Başbakan Hemşinde

EVET BAŞBAKAN HEMŞİNDE

BAŞBAKAN HEMŞİNDE SON ANDA İL BAŞKANLIĞININ BİR MANEVRASI İLE BİRAZ ACELECİ TABİİ İNŞALLAH KAYMAKAM BEY VE BELEDİYE BAŞKANI BİR İSTEK RAPORU HAZIRLIYORLARDIR.
      İL BAŞKANLIĞI HİÇ HESAPTA OLMAYAN BAŞBAKANIN HEMŞİN ZİYARETLERİNİ EKLEME YAPTILAR ÇÜNKÜ GEÇTİĞİMİZ HAFTA HEMŞİNE GİDER MİLLETVEKİLİ ABİLERİMİZ HİÇ BEKLEMDİKLERİ TEPKİYLE KARŞILAŞTIKLARI İÇİN BİRDE CHP'Lİ BELEDİYE GİBİ GÖRDÜKLERİ HEMŞİN'İN TRABZON TAKTİĞİ KULLLANRAK KAZANMAYI AMAÇLIYORLAR.BU BİZİUM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÖYLE DÜŞÜNMELERİ ÇÜNKÜ SONUNDA HİZMET HEMŞİN'UMA GELECEK İHYA OLACAĞIZ AĞIZ TADIYLA HEMŞİN'İM GELECEĞE EMİN ADIMLAR İLE İLERLEYECEK SEVGİLER SAYGILAR
      Resimler
      • basbk.jpg

15.26 kB, 0×0, 414 defa görüntülendi
      • baskb.jpg

13.98 kB, 0×0, 380 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      HEMŞİN GEZİSİNDEN

BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN RIZE'NIN HEMSIN ILCESI'NDE YORE KADINLARI ILE SOHBET ETTI. PUSI TAKTI. BIR KIZ COCUGUNU KUCAGINA ALARAK SEVDI

Anadolu Ajansı
      Resimler
      • 397522.jpg

62.55 kB, 0×0, 365 defa görüntülendi
      • 397523.jpg

83.48 kB, 0×0, 368 defa görüntülendi
      • 397521.jpg

76.15 kB, 0×0, 400 defa görüntülendi
      Başbakan Erdoğan 2. 30 da ilçemiz Hemşin'e geldi.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN Doğu Karadeniz'de yaşanan sel felaketi nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde Hemşin'e de uğrayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Başbakan Erdoğan beraberindeki Bakanlarla 14:30 sularında Başbakanlık Otobüsyle geldiği Hemşin'de halkın büyük sevgi gösterileriyle karşılandı. Çocuklarla yakından ilgilenen, onlara hediyeler dağıtan ve bol bol hatıra fotografı çektiren Erdoğan, Hemşin Hükümet Konağı önünde halkahitap etti. Öncelikle yaşanan sel felaketi nedeniyle Hemşin halkına geçmiş olsun dileklerini iletn Başbakan, daha önce İkizdere'ye gelişinde Hemşin'den kendisini karşılamaya gelenlere verdiği sözü tutarak Hemşin'e geldiğini, afet yaralarını bir an evvel sarmak için Hükümet olarak ne gerekiyorsa yapıldığını, ancak Vatandaşların da evlerini uygunsuz yerlere yapmamaları gerektiğini söyledi.Bir vatandaşın 'Taş ocakları evlerimizi yıkıyor' diye bağırması üzerine Başbakan Erdoğan, "Taş Ocaklarına karşı çıkılması, sahil yolunun bitmesini istememek demektir. Biz bu yolu yıl sonuna kadar bitireceğiz. Evlerinizi güvenli olmayan yerlere yapıyorsunuz sonra taş ocağı istemiyoruz diye bağırıyorsunuz. Bu doğru bir tutum değil" diye konuştu. Bir başka vatandaşın 'Belediye Başkanımız yardım edin. Hemşin Hemşin olalı böyle başkan görmedi' sözleri üzerine ise Başbakan "Biz hiç bir iktidarın yapmadığı kadar Belediyelerimize adaletli davranıyoruz. Başkan projelerini bana iletti, imkanlar ölçüsünde bir çoğuna gerekli desek sağlandı. Ama sıkıntı yok mu var. Bu AKP li belediyeler için de geçerli" şeklinde konuştu. Konuşması sonunda Hemşin Halkının büyük ilgisi nedeniyle seyhat aracına ulamakta bir hayli zorlanan Başbakan Erdoğan, Belediye Başkanı Başar CUMBUR'un afet raporu, hizmet alanındaki ihtiyaçlar ve projeleri içeren dosyasını alırken, Başkanın dilek ve temennilerini dinledi. Başbakan Erdoğan kurmalarına Kaymakam Fehmi Sinan NİYAZİ ve Belediye Başkanı CUMBUR'un Hemşin için birlikte yürüttükleri çalışmalara yardımcı olmaları ve ürettikleri projeleri hayata geçirmelerinde destek sağlamaları talimatı verdi.

