Oğuz Kağan'ın Duası

Oğuz Kağan'ın Duası

OĞUZ KAĞAN'IN DUASI

"ULU TANRI !, GÜZEL TANRI !, GÖK TANRI !

Sen TÜRK'ü TÜRK yurtlarını koru !

Düşman şerrinden sakla ! TÜRK'ü yiğitlikte daim et ! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat ! TÜRK'ü gerçekçi yap ! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce, hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy ! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsınlar ! Törelerini canları gibi saklat ! TÜRK'e zevk ve rahat verme ! Bilakis zahmete alıştır ! Zahmetle yürekleri, bedenleri demir olsun ! Bu sayede onlara yüksek çalışma kudreti verirsin ! TÜRK'ü faal, cevval edersin. TÜRK'e değişmez bir seciye ver ! Zamanla seciyesi değişmesin, sade tekemmülle tadilat görsün !

ULU TANRI !

Milli kuvvet, namus, ahlak, azim, sebat, ideal, TÜRKÇÜLÜK ruhu, yurtseverlik, ilim, sanat teşkilatı, intizam, beden kuvveti ve zenginlik ile hasıl olduğundan; TÜRK'e bunları ver ! TÜRK'ten hırsız, namuzsuz türerse hemen kahret ! TÜRK'e benlik, hem de yüksek bir benlik ver ! TÜRK nefsine itimat sahibi olsun ! TÜRK'ü muhakemeli, ciddi adam olarak yarat ! Hissiyatına kapılıp, öfke ile ayaklanmasın ! Birden barut gibi parlamasın ! Daima soğuk kanlı olsun ! TÜRK'ü her milletten cesur yarat ! Öç almayı TÜRK asla unutmasın !

ULU TANRI !

Namuzsuz bir tek TÜRK yaratacağına, dünyayı yık daha iyi ! Ne kadar korkak TÜRK varsa hepsini helak et ! TÜRK herşeyi mukayese etsin ! Yalnız akıl ve mantık denen şeylere bırakma onu ! Sabırlı, derde dayanıklı olsun ! İradesi çelik gibi olsun ! Dönek TÜRK yaratma ! TÜRK'leri maymun iştahlı yapma ! TÜRK daima ihtiyatla adım atsın ! Kimsenin tatlı diline inanmasın ! Kimseye emniyet olmasın ! Çalışma zekâdan üstün bir kıymet olduğundan, TANRI, sen TÜRK'ü çalışkan et ! TÜRK'ün ömrü çalışma ile geçsin ! Ona daima çalışma aşkı ver ! Hele elbirliği ile çalışmayı alet etsin ! Tembel TÜRK'ü hemen öldür ! TÜRK'e her milletinkinden üstün zeka ver ! Zeka ve çalışma ; ikisi bir arada olunca TÜRK'ün önünde durulmaz ! Milli büyüklüğün tek şartı yüksek ideal, buna alışmak için de yüksek ahlak, fedakarlık ve sebat lazım olduğundan TÜRK'leri ahlaklı, sebatlı ve fedai kıl ! TANRI , TÜRK'leri sen kendi elinle birleştir ve her şeyden evvel ruhları birleşsin ! Onları tek bir kafa gibi birleştirici kültür sahibi et ! TÜRK'ü töresine sadık kıl, Tanrı ! TÜRK budunu : Biliniz ki atalar töresi asırların tecrübesi ile husule gelmiş büyük bir hikmettir. Tanrı beni töreye dokunmaktan ve dokundurmaktan sakladı ve saklasın !

ULU TANRI !

Türk milletini lafçı değil, elinden iş gelir insanlar et ! Bir şey söylemek vazife yapmak değildir. Onu fiilen yapmak ve yaptırmanın vazife olduğunu beyinlere sok !

GÜZEL TANRI !

Sana hepsinden çok yalvardığım şudur : TÜRK'ü dalkavukluktan kurtar ! Dalkavukluk ve emsali vasıtalarla zengin olmaktan koru ! TÜRK'e kötü para hırsı verme ! Dalkavukları yok et !

AMAN TANRI !

TÜRK aile, töre ve disiplinini her şeyden evvel koru ! TÜRK toprağında hürler yaşasın. Adaletten başka bir şey hüküm sürmesin ! Sen TÜRK'e tabii şeylere, tabiata karşı sevgi ver ! TÜRK yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın !

ACUNU ( DÜNYAYI ) YARATAN YÜCE TANRI !

TÜRK'e insaniyetten evvel TÜRK milletini düşündür. İnsanların insaniyet dedikleri şey, göz boyamak için icat edilmiş bir boyadır. İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler vardır ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. İnsaniyeti gören olmadı. TANRI, TÜRK'e sağlam, sürekli irade ver ! Güçlüklerde, sabrını, tahammülünü aynı zamanda gayretini arttır ! Ona esas seciye olarak vazife muhabbeti ve mesuliyet duygusu ver ! Mesuliyeti TÜRK yurdundan eksik etme ! En büyük kuvvetin TÜRKLÜK aşı olduğunu, TÜRK'e öğret !

TANRI ! TÜRKÇE konuşulan, TÜRK'e yurtluk etmiş olan yerleri kıyamete kadar TÜRK'ün hükmü altında bırak !"

__._,_.___
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      Purkina Kardeşim;
      Oğuz Kağan'ın duasını okuyunca aklıma Nihal Atsız'ın Turan Duası geldi. Umarım ki siz de beğenirsiniz.

Turan Dua'si

Seni, acundan yüce tek "var" saymisim Tanri'm
      Göge degen basimi, yere egmisim Tanri'm
      Ve gönlümde yanina çiçek koymusum Tanri'm
      Bu sevgiyi sen verdin, bu da benim nazimdir
      Korkak kullarca degil, erkekçe niyazimdir

Ey Tanri'm, yüce Tanri'm
      Kat, gücü güce Tanri'm
      Bölük bölük bölündük
      Sonumuz nice Tanri'm

Sensin derdi yaratan, derman olan yine sen
      Sensin Türk'ü yaratan, ayri kilan yine sen
      Yüce daglar birlesir, eger ki sen "ol" desen
      Dilersen kes hakkimi ekmegimden, suyumdan
      Bu birlik, varlik demek esirgeme soyumdan

Kapina durdum Tanri'm
      Yere diz vurdum Tanri'm
      Çek su kizil perdeyi
      Bir olsun yurdum Tanri'm

Tanri'm, serefim için, namusum, dinim için
      Serefsize bilenen serefli kinim için
      "Ben" dedim ya, andolsun, sanma ki benim için
      Ahlaksiz çarklar için, saklanmaz farklar için
      Su çakal insanciklar, su bozkurt Türkler için

Açtim elimi Tanri'm
      Çözdüm dilimi Tanri'm
      Kabul et bu duami
      Arz-i halimi Tanri'm

Bir gece, aglar gibi kurtlar uludu dagdan
      Gözlerime kan degdi, dokuz yarali tugdan
      Bir türkü, bir de agit kopardim eski çagdan
      Türküm umudum olsun, agidim yaram olsun
      Türküsüz ve agitsiz gün bana haram olsun

Bu aci beter Tanri'm
      Sanmam ki biter Tanri'm
      Belki benden artar da
      Neslime yeter Tanri'm

Bizi zulme bileyen bu kutlu güç senindir
      Hakli ve yigit kilan serefli taç senindir
      Türk olmaksa suçumuz, bu soylu suç senindir
      Sanma ki bu sorgudur, sen Tanri'sin, ben kulum
      Sen sabirda zenginsin, bense iste yoksulum

Dört yanim soru, Tanri'm
      Hepsi en zoru Tanri'm
      Sorularin zorundan
      Soyumu koru Tanri'm

Sen Tanri degil misin, adini yargilatma
      Sana Tanri deyince, dinimi sorgulatma
      Ya adam et bunlari, ya beraber yasatma
      Kani bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
      Ve Türk'ün dik basini yere egemesinler

Gökçek Tanri'm, gök Tanri'm
      Sevgisi büyük Tanri'm
      Iti kurda bas kilma
      Bu ne agir yük Tanri'm

Simdi beni ezenler, demek soyumu bilmez
      Bozgunun ardindaki mutlak toyumu bilmez
      Demek beni bilir de, deli huyumu bilmez
      Çin'de kirkbir çeriyle ihtilal yapan kimdi?
      Peki o uslanmaz kan hangi bedende simdi?

Sükür ki bende, Tanri'm
      "Niçin"i, sende Tanri'm
      Bugünü de kutlu kil
      Gözlerim dünde Tanri'm

Türkiye benim yurdum, canim kurban bu yurda
      Fakat bir dag az gelir mayasi hür bozkurda
      Kiralim su zenciri artik ferman buyur da
      Sinirlari bozalim, yeni bastan çizelim
      Kendi topragimizda hesapsizca gezelim

Bir ferman buyur Tanri'm
      Dünyaya duyur Tanri'm
      Türk'ü Türk'e kavustur
      Var beni ayir Tanri'm
      Çünkü o gün her ölen
      Sadece uyur Tanri'm
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Hani Nihal Atsız diyor ya;
      "Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler Acemler, Yunanlar tarihi düşmanımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizler, Domenler yeni düşmanımızdır. Japonlar, Afganlar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürciler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.
      Zihniyeti görüyor musunuz

SN,AKSU,
      SIZE HAKIKATEN RASIST VE FASISTSIN,DIYENLER HAKLI DEYILMI?

BARI FASIST FORUMLARINI BURAYA TASIYACAGINA LINK VERINDE MILLET OKUSUN,HANGI DEVIRDE HANGI KELLEYLE DOLASTIGINIZI ANLASIN,OLMAZMI?
      AKSIYON REAKSIYONU OGURUR,BIR DEMOKRAT OLARAK BÖYLE GERIKALMIS FIKIRLERI YAYIP GENCLERI ZEHIRLEMENIZE KENDINIZINDE KARSIT OLMANIZ GEREKTIGI KANISINDAYIM.
      KACINCI ASIRDA YASIYORSUNUZ?
      Ne yazacağımı sana mı saracağım Sosyalist Gürman.
      Hatta Genetik Ierkçı Gürman.
      Hatta Hemşinlileri Ermeni asıllıdır diye Ermeni Diasporasına jurnalleyen Darvinist Gürman.
      Bu Şiirde Türk adı var,
      Bu şiirde Tanrı kelimesi var,
      Bu şiirde bağımsızlık var,
      İstersen bunları okuma. Çünkü sana allerji yapar.
      Sen git de AB derslerini çalış. Bir de Avik Hagopyana yeni jurnaller hazırla...

Bak sana Atatürk'ten bir söz. O da Turancı imiş! İyi mi?
      Senin karşı çıktığın ben değilim. Aslında Atatürk'e karşı çıkıyorsun ama burada Atatürk'e olan saygıyı gördükten sonra Atatürk hakkındaki düşüncelerini cesurca söyleyemeyip TAKİYYE yapıyorsun.
      Buyur işte sana Atatürk'ün sözü. Yarumunu rica edeyim. Konuyu saptırmadan cevap verme cesaretin varsa hodri meydan.

"BEN HER ŞEYDEN ÖNCE BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM. BÖYLE DOĞDUM. BÖYLE ÖLECEĞİM. ' TÜRK BİRLİĞİNİN' BİR GÜN (mutlaka) HAKİKAT OLACAĞINA İNANCIM VARDIR. BEN GÖRMESEM BİLE, GÖZLERİMİ DÜNYAYA ONUN RÜYALARI İÇİNDE KAPAYACAĞIM. TÜRK BİRLİĞİNE İNANIYORUM, ONU GÖRÜYORUM. YARININ TARİHİ, YENİ FASILLARINI TÜRK BİRLİĞİYLE AÇACAKTIR. DÜNYA SÜKÛNUNU BU FASILLAR İÇİNDE BULACAKTIR. TÜRKÜN VARLIĞI BU KÖHNE ÂLEME YENİ UFUKLAR AÇACAK , GÜNEŞ NE DEMEK, UFUK NE DEMEK, O ZAMAN GÖRÜLECEK." (M. K. ATATÜRK)
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      ARKADAŞLAR MESAJLARIMIZI YAZARKEN
      DAHA DİKKATLİ OLAMAZMIYIZ
      NEDEN ANLAMAK İSTEMİYORUZ
      HERKESİN DÜNYA GÖRÜŞÜ BİR DEĞİL OLMASIDA BEKLENEMEZ
      SİZ KARŞINIZDAKİNİN GÖRÜŞÜNE SAYGI DUYMAYABİLİRSİNİZ AMA KİŞİLİĞİNE SAYGI DUYMANIZ GEREKMEZMİ

YOKSA BİZ NASIL BİZ OLABİLİRİZ

SANIRIM YÖNETİM BU KONUYU ATLADI