beton yığınından başka bir şey ifade etmediğini göreceğiz mühtemelen,ama endişelerimin umarım yersiz olur ben yanılmak isterim.Atalarımızın bir sözü var"Görünen köy kılavuz istemez"diye,yukarıda bahsettiğim bütün bu yatırımların atıl yatırım değilde işlerlik kazanan bir yatırım ve ilçeye Katma Değer kazandırması için bütün çalışmların temelinde İnsan Faktörü vardır,çünkü insan hareketi beraberinde her türlü alana hareket getirecektir.Bunun için Hemşin insanının göç etmiş zaten edeceği kadar,bundan sonra göç edenleri, ilçeye nasıl geri getirilebilirin çareleri için projeler yapmak lazım,Turizm Hemşin ilçesi için çok uzak bir beklenti,Çünkü Hemşin'de Turizm diye gelin güveyi olurken,Rize Turizm İl müdürünün ilçeye geldiğini gören varsa bana söylesin,Turizm Bölgesi diye ortaya çıkan bir ilçeye Turizm Müdürünün ayda bir ziyarette bulunması gerek,ama nerde,Hemşin'lilerde oturmuş Turizm ile kalkınacağız diye,zaten ilçemizi her zaman bir şeyler ile kandırmışlar,şimdilerde de Turizm yalanı ile avutuyorlar.

İlçe'nin kurtuluşu sadece Bacasız Sanayi olarak adlandırılan Yüksek Okul yapımıdır.Zira 2 yllık bir Yüksek okul her yıl 250-300 öğrencinin gelmesi ile ilçenin gelişmesinde büyük bir ivme kazandıracaktır,ben yıllardan beri bunu bilir bunu söylerim.Ama aşağıda Rize Dernekler Federasyonu'nun danışma kurulu ve gelecek yıllarda yapılacak çalışma proğramı şekillenecek,ama görüşülecek maddelerin için ben isterdimki Hemşin'e Meslek Yüksek okulu yapılması için Rektörlük ve İl,İlçe Kamu kurum kuruluşları nezdinde girişimleri başlatmak diye gündem alınabilseydi,ama ne yazıkkı bunu görmemekteyiz.Umarız uyarımızı dikkate alınır.Saygılarımla

Dursun Ali YILMAZ

Haberin Yayınlanış tarıhi linki

karadenizumutradyo.com/umutrad…ay.asp?hid=313&kategori=2

kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2006/Ocak/13/Haber_115316.aspx

karadenizbirlik.com/v1/haber.php?id=1156

pazar53.com/news_detail.php?id=5972

Ayrıca, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Hemşin Ziyaretinde çekilen resmi altında Hemşin Yüksekokul İstiyor

24/03/2008
      Hemşin
      Hemşin Yüksekokul

İstiyor

Bölgenin En Büyük Gazetesi Karadeniz Gazetesine haber yazılmıştır aynı tarihlerde yukarıdakı linkleri incelemenizi dilerim.

Dursun Ali YILMAZ

Haberin Başlığına Bakarsanız Hemşin'e Meslek Yüksek Okulun gerekliliğini 2006 yılında yazmıştık.O zaman Hemşin'e Meslek Yüksekokul yazpmazlar diyenler yöneticiler şimdilerde kurulması için harıl olduklarını görüyoruz.Ama geçti borun pazarı Rektör Turan OKUMUŞ hocam bile Organik Tarim Üzerine bir Çay Fabrikası yapılan bir ilçeyi göz ardı edip Pazar'da kurulacak Yüksekokul'a organik Bölümü açmayı szö veriyor,ama bizim ilçede Yüksekokul kurulup Organik üretime geçilen Fabrikanında bu Okul'da verilecek eğitim ile ilişkilendirilip amaçların tam üretime ve istihdama yönelik yönlendirilmesi gerektiğini görmüyorlar.Ne yapalım Kaderimiz bu bir süre sonra İlçeden Ülke Ekonomisine önemli derece Katma Değer yaratılmadığı zaman ne Kaymakamlık kalır,nede Belediye dönerim eskiden olduğu gibi sarvizana gidiyorum sarvizana diye diye toplar tahta valizi düşeriz İstanbul,İzmir,Ankara yollarına vay Hemşin'im vay haline kendi kaynaklarımızı iyi tesbit edip değerlendiremz isek gideriz İsviçreden medet ummaya ben dostum dostlar daima acı söyler hiç kimse kusura bakmazsın.

Gelinen noktayı çok sevindirici devamı ve sonucunu bir an önce görmek istiyoruz.

Aşagida

Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar’ın daveti ile ilçeye giden Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu incelemelerde bulundu. Belediye Başkanlığında yapılan toplantıya Kaymakam Caner Akgün, Belediye başkanı Halim K. Bekar, İl Genel Meclis üyesi Nadir İnce, R.Ü. Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turan Yüksek ve R.Ü. Enformasyon Müdürü Mustafa Çakır katıldılar.

Hemşin ilçesi için planlanan kentsel dönüşüm ve Meslek Yüksekokulu çalışmaları konusunda bilgi veren Belediye Başkanı Bekar, Belediye hizmetlerinde öncelikli hedeflerinin Hemşin’in yeniden çağın gereklerine göre inşası olduğunu söyledi.

Başkan Bekar, bunun için de Belediye ve TOKİ'nin yürüttüğü ortak çalışmayla ilçenin yıkılarak yeniden imar edileceğini anlattı. Proje kapsamında 70 bin metrekarelik ilçe merkezindeki birkaç kamu binasının dışında tüm yapıların yıkılarak yerlerine TOKİ tarafından bölge mimarisine uygun yenileri üç katlı binalardan oluşacak 108 konut ve 47 dükkan yapılacağını belirten Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar, “Bu proje kapsamında Hemşin Meslek Yüksekokulunu da dahil etmek amacındayız. Bu bağlamda sayın Rektörümüz Prof. Dr. Okumuşoğlu’nu davet ederek tavsiyelerini ve desteklerini istedik.” diye konuştu.

Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu ise yaptığı konuşmada, hedeflerinin Rize Üniversitesini büyütmek, kaliteli-nitelikli bireyler yetiştirme ve bölge insanı ile üniversiteyi kaynaştırmak olduğunu söyleyerek, “YÖK ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun üniversite birimlerinin ilçelere yayılması fikrini pek benimsemiyoruz. Fakat Rize’nin coğrafi konumu gereği kampus üniversitesi oluşturmanın zor olduğunu yönetim olarak benimsediğimiz büyüme stratejisi ile Fakülteleri il merkezinde, Meslek Yüksekokullarını ilçelere yaymayı planladık. YÖK kriterlerine uygun alt yapı sorunlarını çözen ilçelere bölge özelliklerine uygun, insanımıza katma değer sağlayacak nitelikli bölümleri üniversitemizin imkanlarını zorlayarak açmaya çalışıyoruz” dedi.

Hemşin’e ayrı bir önem verdiğini söyleyen Prof. Dr. Okumuşoğlu yapılacak alt yapı ve sosyal tesislerinin bir an evvel bitirilmesi gerektiğini kaydederek, “Şartlar her zaman değişebiliyor. Hemşin’de başlatılan bu çalışmanın kısa zamanda geri dönüşü olmayan bir konuma getirilmesi gerekiyor. Hemşin’de açılacak bölümlerin de iyi planlanması lazım. Hangi bölümün yöre insanını mutlu edeceğinin ve katma derer sağlayacağının da araştırılarak belirlenmesi gerek. Yükseköğretim kurumları; idari ve eğitim binası, sosyal tesisi, öğrenci yurdu ve akademik-idari personel lojmanları ile bir bütündür. Sağlıklı ve kalıcı bir şey yapmak istiyorsak benim felsefeme göre en iyisinin olması gerekir. Bu projenin hayata geçmesi konusunda yerel yöneticiler, hayırsever iş adamları ve yöre halkına önemli görevler düşmektedir." ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Caner Akgün, Meslek Yüksekokulu için belirlenen yerin Orman Bakanlığı’na ait hazine arazisi olduğunu belirterek, "Burası Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları süratle yapılacak. Üniversitenin belirleyeceği fiziksel altyapı hazırlıklarına buradaki hayırseverler ve devletin imkanları ile bir ucundan başlanacak. Çalışmalar konusunda davetimize iştirak edip bizi heyecanlandıran Rektörümüz Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu’na teşekkür ediyoruz." dedi.

Heyet, kararlaştırılan alanda inceleme yaptıktan sonra Çaykur Hemşin Organik Çay Fabrikası'nı ziyaret etti.
      Resimler
      • 1124.jpg

38.38 kB, 0×0, 476 defa görüntülendi
      • 1.jpg

70 kB, 0×0, 6,058 defa görüntülendi
      • 24650.jpg

47.99 kB, 0×0, 519 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

Konu: Rize Üniversite senatosu Hemşin'e Meslek Yüksekokulu kurulmasına karar verdi.

