Hemşin Çay Fabrikası

Hemşin Çay Fabrikası

Her şey bir yana yöremiz insanlarını büyük şehirlere kurban vermemek , iş ve istihdam sağlamak gelişimi arttırmak vb. aktiviteler için artık hemşine bir çay fabrikası yapılmasının zamanı gelmedimi dersiniz.
      Bence güzel hemşinimizin gelişip ilerleme kaydedebilmesi için öncelikle bu bölgede iş gücü sağlanması gerekir. Neden yaş çaylarımız kendimizin kuracağı bir fabrikada değilde elin yabancılarının fabrikalarında işlenip satışa sunuluyor. Bir fabrika bu kadar zormu kuruluyor. Bu kadar zor kuruluyorsa neden etraf özel çay fabrikaları ile dolu. Hemşinin maddi açıdan hiçmi gücü yok ?

dediğini ben 1987 de yazmışum am a bir şey olmamaış

o dediğini 1987 de ben yazmuşum amam aradan 25 yıl geçecek nerneydse bir şey olmamaış
      olacağını inanmıyorum
      Resimler
      • fb011.jpg

44.83 kB, 0×0, 7,805 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Sayın dursunali abi ; 25 yıl önce hemşinimizin durumu az çok ortadaydı. Ama şu anda hemşinli olupta bu girişimi destekleyecek birçok insan var. Artık hemşinliler türkiyenin heryerinde iş güç sahibi ve istihtam sağlıyorlar. eee artık bir araya gelip bir istihtam da hemşinimizde sağlasınlar yoksa hemşinde geriye kalan genç potansiyel koybolup gidecek. Bu durumun da sonucunu umarım tahmin edebiliyorsunuz. Örneğin size bir sonuç; hemşin ilçe statüsünden kasaba statüsüne geri döner.

başkanım başbakana çay atelyesi

Belediye başkanaım başbakaının ilçeyi ziyaretinde bizzat başbakana ilçemize bir çay atelyesi kurulması için istekte bulunmuş başbakanda Çaykur genel müdürü yanında başkanım atelye istıyor not alıyormusun diye sormuş genel müdürde her halde not almıştır bakalım not sadece not defterinde bir anı olarakmı yoksa geçtiğimiz yıl organık tarim ve çay üretiminde birirnci bölge seçilen hemşin'ın kurylacak atelye ile değişmesine vesile olacak onu göreceğiz. selamlar

dursun ali yılmaz
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

bu firsatı kaçırmayalım

hemşine yıllardır çay fabrıkası isteniyorken burnumuzun dibine gelen bu firsatı değerlendirmemiz gerekir.meslek yüksekokulu kadar önemli hatta daha önemli 1.nci sırada bakın aldığım duyumları akatarayım siz gneçlere biz artık ihtıyarladık çaykur hemşin in geçtiğimiz yıllarda organık çay tarimi için yaptığı bir çalışma sonucunda en iyi organık çay üratiminde yapılması gereken bölge seçildiğini biliyorsunuz bu kapsamda çaykur genel müdürlüğünün devlet planlamaya verdiği teklifte hemşin e bir orgnaık çay üretimi yapacak bir atelye bir ufak çay fabrikası var.bu konuda size daha detaylı bilgi vereceğim daha sonra esas olan bu fabrikanın hemşindemi yoksa çaykurun mevcut elinde bulunan lamgoada arsa üzerindemi yapılır o konuda bizlerin yanı hemşinlilerin yapması gerekenleri size aktarayıorum.bunu yapmasaak bu firsatıda kaçırmış oluruz.çaykur genel müdürünün ve vali beyin hemşini ziyeretleri bu yapılacak fabrikanın yapılacak arsasını bakımı içindir.sadece bir gezi değil.ama şimdi bir başka kanaldan aldığım bilgi arsa fıyatlarını çaykurdan ne koparsırsam kardır diye yukarı çekenler varmış bu insanlara sesleniyorum.eğer çocuklarını torunlarını gelecekte muaffak bir hemşin görmek ve yaşamak istiyorlarsa bu arsa konusunu ve bedelini bir kampanya bütün partı gözetmeksizin bir araya sen yaptın ben yaptım hesabi yapmadan hemşinliler birlik konsersüs oluşturp platform etrafında arsa bir problemini çözüm parasınıda evet ben burdan söz veriyorum. bir maaşımı bağışlıyorum.ve bu iş için seferber olup çaykura bu arsayı gözterremeliyiz.aksı takdirde lamgoya yapılır.lamgolular yararlanır.benden söylemesi.
      gelişmeleri yazacağım.selamlar görüşmelerin sürüyor.

dursun ali yılmaz
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

ÇAY FABRIKASI

GÖREVE BAŞLADIKTAN SONRA İLK OLARAK ÇEŞİTLİ ÇAY FABRIKALARINI GEZİP BİLGİ ALDIM.OFTA ÖZ ÇAY İLE GÖRÜŞTÜM. İŞLETME MÜDÜRÜ YARDIMCI OLDU.ÇOK ORTAKLI OLURSA TUTUNABILIRSINIZ DEDİ. PROJELERİN BİR BÖLÜMÜNÜ ÇİZDİRDİ.BU ARADA SAYIN BAŞBAKANIMIZ RİZE ADLİYE SARAYI AÇILIŞINDA KENDİLERİNE ÇAY FABRIKASI DAHİL HEMŞİNİN İHTİYAÇLARINI SUNDUM.16 MART 2005 TARİHİNDE BAKANLAR KURULU SALONUNDA RİZE DERNEKLERİ TOPLANTISINA BENDE KATILDIM VE SÖZ ALARAK UZUN BİRŞEKİLDE DURUMUMUZU ANLATTIM .BİR DOSYA HALİNDE İLÇEMİZİN İHTİYAÇLARINI ÇAY FABRIKASI DAHİL SUNDUM. PROJELERİMİ TAKDİM ETTİM . KONUŞMASINDA PROJELERE DESTEK OLACAĞINI İFADE ETTİ.EYLÜL AYINDA HEMŞİNİ ZİYARETİNDE BİR VATANDAŞIMIZ FABRIKA İSTİYORUZ DEYİNCE ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜMÜZE İLGİLENMESİNİ SÖYLEDİ .BUNUN ÜZERİNE BİZDE TEKRAR DOSYAMIZI SUNDUK VE DESTEK İSTEDİK. ÇAYKUR DPT YE YAZDI. BENDE ÇAYKURA YER KONUSUNDA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIMI RESMİ OLARAK BİLDİRDİM.ÇAYKURDAN GELİP YER BAKTILAR.DURUM BU AŞAMADADIR.BU KONUDA ARSA ALMAMIZ GEREKECEK.HERKES HAZIRLIKLI OLSUN. BEN ÜZERİME DÜŞEN HER ŞEYI YAPMAYA ÇALIŞIYORUM. DURUM BU NOKTADADIR. SAYGILARIMLA

BAŞARILARININ DEVAMIN DILERIM

SAYIN BAŞKANIM BU ATILIMCI RUHUNUZ IÇIN TEŞEKURLER VE BAŞARILARININ DEVAMI DILERIM UMARIM EMEK LERIN BOŞA GITMEZ VE BU DILEYINDE KABUL OLUR HEMŞIN IÇIN YAPILAN HER ŞEYE HEMŞINLI OLARAK DESTEK VERMEK TEYIZ VE VERMEK ZORUNDAYIZ SADECE BU DESTEĞIN LAFLARDA DEĞIL DE ICRATINI GORMEK GEREKIYOR BU KADAR ÇABA GOSTERDIKTEN SONRA YAPAMAYACAĞIMIZ HIÇ BIR ŞEY OLMAMALI AŞAMAYACAK ENGELERI AŞMALIYIZ VE ARTIK DIYE BILMELIYIZKI BIZDE VARIZ ŞIMDI BU PORORJEYE UMARIM HERKES DESTEK VERIR DE UYGULAMAYA GEÇER HAYDI HEMŞIN ELEL VERELIM BAŞKANI YANLIZ BIRAK MAYALIM VE BİR BUTUN OLALIM

CAY FABRIKASI HAKKINDA

NIHAYET HEMSIN ICIN GERCEKTEN CALISAN BIR BELEDIYE BASKANINI GORMEKTEN GURUR DUYUYORUM HAKIKATEN CIRPINIYOR BIRSEYLER YAPAYIM DIYE.. CAY FABRIKASI ICIN YER SECIMIYLE ILGILI DUSUNCEME GELINCE BU YER MUMKUNSE MERKEZDE OLMAMALI ILERDE KONUT YAPIMI VEYA BASKA IHTIYACTAN DOLAYI. BIRAZ DISARDA FABRIKA ICIN UC BES YER VAR VE HERKES UZERINDE ANLASABILIR ..PARASINA GELINCE HEMSINI SEVEN HERKES ELINI CEBINE ATAR KARINCA KARARINCA BIRSEYLER TOPLANIR VE ARSANIN PARASINI TEMINEDERIZ UMIDINDEYIM HERKES ELINI GERCEK ANLAMDA TASIN ALTINA SOKSUN LAFTA KALMASIN . SAYGILARIMLA....

bu konuda önemli

çay fabrikası ile ilgili vali beyi ile ayak üstü konuştuk yazımızda var ama önemli bir konu bu konuyıu pas geçmeyelim sadece üsküt dağı yolunun yapılması ile seçimlerde milletvekillerinin söyleyecekleri bakın işte yıllardır yapılmayan yolunuz yapmaya başladık çay fabrıkasınıda gelecek dönemde siz bu seferde oy verin demelerine fırsat vermeyelım gün geçmeden zaman geçmeden seçim ha kapıda ha kapıda her an olabilir bazıları saşldırmaya başladı beyler her an seçim olabilir

onun için hemşin için 4 yılda iktıdar partısının hizmetleri sayılı gibi biraz hemşin değil en çok hemşin kazan kazan prensibi ile işe koyulmak lazım sade koltukta oturmamak lazım mi,lletvekillerinin kapısını aşındırmak lazım sadece gazete küpürleri ile değil fiili icraatle milletveikllerinin önüne çıkmak lazım beyler anlayan anladı sözlerimin nereye gittiğini

selam
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Hemşin Belediye Başkanı seçimin sanrasının ilk günü yaptığı konuşmada "Parti Rozetini yakamdan çıkarıyorum" dedi. Ama görüyoruz ki seçimi kaybedenleri bu mağlubiyet çok kötü etkilemiş.
      Hemşin Belediye Başkanının Hemşin'e birşeyler yapma ihtimali bile onların ödünü patlatıyor.
      Güya Hemşiniler ama değil yardım etmek yapılacak işlere takoz koymasınlar yeter.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

ÇAY FABRİKASI HEMŞİNE DEĞİL LAMGOYA

OLACAĞI BUYDU AKILLILAR PAÇAYI SIVAYANA KADAR DELİLER DEREYİ GEÇER ÇAY FABRIKASI HEMŞİNE DEĞİL PAZARA YANI LAMGOYA YAPILIYOR AZ ÖNCE MİLLETVEKİLİM ABDULKADIR KART İLE YAPMIŞ OLDUĞUM TELEFON GÖRÜŞMESİNDE FABRIKANIN LAMGOYAMI HEMŞİNEMEİ HEMŞİNE DÜŞÜNÜLEN FABRIKAMI DEDİM CEVABI ORDA RARAYA BİR YERE DEDİ BU DEMEKKTİRKİ HEMŞİNDE BİR ARAZI BULUNMADIĞI BULUNSADA BEYLERİN ARAZILAERİN PARASINI MEZARA GÖTÜRECEKLER YA ARAZIYE FAAŞ FİAT İSTRELER NETİCE HEMŞİNE DEĞİL DOĞAL OLARAK HAZIR ARAZSI OLAN ÇAYKUR SİRF HEMŞİN ÇAY FABRIKASI İSTİYOR DİYE MİLYARCA PARA VERİP FABRIKAYI HEMŞİNE KURMAZ HER HALDE
      ALDIK YİNE BOYNUMUUZN ÖLÇÜSÜNÜ BİZ HEMŞİNE MÜSTAAKKTIR BU PAZARIDA KAÇIRDIK ARTIK BİR DAHAKI PAZARA

HERKESE SELAM

DURSUN ALİ YILMAZ

BU ARADA YENİ HABER SİTEMİ HAZIRLIYORUM HABER YAYINLAMIYORUM BEKLERYİN
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

Çok yazık....

Gerçekten üzücü bi haber.Fabrika için bir arazi belirleyemedi mi bizim Hemşinimiz.Yoksa arazi belirlendi de arazi sahibi çok mu yüksek fiyat biçti.Eğer byleyse çok yazık,bu konuda bilgi sahibi olanlar açıklık getirmelidirler.Bu şekilde fırsatlar kaçmaya devam ederse fazla sürmez Hemşinde kimse kalmaz,olan arazilerde dikenlik,ormanlık olur (zaten olanı olmuş) Ne diyelim haber doğruysa lamgoya hayırlı olsun..Eeee ne demişler at binenin kılıç kuşananın.Eğer bu sonuç sırf arazi yüzünden se kimsenin ağlamaya kendimizin dışında birilerini( devleti,çaykuru,hükümeti,lamgoyu...) suçlamaya hakkı yoktur düşüncesindeyim...

İş işten geçmemiş olabilir....

Bu önemli konuyla ilgili bilgisi olan kesinlikle buraya yazıp bizleri bilgilendirmelidir.Belkide iş işten geçmemiştir.Farkında olmadan Hemşin olarak son şanslarımızıda elimizden kaçırır olmaya başladık.Fabrikaların çevresini ekonomik yönden olsun canlılk yönünden olsun vb.nasıl olumlu yönden değişikliğe uğrattığı herkes tarafından bilinir.İmza kampanyasıysa kampanya,dilekçeyse dilekçe,telefon trafiğiyse telefon her ne yapılması gerekliyse yapmamız gerekir.Pazarda zaten çay fabrikaları var Hemşinimiz de fabrika yokken fabrikaları olan pazara bağlı lamgoya fabrika yapmak da nerden çıktı,verilen sözler nerde kaldı..
      Arkadaşlar;
      Az evvel Hemşin Belediye Başkanımız Başar Hoca ile konuştum. Hemşin'e Çay Fabrikası konusunda Hemşin'den kaynaklanan bazı sıkıntıların dışında siyaset yapmak uğruna yatırımı başka bölgelere çekmek isteyen kurum ve kişiler vardır.
      Arsa konusunda en ufak bir sıkıntı da yoktur.
      Hemşin'e Çay Fabrikası gündeme gelince Hemşin Belediye Başkanlığınca ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne bir yazı yazılıyor bedava arsa tahsisi yapılacağı söyleniyor. Bunun üzerine ÇAYKUR Yatırımlar Bölümünden 3-4 kişi gelerek Başar Cumbur'dan arsayı göstermlerini istiyor. Başar Hoca da AKP İlçe Başkanımız Halim Kardeşimizi de yanına alarak Hemşin'in girişinde bir yeri bunlara gösteriyor.
      Gelen kişiler arsanın ufak olduğunu ve 150 Ton/Gün kapasiteli büyük bir fabrika kurmak istediklerini söyleyince Başkan bunları Festival alanıunı gösteriyor ve Hemşinlilerin bu arsayı bedava bağışlayacağını söylüyor. Gelenler daha fazla bir şey söylemeden gidiyorlar.
      Yani arsa sıkıntısı yoktur. Ancak sıkıntı Rize'de politika yapan kişilerde ve bazı Derneklerdedir.
      Başbakanımız Hemşin'e geldiğinde ve sonrasında Hemşin'e Çay Farrikası sözü vermesine rağmen birileri bu çaf fabrikasını kendi ilçelerinde yaptırma siyaseti güdüyorlar.
      Fabrikanın yapılması kararı henüz DPT'den çıkmadı ama birileri sanki iş bitmiş gibi konuşuyorlar.
      Acil olarak yapılması gereken iki şey vardır.
      Önce Başbakana kadar ulaşıp konunun kendisine izah edilmesi gerekmektedir.
      Daha sonra da ÇAYKUR Baskı altına alınmalıdır.
      Elimizi çabuk tutmak zorundayız.
      Son bir not da Hemşinli önde gelen hemşerilerimize.
      Başar Hoca siyaseten kaybedebilir ama sonuçta Hemşin kaybedecek.
      Gücünüzü görmek istiyoruz.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...