Hemşinin Geleceği

Hemşinin Geleceği

Hemşin Belediye Başkanı Başar CUMBUR'un tertip ettiği Hemşin'in geleceğini şekillendirecek olan Toplu Konutlar, Kentsel Dönüşüm ve Çay Fabrikası konularının ele alındığı toplantı bu gün (21.11.2006) saat 10: da Hemşin Belediyesi Kültür Salonunda yapıldı. Kaymakamımız Fehmi Sinan NİYAZİ'nin de iştirak ettiği toplantıda muhtarlar, arazi ve arsa malikleri, siyasi parti ilçe başkanları ile vatandaşlar hazır bulundu. Kaymakam Fehmi Sinan NİYAZİ yaptığı açış konuşmasında Başkan CUMBUR'a bu önemli toplantı nedeniyle teşekkür ederek; "Bu çalışmalar Hemşin'in geleceğidir. Sonuç alınabilmesi için hepimizin elbirliği ve kararlılıkla bu işlere sahip çıkmamız gerekir" şeklinde konuştu. Başkan Başar CUMBUR ise; toplantıya katılanlara teşekkür ederken katılımın beklenenden az olmasına dikkat çekip; "Birşey olmaz diye diye bu günlere geldik. Birşey yapmadan birşey olmaz. Birşeyler yapmak için çaba gösterenlere destek olmadan, o çabalara katılmadan sonuca elbette ulaşılmaz" diyerek, Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm konularında açıklamalarda bulundu. Başkan şöyle devam etti: "Göreve geldiğim günden bu yana yaptığım her işin açık ayrımsız ve yansız olmasına özen gösterdim. Onun için bu bilgileri sizlerle paylaşma gereği duydum. Toplu Konutlar bu gün ihale ediliyor. Ancak arsa sorunumuz kadastro çalışmalarından dolayı tam anlamıyla çözülmüş değil. Yasal askı sürecini bekleyeceğiz. Kentsel dönüşüm için fotoğraflama çalışmaları bitti. Jeolojik ve jeofizik çalışmaları devam ediyor. Zemin etüdü için sondaj çalışmaları yapılıyor. Çay Fabrikası konusunda da muhakkak bir arsa bulmamız gerekmektedir. Bunun için elbirliği ve fikir birliği sağlamak zorundayız." Bu konuşmaların ardından toplantı bazı vatandaşların görüşlerinin dinlenmesiyle devam etti.

hemsin.bel.tr/

KENTSEL DÖNÜŞÜM

BELEDİYECİ OLMAM NEDENİ İLE KONUYA VAKIFIM VE YAKINDAN TAKİP EDİYORUM.

KENSEL DÖNÜŞÜM HEMŞİNE NELER VERECEK BİLİYORUM. ANCAK ÇOK ZAMAN ALACAK VE MALİYETİ ÇOK YÜKSEK. ŞİMDİLİK PROJESİNİ HAZIRLAMAK BİLE BÜYÜK BAŞARI.

TOPLU KONUT SORUM ŞAKA İDİ.

ARAMIZDA KALMASIN BEN DAHA ÇOK İSTİHDAM SAĞLAYACAK O KONUTLARDA OTURACAK HEMŞİNLİLERİN HEMŞİNDE KATMADEĞER YARATIP KONUTLARINI SATIN ALABİLECEK PARAYI HEMŞİNE GETİREBİLECEĞİ YATIRIMLARI İSTİYORUM.
      YUKAKAPİLİ