Kişisel Teşebbüsler-2

Kişisel Teşebbüsler-2

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ UZUN SAHİLLERİ OLAN BİR ÇOK İLDEN OLUŞAN KIYI BANDINA SAHİP YERLEŞİM BÖLGESİ;DENİZİ UNUTTUK GİBİ.GÜNÜMÜZDE BİLDİĞİM KADARIYLA ÖZELLİKLE BU BÖLGEDE YETECEK KADAR KUM,YAKIN İLLERDENDE SODA VE KİREÇTAŞI MEVCUT.ACABA NE DERSİNİZ VEYA BANA GÜLERMİSİNİZ BİLMİYORUM AMA CAM FABRİKASI KURULMASINA SEBEP OLMAK VEYA BİŞEKİLDE BÖLGEMİZİN İLERİ GELEN İŞ ADAMLARIMIZIN BU İŞE EL ATMASI,DEVLET YATIRIMI OLARAK BÖLGEMİZE YÖNLENDİRİLMESİ ÇOKMU ACAYIP OLUR.HAMMADDE MEVCUT ,KAYNAK ;ZİHİNLERİ ZORLAYALIM ....SAYGILARIMLA
      Yaylalı Kardeşim. Çok haklısın da gerçek hiç öyle değil.
      Bundan bir kaç yıl önce Paşabahçe Cam Fabrikasında görevli iken ilginç bir şey gördüm. Fabrikanın açık stok sahasında stoklanmış o kadar pencere camı vardı ki şaşırdım. Neredeyse ülkemizin bir senelik ihtiyacını karşılayacak kadar bir cam stoklanmıştı.
      Fabrikayı gezmiştim ve kapasitesini de biliyordum. Bu sebeple bereber gezdiğimiz kişiye; "Bu kadar camı ne zaman ürettiniz?" diye sorunca ilginç bir cevap aldım.
      "Bu camları biz üretmedik. Rusya ile yapılan bir anlaşma gereği onlardan biz satın aldık"
      Düşünebiliyoır musun?
      Türkiye'nin en büyük cam üereticisi bir fabrika sırf ticaret olsun diye milyonlarca metrekare cam almıştık.
      Sizin de dediğiniz gibi eğer o kadar camı dışarıdan alacağımıza kendimiz üretseydik herhalde Karadeniz'de cam fabrikamız da olurdu.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...