Menemen'in İstismarı Bitmeli

MECLİS YASAMA ORGANIDIR VE TOPLUMUN HERTÜR TÖNETİM İHTİYAÇLARI İÇİN HER KESİME EŞİT YASALAR ÇIKARIR. BURAYAKADAR DOĞRU ÇÜNKİ YÖNETİM ŞEKLİMİZ BU.

MECLİSTEKİ MİLLETVEKİLLERİ ÜLKEDE YAŞAYAN HER DİNDEN HATTA DİNSİZLER İÇİNDE YASA ÇIKARDIKLARINDAN DİNLERİNİ HİÇBİR ZAMAN İŞLERİN ÖNÜNE GEÇİRMEMELİLER.

SENİN ÖNERDİĞİN CÜMLEDE O, ANCAK DİNİN MECLİS OTURUMUNDA POLEMİK KONUSU YAPILMASINI ELEŞTİRMİŞTİM.

HA BU KONUDA ÇOK SÖYLENECEK, YAZILACAK ŞEY VAR AMA, BU SİTENİN ASIL ÖNCELİĞİNİN POLİTİKA OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMDEN SADECE BAZI YAZILARA (bence gereksiz tartışma yaratacak) EKLEMELER YAPIYORUM. YADA KATILMADIĞIMI BELİRTİYORUM.

BAZI YANLIŞ ANLAŞILMALAR BUNUN GİBİ OLANLARDA KISA VE NET YAZMAĞA ÇALIŞTIĞIMDA OLUYOR SANIRIM.
      YUKAKAPİLİ
      Herkes bir şeyler yazıyor bari bende bir şeyler yazayım.Din;Yüce Allah'ın insanlara doğru olan yaşamı öğretmek için göndermiş olduğu öğretidir.

Ama her dönemde olduğu gibi insanlar doğru olanı bırakıp İŞİNE NERESİ GELİYORSA,ÇIKARI NERDE VARSA ,Oralara yöneliyor.İnsanların uydurma ,din diye yutturmaya çalıştıklarına itibar ediyorlar.

Meclis ve din konusuna gelince sormak istiyorum dedelerimiz,anneannelerimiz,babaannelerimiz,Türk halkı bu vatanı Allah Allah nidalarıyla kurtarmadımı?.Meclisimiz dualarla ,kur'an okunarak açılmadımı ?. O halde dinden bu kadar niye korkuluyor.? Şahısların şahsi davranışları Yüce Allah'ın dinini bağlamaz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin toplanması için, yapılan hazırlıklarla bizzat halk meşgul olmuştu. Hatta Ankaralılar kucaklarında taşıdıkları kiremitlerle binanın üstünü örtmüşler, toplantı salonuna okullardan getirdikleri sıraları yerleştirmişlerdi. Diğer taraftan Meclisin açılış günü, düşman işgali altında bulunmayan kısımlarda büyük ölçüde milli ve dini törenler yapılması kararlaştırılmıştı.

23 Nisan 1920 Cuma günü, başlarında Mustafa Kemal olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri Hacı Bayram Camiinde namaz kıldıktan sonra hep birlikte merasimle Meclis binasına gelinmiş, orada vatan ve milletin selameti ve bağımsızlığı için dua edilmişti. Meclisin en yaşlı üyesi olan Sinop Mebusu Şerif Bey Meclisi Başkanlığına getirilmiş, böylece Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak vazifesine başlamıştı.

Mustafa Kemal, Meclise Ankara Milletvekili olarak katıldı. Mecliste ilk sözü alarak Mondros Ateşkes'inden o güne kadar, Türk Milletinin geçirdiği mücadele safhalarını anlatarak demiştir ki:

"Hayat demek mücadele, müsademe demektir. Hayatta muvaffakiyet, mutlaka mücadelede muvaffakiyetle mümkündür. Bu da manen ve maddeten kuvvete, kudrete istinat eden bir keyfiyettir."
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      Sevgili Yaşar Abim teşhisi koymuş! CEHALET...
      Buna katılmayan var mı?
      Ancak CEHALET tek tarafflı değildir.
      Dinin karşısına LAİKLİĞİ din gibi koyan bir grup olduğunu da asdla unutmamak gerek.
      Sanki Laiklik ve Din birbirinin zdıdı gibi yorumlar yapılmış.
      Bana hiç kimse Osmanlının Laik olmadığını ispat edemez. Osmanlı'nın uygulamaları Laikliğin modern tanımına bugünkü uygulamalardan daha fazla uymuyor mu?
      Tanzimattan bu yana "Şeriat geliyor" yaygaraları ile kaç nesil yok edildi?
      Birileri önce Müslümleri yarattı sonra onlar vasıtası ile toplumu sindirdi.
      Müslümler, Fadimeler, Ali Kalkancılar, Emineler, Hasan Mezarcılar, Şevki Yılmazlar şu anda neredeler?
      28 Şubat bu insanların yüzünden yapıldı. O gün işbaşındaki hükümete 18 madde dayatıldı. Ne o hükümet ne de ondan sonra gelenler bu 18 maddeden bir tanesini bile yerine getirmediler.
      Peki, o zaman 28 Şubat Post Modern Darbesi neden yapıldı?
      Hala göremiyor musunuz?
      O süreçte bankalarımızdan 60 Milyar dolar çalındı. İç borcumuz TL'den Dolara endekslenerek 30 milyar dolarımız bir gecede para ile para kazananların kasasına girdi.
      Bankalarımzın neredeyse tamamı "Bu kadar banka fazla" diyerek tasfiye edildi. Ama o sürecin sonunda Bankacılık sektörümüz Yabancı sermayeye peşkeş çekildi. Bankalardaki sıcak paranın %40'ı yabancıların eline geçti. Para ile para kazananların götürdüğü paralar sebebi ile CARİ AÇIĞIMIZ 18 Milyar dolara çıktı.
      Sizler ise hala neleri tartışıyorsunuz.
      Bu büyük planı göremiyor musunuz hala.
      Lütfen olayı biraz daha global düşünelim.

Not: Diyanet İşleri Başkanlığı meclisin kararı ile kuruldu. mecliste dinin işi nedir diyenler önce Kurtuluş Savaşı günlerindeki meclis tutanakllarını okusunlar.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

bulaşmem

hala diyorum din istismarı ne zaman yapıldıysa ki saksu iyi bilir. yapanlar meclise taşınmak için yapmıştır. bir çoğuda başarmıştır.

yoksa benim, onun, bunun yani milletin bir din problemi yoktur.

ama size birkonu daha hadi açıklayın.....arabalarının üstüne

''KURTULUŞ İSLAMDA'' yazanlar acaba neyi kurtarıyorlardı ?
      YUKAKAPİLİ

CVP: bulaşmem

Yazar: maksut Tarih: 26.12.2006 Saat: 09:15

ama size birkonu daha hadi açıklayın.....arabalarının üstüne

''KURTULUŞ İSLAMDA'' yazanlar acaba neyi kurtarıyorlardı ?

Maksut abi,

Ben gene anlamakta zorluk çekiyorum:) "Kurtuluş İslamda" sözünden bir müslüman rahatsızlık duyarmı? Neyi mi kurtaracak İslam; İnanan insanların ahiretlerini elbetteki. Ayrıca İslam öğretileri ile yaşamak ve uygulamanın kötülüğü nerede?

İnanan bir insan için en kutsal değerdir din duygusu. Ve elbetteki gerçek anlamda kurtuluşu dinde arayacaktır, nerde arasın.

Sebep her ne olursa olsun, ben müslümanın diyen birinin İSLAM kelimesinden rahatsız olması yada korkmasını benim aklım almıyor. Birileri başka amaçlarla kullanıyor, yada istismar ediyor diye rahatsız olanları da anlayamıyorum. Özetle; insan inandığı dinden nasıl rahatsız olur bunu benim aklım almıyor.

Evet, bende kişisel olarak kendi Kurtuluşumu İslamda görüyorum. Kendimden başka bişeyi kurtarma gibi bi derdim de yok. İsteyen istedği yerde kurtuluş arayabilir:)

"Bulaşmem" diyorsun ama sorduğun sorular hertarafı bulaştırmıyormu maksut abi:)

Selam ve saygılar

(kişisel görüşlerimdir, site yönetimini bağlamaz)
      =) MUSTAFA BENİM RAHATSIZLIK DUYDUĞUMU DA NEREDEN ÇIKARIYORSUN? İNANAN İNSANLAR KENDİ AHİRETLERİNİ KENDİLERİ KURTARI. KİMSE KİMSEYİ SIRTINA ALAMAZ ORDA TORPİL YADA KAYIRMA YOK.(MUHASEBEDE AKTİF PASİF HESABI GİBİ AMA ORDA HESAPLARDA OYNAMA OLMUYOR.) BUNU HER MÜSLÜMAN BİLİR. BENDE BİLİYORUM.

BENİM SORDUĞUM KENDİSİNİ KURTARMAK İÇİN İSLAMA SIĞINANLAR NEDEN BUNU ARABALARINA YAZIP REKLAM EDERLER? NEDEN BİR TEKKEYE KAPANIP SÜREKLİ İBADET ETMEZLERDE DÜNYA VE DEVLET İŞLERİ İLE UĞRAŞIRLAR.? VE MİLLETE SENDE GEL KATIL BİZE YADA OYVERDE BEN SENİ YÖNETEYİM DERLER.

ACABA NİYE BÖYE YAPIYORLAR DİYE MERAK EDİYORUM. BENİMKİ MERAK YOKSA BAŞKA BİR BİLDİĞİM YOK. BİLİYORSUN BİRŞEYİ ÖĞRENMEK İÇİN ÖNCE MERAK ETMEK LAZIM.

VE ŞİMDİ BİRAZ BULAŞAYEYİM TÜRKİYENİN KURTULUŞU İSLAM DEVLETİNDE Mİ ??

(BU BENİM FİKRİM DEĞİL MERAK ETTİKLERİM SADECE)
      YUKAKAPİLİ
      Maksut abi, ben sizin için demedimki Rahatsızlık duyanlar için dedim.

Elbetteki yaptığını reklam yapmayı seven insanlar vardır ve de olacaktır. Herkesin düşüncesine de şahsen saygı duyarım. Kendi bileceği birşey. İnancı yada vicdanı reklam yapmayı kabul edebiliyorsa söylenecek bir şey yok. Ben kimseyi yargılayacak durumda değilim, zira kimsenin kalbinden ne geçiyor, neyi ne için yapıyor bilemem.

Ben arabasının arkasına "Türkiye laiktir laik kalacak" yazana da "Atam İzindeyiz" yazana da "Kurtuluş İslam'da " yazanada saygı duyarım. Elbetteki bunları slogalarla arabalarına yazan değil gerçekten yaşayanlar daha makbuldür:) Eleştirirsem hepsini eleştirmem gerekir eleştirmeyeceksem hiçbirini eleştirmem.

Aklıma Ruhsati'nin bir dörtlüğü geldi.

"
      Bir vakte erdiki bizim günümüz,
      Yiğit belli değil mert belli değil.
      Herkes yarasına derman arıyor
      Deva belli değil, dert belli değil"
      RUHSATİ

Selam ve saygılar .

(Kişisel görüşlerimdir, site yönetimini bağlamaz)