Erdoğan, halkın sevgi gösterileri arasında sat 16 sularında Hemşin'den ayrıldı.

(Zafer PEHLİVAN - HEMŞİN - 20.09.05)

haber ve resimler

pazarhemsin.com/ adresinden alınmıştır

Sayın Dursunali Yılmaz'a Teşekkür Ederiz.
      Resimler
      • baskb.jpg

42.08 kB, 0×0, 270 defa görüntülendi
      • hm1.jpg

55.46 kB, 0×0, 280 defa görüntülendi
      • hm2.jpg

256.03 kB, 0×0, 273 defa görüntülendi

Başbakanı hangi namussuz yanılttı?

"BAŞBAKAN Erdoğan, sel felaketine uğrayan Çamlıhemşin ve Hemşin halkına başsağlığı ve ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Erdoğan, CHP’yi eleştirerek şunları söyledi: “Gelirken bir şey gördüm; Yolun kenarına çöpler dökülmüş. Merak ettim. Dedim ki; ‘Bu çöpler buraya niye dökülüyor?’ Bir belediyenin adını verdiler. ‘Geleceğinizi bildikleri için bu çöpleri buraya döküyorlar’ dediler."

Yukarıdaki alıntı bir gazeteden. Benim merak ettiğim Sayın Başbakanımızı hangi namussuzun kandırdığı ve yanlış bilgilendirdiği.
      O çöplük Başbakan oraya geldiği için dökülmedi. Başköy'de uzun zamandır Çöplük yürürlükteki yasalara rağmen vardı.
      Menfaatleri gereği siyasi ayrımcılık yaparak olayı parti farklılığına indirgeyen bu namussuz adam aslında Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan'ın Hemşin'i yanlış tanımasına sebep oluyor.
      Bu namussuz bulunmalı ve yakasına yapışılmalı.
      Baçköy'deki çöplük de acilen kaldırılmalı.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      ‘CHP zihniyeti ancak çöp üretir’
      Başbakan Erdoğan Rize gezisinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada CHP’ye sert çıktı ve “CHP zihniyeti ancak çöp üretir” dedi.

Ahmet Kayacık
      NTV
      Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz programının ikinci gününde memleketi Rizede’ydi. Fındıklı ziyaretindeki konuşmasında, yeşil kart sahipleriyle SSK emeklilerinin ilaç alımlarındaki usulsüzlüklere dikkat çeken Erdoğan, yolsuzlukla mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan daha sonra, Ağustos ayında sel felaketine uğrayan Hemşin İlçesi’ni ziyaret etti. Başbakan buradaki konuşmasında, CHP’yi hedef alarak şunları söyledi:

“Gelirken bir şey gördüm; Yolun kenarına çöpler dökülmüş. Merak ettim. Dedim ki; ‘Bu çöpler buraya niye dökülüyor?’ Yolda da yol çalışması yapanlar vardı. Onlara sordum. Bir belediyenin adını verdiler. Siz biliyorsunuz. Benim söylememe gerek yok. ‘Sizin geleceğinizi bildikleri için bu çöpleri buraya döküyorlar’ dediler. Doğru da olsa yalan da olsa bir belediyenin görevi, çöpü en ideal şekilde yok etmektir. Bu, merkezi idarenin görevi değildir. Yerel idarenin görevidir. Ben belediye başkanlığından geldim. Göreve geldiğim zaman İstanbul’un tamamı çöpler altındaydı. İstanbullu olanlar bunu çok iyi bilirler. 1994 yılından öncesini bir hatırlarsanız, İstanbul’da yollarçöp yığınlarıyla doluydu. Niye? Çünkü o zaman CHP zihniyeti işbaşındaydı, İstanbul’da. Bu zihniyet ancak çöp üretir.”

Erdoğan, Hemşinliler’den evlerini imara uygun yerlere yapmalarını istedi. Karadeniz Sahil Yolu’nun bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını belirten Başbakan Erdoğan, eğitimle ilgili iyi haberler de verdi. Başbakan, 25 Eylül’de İstanbul’dan Türkiye genelindeki binbir okulun açılışını yapacaklarını söyledi.

Erdoğan, Rize programına Çayeli Adliyesi ile Rize Devlet Hastanesi’nin açılışını da sığdırdı ve programını sivil toplum örgütü temsilcileriyle yaptığı toplantıyla noktaladı.

VATANDAŞTAN GÜVENLİK UYARISI
      Karadeniz gezisini tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlık uçağına binmek üzere gittiği Trabzon Havalimanı’nda halkın ve medya mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Erdoğan’ın makam aracından indiği sırada bir vatandaş kalabalığın arasından Başbakan’a seslenerek şu uyarıda bulundu:

“Başbakanım, sabahtan beri burada bekliyorum. Şurada ağaçların altında pusuya yattım. Ağaçların yanında bir tane güvenlik görevlisi yok. İsteseler sizi vurabilirler. Sizi iyi koruyamıyorlar. Böyle bir adam dünyaya gelmez. Başbakanım Allah’a emanet olun.”

Başbakan Erdoğan, İsmail Terzi adlı vatandaşın sözlerine gülerek cevap verdi. Alkollü olduğu belirtilen Terzi, daha sonra gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

ntv.com.tr/news/342015.asp
      BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN RIZE'NIN HEMSIN ILCESI'NDE KENDISINDEN AKULU ARABA ISTEYEN ENGELLI AHMET YUCE ILE SOHBET ETTI. YUCE'NIN CEBINDEKI SIGARA PAKETINI ALAN ERDOGAN, SIGARAYI BIRAKMASINI ISTEDI. YUCE'DE BASBAKAN ERDOGAN'A SOZ VERDI. (ANADOLU AJANSI-ZAFER SEL)(20050920)

anadoluajansi.com.tr/index.php…ask=view&id=87&Itemid=121

Çilun Ahmet abi bizim köyden
      Köydeki Elektrik kesintisini tamir etmek istemiş bir kış günü elektirik direğine çıkmış direkte elektiriğe kapılıp aşağı düşmüş felç olmuştu
      Allah Yardımcısı olsun
      Resimler
      • 397547.jpg

77.58 kB, 0×0, 233 defa görüntülendi

Başbakanın Hemşin'i Ziyareti

Başbakanın yöremizi ve Hemşin'i ziyareti elbette önemlidir. Bi defa öncelikle bahsi geçen sorunları kendi gözüyle görmüş olacak, yerel yönetim ve halkın nabzını tutabilecektir. Ama ziyaretin varolan sornları tespit ve çözülmesi yönünde adım atılmasıyla ancak bir anlamı olabilir. Siyasi partilerin kendi oy hesapları yapılmış ve yapılacak olan işlerin ölçüsü olmamalı. Yöremizin altyapı sorunları ve sanayi yatırımlarının azlığı yıllarca bilinen sorunlardır. Umarız ki yerel insayatfiler de idareye bunları iletir ve gerekli finansmanı sağlarlar..