Atatürk Diyor Ki !

Atatürk Diyor Ki !

"Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de
      dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden
      önce ve kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe
      konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluğuna
      bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Atatürk
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

ATATÜRK DİYOR Kİ ;

» Ben manevi miras olarak hic bir ayet, hic bir dogma, hic bir donmus ve kaliplasmis kural birakmiyorum.

» Benim manevi mirasim ILIM ve AKIL’dir.

» Benden sonrakiler, bizim asmak zorunda oldugumuz cetin ve koklu zorluklar karsisinda , belki gayelere tamamen eremedigimizi, fakat asla taviz vermedigimizi , akil ve ilmi rehber edindigimizi tasdik edeceklerdir.

» Zaman suratle ilerliyor ; milletlerin , toplumlarin , kisilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayislari bile değişiyor.

» Böyle bir dunyada , asla degismeyecek hukumler getirdigini iddia etmek ,
      aklın ve ilmin gelisimini inkar etmek olur.

» Benim Turk milleti icin yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler , bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse , manevi
      mirascılarım olurlar.

Atatürk
      Aynı Dili konuşanlar Değil , Aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

MEVLANA

ATATÜRK DİYOR Kİ ;

Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimî düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.

K.ATATÜRK
      Aynı Dili konuşanlar Değil , Aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

MEVLANA

Ah Kardelen Kardeşim !

Atatürk'ü anlamaktan ne kadar da aciziz. Acizlikle de yetinmeyerek "Atatürk ilerlemeye de değişime karşı değildi" deyip bir de onun ideolojisinden taviz vermiyoruz mu kahrolmamak elde değil. Yukarıda Atatürk'ten aktardığın yazıda Atatürk "Fakat asla taviz vermedigimizi" kelimeleri ile neyi anlatmak istiyor, neden taviz vermediğinden bahsediyor bunu bile anlayamamışız.
      Diyorlar ki adı büyük bir siyasimize; "AB'ye girince bağımsızlığımızı kaybetmeyecek miyiz?" cevap veriyor İŞİBİRLİKÇİ ve ATATÜRK'ü anlamaktan uzak MANDACI KAFA;
      "Evet! Bağımsızlığımız kaybedeceğiz ama daha büyük ve güçlü bir oluşumun (AB) bir parçası olacağız."
      İşte Atatürk'ü anlamaktan bu kadar uzağız.
      Devrin yeni emperyalist saldırılarına teslip olan bu mandacı kafa REEL POLİTİKA adı altında bize ÇAĞDAŞ UŞAKLIK öneriyor.
      Atatürk BAĞIMSIZLIK İNANCINDAN ASLA TAVİZ VERMEDİ. Buün birileri ÇAĞDAŞLIK adı altında taviz verse bile bu millet gelecekte verilen tavizleri bir paçavra gibi yırtarak Atatürk'ün Bağımsızlık İdeolojisine sarılacak iradeyi gösterecektir.
      İşbirlikçilere geçmişte ne olduysa yine aynısı olacaktır.

atamı anlamak

atamı anlamak öyle her babayığıtın harcı olmaması gerekki her önüne gelen atatürk'ün resmini sözlerini yazarak asarak para bile kazanıyorlar.

daha dün adamın bir tünelde fosılleri sergiliyor arkasında atamın resmini koymuş atatürk'ü orda gören yanaşıyor ne var diye ama gördüğü fosil ınanırmısınız ne deyin dedim san bir şey söylesem kavga edeceğeim allah belanı versin dedim.ayrıldım.

evet böyle işte her alanda birileri atamı birirleri dini sömürerek sakın haa atamı kimse sömüremez ama mudale edildikleri zaman

selam
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      ATATÜRK'E GÖRE ATATÜRK

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.

Ben, manevî miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım, ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü müşkülât önünde, belki gâyelere tamamen eremediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle dönüyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur.