BİZ BU CUMHURİYETİ KOLAY KURMADIK

Ey Bizlere Bu Günü Kazandıran Şehitler,

Ey Hürriyet Yolunda Can Veren Koçyiğitler.

Ey Kahraman Atatürk, Sizlere Minnettarız,

Rahat Rahat Uyuyun Nöbette Bizler Varız.

Canımızdan Azizdir Bıraktığın Emanet,

Cumhuriyet Şereftir, Namustur Cumhuriyet.

Ateş İçinde Doğduk, Uyku Bize Yaramaz,

Ölüm Bile Arasa, Bizi Evde Bulamaz.

Tarlada, Fabrikada, Kışlada, Okuldayız,

Fakat Hep Bir Emelde, Bir Yönde , Bir Yoldayız,

Bugün Hürriyet İçin Kore'yi Vatan Bildik,

Edirne, Çanakkale, İzmir-Ardahan Bildik.

İnandığımız Yolda Çiğneriz Dağı, Düzü,

Hak Edenin Bağrına Saplarız Süngümüzü.

Harikalar Yaratır, Bir Damlacık Türk Kanı,

Dünyalar Alkışlıyor, Bir Avuç Kahramanı.

O Bir Avuç Kahraman Biliyor Tarihini,

Onu Muzaffer Eden Şanı, Kanı Ve Dini.

Seve Seve Bırakıp Köydeki Ocağını,

Göz Kırpmadan Veriyor, Kolunu Bacağını.

O Böyle Haşroldukça Hürriyetle, İmanla,

Türk Yurdu Yükselecek Her gün Şeref Ve Şanla.

İmanlı Göğüslere Karşı Dağlar Duramaz,

Coşarsak Selimize Dünyalar Bent Vuramaz

Türk'üz, Düşman Üstüne İşte Böyle Akarız,

Yirmi Milyon Ateşiz, Yirmi Dünya Yıkarız.

Ey, Ölümsüz Atatürk, Şerefisin Milletin

Bekçisiyiz Tek Kalsak, İnan Cumhuriyetin

BEHÇET KEMAL ÇAĞLAR

1920'de elde ettiği millet egemenliğini şimdiye kadar korumasını çok iyi bilmiş ve bundan sonra da korumasını çok iyi bilecektir.Bu şiir sanırım yukarıdaki resmin özeti niteliğindedir.Fazla söze gerek yoktur...

Saygılar
      resime baktığım zaman,geçen yıl okuduğum ve uzun süre etkisinde kaldığım,çanakkale savaşları ile ilgili kitap aklıma geldi.
      çanakkale savaşlarında,sebdülbahır,arıburnu,conkbayırı,yedi mehmetler mangası,57.alay vs...yerlerde,yüzbinlerce insanımız şehit olmuş,olurken de dünya milletlerine adeta parmak ısırtır derecede kahramanlık göstermiş ve insanlık dersi vermiştir.
      umarım bu takdire şayan kurtuluş ve diriliş mücadelesi,nesiller boyunca türk milletine yol gösterir ve gaflete kapılan bazı odaklar bundan ders alır.

yaralanmış temiz alnından uzanmış yatıyor
      ya rap bir hilal uğruna ne güneşler batıyor
      m.akif ersoy

yönümüzün hep ayyıldızda olması dileğiyle...

şimdi millet

şimdi millet ellerinde 900 milyonluk çep telefonu ile çaka yaparken
      sevgili atam ve arkadaşları sivas kongresi ile erzurum kongresine haber göndermek için 15 gün at üstünde yol tepmişler karda kışta yol tepmişler ama bizum gençler öğrenciler bir tezek kar yağsada okullar tatıl olsa diye dua ediyrlar.vay halimize bu gençler ile nereye kadar gideceğiz işimiz zor birinin burnunda küpe birinin kulagında birinin yanagında vs yerlerinde bilmiyorum artık buğün pazar istanbul beyoğlunda kilsenin içerisnde gidin bir bakın yaşları 12 14 bilemedin 22 gençler kız erkeke ayın dinliyorlar sif merakmış daha sonra alışkanlık daha sonrada hırıstıyan olma merakı sonra tabııki misyonerlik faaliyeti yapan sözüm onlara gençlere dolar euor derken gönül kaydırma işte bunlara okullarda vereceğizmiz eğitimden geçer

kısacası işimiz kurtuluş savaşını yaptığımız zamanki gibi hem zor hemde bu gençlerin yok olması kolay sevgiyle kalın

dursun ali
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Cumhuriyete gidin yol tabiiki 1.dünya savaşı cephelerinden açıldı.Bu cephelerde savaşan kahramanlarımız düşmanı çok iyi tanıdı.Sağ kalanlar da Cumhuriyeti kurma azmini gösterdiler. Bu cephelerden en önemlisi Çanakkale cephesi ve zaferleridir.Bu güne kadar bu zaferi en güzel anlatanlardan biride Karadenizli hemşehrimiz MEHMET NİYAZİ dir.

En Alt Resim , Çanakkale mahşerinden bir an :
      ARIBURNU "KANLI SIRT" TA DÜŞMAN SİPERLERİNE ALAY SANCAĞINI DİKEN KAHRAMANLARIMIZI BU ANLAMDA MİNNETLE ANIYORUM.
      Resimler
      • _big_1109853644.jpg

22.08 kB, 0×0, 220 defa görüntülendi
      • f21.jpg

22.48 kB, 365×300, 235 defa görüntülendi

Çanakkale Ruhu...

Ben de o kitap var ( imzalı ) ama halen okuyamadım. Çılgın Türkler i ise bir arkadaşıma hediye ettim. Bana Çanakkaleyi merak ettiğini söylemişti.
      İşte Çanakkale ruhunu taşıyan gençler ki gönüllerinde ve akıllarında o ruh oldukça bu vatan sahipsiz kalmayacaktır. Yedi cephede mezarsız şehit veren koçyiğitlerin torunları bizler doğudan, kuzeyden,güneyden, Türkü,Lazı, Çerkezi koyun koyuna , sırt sırta beraberce savunduğumuzun bu vatanın anlamı Çanakkalenin o esintili mağruru sırtlarında destanlaşmıştır.

O ruhu taşıyanlara selam.