Bugün bu maili aldım ve çok mutlu oldum emeği geçen herkese özellikle Dursunali kardeşime teşekkür ederim

Rize'nin Hemşin ilçesinde yapılması planlanan Hemşin Meslek Yüksekokulu için ilk resmi adım atıldı. Hemşin Kaymakamı Caner Akgün ve Belediye Başkanı Halim Bekar Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Akgün ve Bekar burada yaptıkları konuşmada, ''Rektörümüzden aldığımız güçle yaptığımız çalışmalarla Hemşin Meslek Yüksekokulu için Ormana ait Hemşin Ortaköy Mahallesi'nde yaklaşık 23 bin metrekare devlet arazisi, Rize Üniversitesi'ne devredilmek üzere Milli Eğitim'e devredildi. 26 Şubat 2010 tarih ve 31 numaralı oturumunda yapılan Rize Üniversitesi senatosundan çıkan kararla Hemşin de Yüksekokul kurma kararının alınması bu sürecin daha da hızlandırılması gerektiği inancını ve heyecanını bize verdi.'' dedi.

artık ölsem bile gözüm arkada gitmem

Hemşin ve benim için son günlerde duyduğum en iyi haberlerden biri
      çünkü 2001 yılından beri fikir ve basın olarak hele bir hemşinli olarak bu uğurda çeşitli ortamlarda dile getirdiğim Meslek Yüksek okulu düşüncemin hayata geçmesi beni ciidi manada mutlu etti.Artık seneto kararı çıktığına göre artık bu konuda bir derneğin kurulup ciddi manada yapsal altyapıyı oluşturmak için çalışmka lazım ve bunun yanında ilçe halkının gerek ilçede gerekse ilçe dışında yaşayan hemşinlilerin bu işe dört elle sarılıp yüksekokulun verimli olarak hayat geçirilmesi gerekir.Başta Organik tarim bölümün yanında bölgenin yapısına uygun bölümlerin yanında fınnasman yönününde düşünülerek muhasebe bölümünde olması gerekir.bölümlerin teşekkül edilmesinde ilçenin jeolojık toprak ve işleyebilir ve öğrencinin tercih edebileceği bölümlerinde göz ardı etmeden çalışmların bir an önce yapılmalıdır.
      Bu kararın Hemşinlilere ve Hemşin'in geleceğine ciddi manada katkı sağlayacaktır.Fabrıkayıda destekleyecek bir gelişmedir.Bunun için herkesten çok ben sevindim çünkü fikrim ve ciddi manada vermiş olduğum çalışmlarımından biri çay fabrıkası biride bu okuldu buda gerçekleştiğine göre artık ölsem bile gözüm arkada gitmem.katkıda bulunup emeği geçenleri kutluyorum.saygılar sunarım.
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

gösteriyorlar ınanmak istemiyorum.Almayın kardeşim

İstanbuldaki sözde Hemşinliler Derneği Bu güne kadar Hemşin veya Çamlıhemşin'e yapılacak kararı alınan yüksek okul kararının bu güne kadar neresinde oldularki şimdilerde derneklerinin sitelerinde sankı çok şey yapmışlar gibi haberler yayınlanıyor üstelik benim sitemin resimlerini yazılarını alarak üstelik terbiyesizlik yapıp açıp benden izin almaksızın kaç defa uyarmama rağmen sitemin ismini haberini kullanıyorlar bu kadarda yüzsüz olabliyorlar.Üstelik hakkında çeşitli dedikodular yaptıkları bir insanın siteisnden nasıl haber alıyorlar.Bu kadar bu işe emek vermemize rağmen her ortamda okul diye derken bu dernek bu güne kadar ne hemşine nede çamlıhemşine okul yapılması için kılını kıpırdatmamaları halde nasılda sahıplenıyor kınıyorum bu dernek denen kurumu bu dernek bu gün itibarı ile ne Çamlıhemşine nede Hemşine yapılan hıç bir şey katkıda bulunamayacağını geçmiştede söyledim şimdide söylüyorum.bu açıklamayı defalarca uyarmama kulak verip haberimi ve sitemin ismini kurumlarının sitelerinden kaldırmayan yönetim kurulu üyeleri sorumludur.umarım bir daha böyle bir hataya düşüp sitemden haber almazlar.İstifa ettiğimi ve derneklerinin üyeleiklerinden ayrıldığım için zaten dernekte yüz karası idi diyebilecek kadarda çirkefleşen bazı yönetim kurulu üyeleri nasıl oluyorda yüzkarası olan bir insanın sitesinden haber alabilme yüzkaralığını gösteriyorlar ınanmak istemiyorum.Almayın kardeşim.
      Bunu saygıyla Tüm Hemşin camiasına duyururum
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı