Yöremizden Yaşanmış Gerçek Hikayeler

Yöremizden Yaşanmış Gerçek Hikayeler

İÇUNGAEYİ BİŞELE SOKEEM

Hayati amca Antalya’da pastanede, müşterilere yardımcı oluyor, hoş geldiniz ne alırsınız yardımcı olayım falan filan ....
      Bir bayan müşteri geliyor bana diyor şu açmalardan verin
      hayati amca ;
      -- hayır bayan size şu pohacalardan vereyim ...
      kadın ;
      -- olmaz beyefendi ben bunlardan istiyorum ..
      hayati amca
      -- olmaz bayan ben size şu poaçalardan vereyim ...
      kadın ;
      -- aaa sizene be ben bunlardan istiyorum, bana bunlardan verin,der hayati amca ;
      -- siz bilirsiniz bayan ben isterdimki içunguza eyi bişeleee sokeyiimmmm ... : - )

:D:D:D:D
      Elumi tuttuğun an/derum ben cennetteyim/yar akluna gelursam/kalbinun içindeyim
      Sewduğumun hasreti/kalpten aşaği akar/sewdam artık yanımda/ölüm gelse kim takar
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      TEBRİK ETSEN NE OLUR

Hayati amca amlakit yaylasında yaşından umulmayacak kadar hareketli mükemmel bir horan oynatmaktadır, amlakit yaylasına turist olarak gelen üst düzey bürokratlardan biri dayanmaz ve horandan sonra Hayati amcanın yanına giderek ;
      --- Hayati bey sizi tebrik ederim bu yaşta bu hareket bu mükemmel gurup hakimiyeti inanılmaz bir şey sizi tekrar tekrar tebrik ediyorum , der
      hayati amca ;
      --- To sen kimsen , to sen beni tebrik etsan ne olurr ... : - )

:D:D:D:D:D:D:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      SELAMLAŞMA

İki katırcı sarp bir yolda karşılaşırlar, ikisi de katırlarının kuyruklarını sıkı sıkıya tutarlarki katırlar tay almasın ve ....
      Deeeesssstttt !...... değmesun haaaaa !..... naaraları arasında şöyle selamalşırlar ;
      -- Selamünaleyküm .... Çoooooo !......
      -- Aleyküm selam .... Geh doriii gehhhh !....

:D:D:D:D:D:D:D

devami gelecek bunleri okuyun iyice :D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Sene 1996..
      Türk sanayisinin liderlerinden Vehbi Koç'un mezarından naaşı fidye için çalınır..

Bakalım haber makreviste nasıl tepkilere yol açmış...

(Hacalun Şahinnaz babanne heycanla içeri girer)..

-Ka duydunuz mi Vehbi koçun mezerinden maaşini çalmişle...Ka elmiş adamun maaşini nasil çalarler??..Hemi?

:D:D:D:D:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      kavrunde mollaosmanlerden bi amcanun hekiyasidur:

jaws'un yeni zamanleri.. oturmişle kavrunde kahvede izliyorle butun yeyle cemaati. tabii flim bitiyo ve bizum emicaya soriyole:
      -emica flim naseldi begendun mi?
      emicamde cevap veriyo:
      -ya flim eyi guzeldi ama jaws sakalli olanimiydi:D:D:D:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      --------------------------------------------------------------------------------

Bu sene Pokut'ta

Oturmişik hep bile...Sohbet,muhabbet ,gır gır şamata filan..Derken içerden Hacalın şahinnaz babanne geldi..Elinde bi tabak ,içinde fındık fıstık ,kurupasta vs..Doğruldu yegenina (selçuk abey)
      -Oro selçuğum yermsen??

-Yok halacım saol ya, dişlerimi yeni fırçaladım yemeyim şimdi..

Kadıncağız üzgün ve şaşkın bir biçimde_

-To nehe yemezsen, hoş pis değildu...
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Ankara'da güzel bir bahçesi olan ve masalarını üzeri sarmaşıklar ile çevrilmiş masalar. Öğlen servisi ve neredeyse müşteri yok denecek kadar az. Garsonlar masada oturmuş hararetle tartışıyorlar.
      Masanın üzerinde beyaz bir böcek var. Belli ki yukarıdaki sarmaşıklardan düşmüş. Konu böceğin ne olduğu.
      Herkes birşeyler söylüyor. Yok şu böceği, yok bu böceği, yok bizim melekette buna şöyle derler filan tartışırken bu sırada masanın yanından bizim halaoğlu Yaşar elinde müşterinin siparişini götürürken soruyorlar.
      - Yaşar! Bu böceğin adı ne? Biliyor musun?
      Yaşar böceğe şöyle bir bakarak cevaplıyor.
      - Beyaz Bobol dee!
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      TOPALLİYORUM
      Haladan şehre gelen yaşlı bir ebeyi kız istemeye götürürler, ebe o güne dek hep köy kıyafeti giymiştir ama nedense kız istemeye giderken yöresel kıyafetinden uzaklaştırılıp şehirli bir bayan havası verilir ;
      Saçlar yapılır, şık bir bayan takımı ve birde topuklu ayakkabı giydirilir.
      Neyse giderler kızı isterler, kızın tarafıda kızı verir, dönüşte damat ebesine sorar ;
      -- Ebe nasılsın iyimisin ?
      ebe ;
      -- E yavriim hiçbir yerim ağırmaz yoğise yürüken topalliyorum ... : - )
      ( topuklu ayakkabının bir tekinin topuğu düşmüştürde )

:D:D:D:D:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Şakir Abi şu meşhur iki tane hekiyan var senin onlarıda burdan paylaşırmısın,birisi rahmet babanla (Allah rahmet eylesin) sigara hekiyası,öbürüde birisine sormuş lar telefonda sen bizim oralımısın diye oda demiş ki yok ben ingilizim hatırladıysan paylaşırsan sevinirim.

Volkan ve diğer Hemşerilerim hekiyalar için sağolun..

Bende yazarım aklıma geldikçe inanın çok hekiya var :=)
      w w w. m e l e s k u r53.com
      Sevgili Ali;
      Daha önce de yazmıştım aradım bulamadım. Bir daha yazayım…

Lise yıllarım ve 2 dolmuş ile gittiğim Kimya Sanat Enstitüsünde okuyorum. Babam ise garson ve işten çok geç geliyor. Gelince de mutlaka çay demlenip sohbet ediliyor. Bu sebeple babam gelmeden yatıyorum. Çünkü sabah çok erken kalkmak zorundayım.
      Bir gece TV seyrederken babamın dış kapıyı açtığını duydum ve masanın üzerinde duran sigara ve çakmağımı kaparak yatak odasına girdim. Babam eve girdi ve her zamanki gibi üstünü değiştirdikten sonra banyoya girip elini yüzünü yıkadı. Salona girdikten sonra mutfakta çay demleyen anneme seslendi ve sigara almayı unuttuğunu evde çocukların sigarası olup olmadığını sordu. Annem de benim az evvel yattığımı, odama bakmamı söyledi.
      Ben hemen gözlerimi kapatıp uyur gibi yaptım. Babam yavaşça içeri girdi ve yatağın yanındaki etajerin üzerinde duran sigara ve çakmağı aldı. Yavaşça geri dönüp sessizce dışarı çıkıyordu ki ben yattığım yerden sesli bir şekilde 1-2 sefer “Öhööööö Öhhööööö” şeklinde öksürdüm. Babam sigara çalarken suçüstü yakalanmıştı. Geri döndü ve bana doğru bakarak; “Ko….mun Uşağı! Sen benim paketimden o kadar sigara çaldın. Ben hiç öksürdüm mü?” dedi.
      Gülmekten uyumak mümkün değildi. Kalkıp çay sohbetine katıldım ve gecenin bir yarısına kadar olaya birlikte güldük.
      Allahın rahmeti o güzel insanların üzerine olsun.

Söylediğin ikinci olay ise bu sitenin üyesi Maksut’un kardeşi Ali ile ilgili olan bir anımdır ki hatırladıkça hala gülerim. Ali’yi, pek fazla tanımadım. Bizim delikanlılığımızda henüz çocuktu. Gurbete erken çıktı ve uzun zamandır da görüşemiyoruz.
      Ali Bodrum Yalıkavak’da Turizm işleri yapıyor. İngiltere’den getirdiği turistleri gezdiriyor. Bodrum’da açılan bir lokantanın sahipleri turistleri kendisine getirmediği için ikidebir Ali’yi sıkıştırıyorlar. Hatta bir seferinde eşinin yanında dövmüşler. Bir gün işteyken Maksut beni aradı. O lokantacıların adamlarının Ali’nin işyeri etrafında beklediklerini ve kendisinin dışarı çıkamadığını söyledi. Ben de kendisine Kızılay’da Jandarma Genel Komutanlığı önünde buluşalım dedim ve oraya doğru yola çıktım. Maksut ile orada buluştuk ve Ali’nin işyeri jandarma bölgesi olduğu için konuyu onlara ilettik. Gerekli telefonlar edilerek olaya müdahale edildi.
      Akşam eve geldiğimde durumun ne olduğunu anlamak için Ali’yi ev telefonundan aradım. Karşıma Hemşin Şivesi ile konuşan bir bayan çıktı. Ali’nin evde olmadığını biraz geç geleceğini söyledi. Durumu sordum ve olanları anlattı. Kız Ali’nin karısı imiş. Turizm işi yapıyor olmasına rağmen böylesine şiveli konuşması garibime gitmişti. Kimin nesi olduğunu merak ederek sordum;
      “Kızım sen hangi köylüsün? Kimlerdensin? Kimin kızısın?”
      Kız cevap verdi;
      “Ben İngilizim…!!!”
      İngiliz gelin belli ki Türkçeyi bizim Ali’den öğrenmişti …! :D:D:D:D

Not: Bir de anamla babamın evlenme olayı var ki onu anlatsam herhalde gülmekten ölürsün Ali :D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: saksu Tarih: 20.03.2008 Saat: 10:47

Sevgili Ali;
      Daha önce de yazmıştım aradım bulamadım. Bir daha yazayım…

Lise yıllarım ve 2 dolmuş ile gittiğim Kimya Sanat Enstitüsünde okuyorum. Babam ise garson ve işten çok geç geliyor. Gelince de mutlaka çay demlenip sohbet ediliyor. Bu sebeple babam gelmeden yatıyorum. Çünkü sabah çok erken kalkmak zorundayım.
      Bir gece TV seyrederken babamın dış kapıyı açtığını duydum ve masanın üzerinde duran sigara ve çakmağımı kaparak yatak odasına girdim. Babam eve girdi ve her zamanki gibi üstünü değiştirdikten sonra banyoya girip elini yüzünü yıkadı. Salona girdikten sonra mutfakta çay demleyen anneme seslendi ve sigara almayı unuttuğunu evde çocukların sigarası olup olmadığını sordu. Annem de benim az evvel yattığımı, odama bakmamı söyledi.
      Ben hemen gözlerimi kapatıp uyur gibi yaptım. Babam yavaşça içeri girdi ve yatağın yanındaki etajerin üzerinde duran sigara ve çakmağı aldı. Yavaşça geri dönüp sessizce dışarı çıkıyordu ki ben yattığım yerden sesli bir şekilde 1-2 sefer “Öhööööö Öhhööööö” şeklinde öksürdüm. Babam sigara çalarken suçüstü yakalanmıştı. Geri döndü ve bana doğru bakarak; “Ko….mun Uşağı! Sen benim paketimden o kadar sigara çaldın. Ben hiç öksürdüm mü?” dedi.
      Gülmekten uyumak mümkün değildi. Kalkıp çay sohbetine katıldım ve gecenin bir yarısına kadar olaya birlikte güldük.
      Allahın rahmeti o güzel insanların üzerine olsun.

Söylediğin ikinci olay ise bu sitenin üyesi Maksut’un kardeşi Ali ile ilgili olan bir anımdır ki hatırladıkça hala gülerim. Ali’yi, pek fazla tanımadım. Bizim delikanlılığımızda henüz çocuktu. Gurbete erken çıktı ve uzun zamandır da görüşemiyoruz.
      Ali Bodrum Yalıkavak’da Turizm işleri yapıyor. İngiltere’den getirdiği turistleri gezdiriyor. Bodrum’da açılan bir lokantanın sahipleri turistleri kendisine getirmediği için ikidebir Ali’yi sıkıştırıyorlar. Hatta bir seferinde eşinin yanında dövmüşler. Bir gün işteyken Maksut beni aradı. O lokantacıların adamlarının Ali’nin işyeri etrafında beklediklerini ve kendisinin dışarı çıkamadığını söyledi. Ben de kendisine Kızılay’da Jandarma Genel Komutanlığı önünde buluşalım dedim ve oraya doğru yola çıktım. Maksut ile orada buluştuk ve Ali’nin işyeri jandarma bölgesi olduğu için konuyu onlara ilettik. Gerekli telefonlar edilerek olaya müdahale edildi.
      Akşam eve geldiğimde durumun ne olduğunu anlamak için Ali’yi ev telefonundan aradım. Karşıma Hemşin Şivesi ile konuşan bir bayan çıktı. Ali’nin evde olmadığını biraz geç geleceğini söyledi. Durumu sordum ve olanları anlattı. Kız Ali’nin karısı imiş. Turizm işi yapıyor olmasına rağmen böylesine şiveli konuşması garibime gitmişti. Kimin nesi olduğunu merak ederek sordum;
      “Kızım sen hangi köylüsün? Kimlerdensin? Kimin kızısın?”
      Kız cevap verdi;
      “Ben İngilizim…!!!”
      İngiliz gelin belli ki Türkçeyi bizim Ali’den öğrenmişti …! :D:D:D:D

Not: Bir de anamla babamın evlenme olayı var ki onu anlatsam herhalde gülmekten ölürsün Ali :D:D:D

Derhal bekliyorum abi :=)
      w w w. m e l e s k u r53.com

pazardaki hastenedeki anımız yiğenin ağzinden:D

undan yaklasık bır yıl once hazıran ayında koye yenı gıttıgım bı zamanda yakın bı akrabam rahatsıslanmıs onu hastaneye kaldırmsıtık o gunde ayrıca bnım dogum gunumdu we dogum gunumu pazar dewlet hastanesınde kutlamıstım...nesee bı gun gectı ıkı gectı ucuncu gun pazara ındım yıne hastaneye gıtcem 4 kısıyıs yaslarımısda hiç birimizin aynı deıl birisi 80 yasında biri 40 ben o zamna 18 ufaklık var 12 fanan derken dedık gidelim bi hastayı görelım tabi hastaneye sen sakrark bı sekılde gidiorus nese gittik ki görusler kaldırılmıs bellı bı saate kada ne edelım ne etmeyelım derken kendımısı kendımısı acil serwiin onunde bulduk orasıda ana baba gunu ıgne atsan yere dusmes olon olon neyse konusuos monusuos bnım abım dedıgım ınsan 80 lık amcamızın seyını gördu:) :Dfermuara acuk kalmıs nese yaa ısımlerıda vereyım tımur abı mustafa dayınun fermuarınuun acuk oldugunı gördı hemon cıtlattı olo mustafa dayı dedı tukenlerı erken acmısen dedı bısum mustafa dayıda;
      hemı de elını attı tükenlerun ıcıni kontrol ettı dedık kı;
      ICI BOşTU BISE OLMES KALSUN OYLE :D:D:Doloooo bızı acıl serwıste o karabalugun ıcınde sardı bı gulmak ama nasıl hastaneyı cewruduk şenluk yerine:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³