Hemşin İçin Okuyun!

Ben aşağıdaki gibi bir yazı hazırladım. Bu gece verilen adreslere hepsini göndereceğim. Umarım ki herkes üzerine düşeni yapar.

----------------------------------------------------------------------------------------

Sayın..........;

Ben Karadeniz'de en çok ihmal edilmiş Rize'nin en çok ihmal edilmiş ilçesi Hemşinliyim. Bu güne kadar Devletten fazla bir şey beklemedik. Hep kendi yağımızla kavrulmaya çalıştık. Seçimden seçime gelseler de hiç bir siyasiye kızmadık.
      1980 yılından sonra Rize 2 tane Başbakan çıkarmasına rağmen bunun hiç bir faydasını göremedik. 1980'de neysek yine öyleyiz. Hatta hergün daha da küçülyoruz. 25 Sene önceki 5 bin civarında olan nüfusumuz verdiğimiz göçler ile 2500'e kadar düştü. Her geçen gün gittikçe ufalıyoruz. Nüfusu bağlayacak hiç bir yatırım olmadığı için kışın bazı köylerde neredeyse bir tek kişi kalmıyor.
      İlköğretim okulu ve Lisesi kapatılmakla karşı karşıyadır. Öğrenci sayısı düştüğü için taşımalı eğitim bile gündeme gelebilir.
      Hemşin'e gelecek memurların kalacakalrı yeterli yer yoktur. Bu sebeple öğretmenler ve bazı kamu görevlileri gelmemektedir.
      Hemşin gerçekten bir yokluklar bölgesidir.
      Rize'de Çay Fabrikası olmayan 2 ilçeden biridir. Diğeri Çamlıhemşin olup onun da Milli Park'ı vardır.
      Köy yolları asfalt olmayan tek ilçedir.
      Devletin en küçük bir yatırımı olmayan ilçesidir.
      Bir zamanlar İkizdere ve Arhavi arasında kalan bölgenin ticaret merkezi ve Tarihi İpek yolunun denize açılan kapısı olan Hemşin tamamen yok olmakla karşı karşıyadır.
      Sayın Başbakanımız Hemşin'e Çay Fabrikası sözü vermiştir ama Çay-Kur arsayı Hemşinlilerden istemektedir. Halbuki aynı çaykur bir çok ilçeye arsası olmasına rağmen yeni arsa alımı yaparak fabrika kurmuştur. Neden aynı şey Hemşin için yapılmıyor?
      Sayın .....;
      Lütfen Hemşin'e yardımcı olun. Hemşin'in Gurbetçilik olan makus talihini değiştirmek onuru size ait olsun.
      Selam ve saygılarımla...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

Müzisyen…

Duyarlılığın Bizi Biz Yapar İyiki varsın…
      Başlığın gündemde kalması İçin Yönetim gereğini yapacaktır.
      Tulum İle Horon İle TBMM Yürüyüş yapabilirmiyiz!
      SAKSU dilekçe örneğini PLATFORM sunmuştur...
      Arkadaşlarımız değişiklik yapabilir veya Dilekçeyi gönderebilir.
      Aslında Tek Tip Dilekçe Örneği Bizim Birlik Beraberliğimizi Göstergesi olur düşüncesindeyim.
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      bir dunya ayaklanır bır kısıdır bır kısı ayaklanır tum dunyadır!

sunu unutmayın hemsınde herkes o bır kısı gıbı ses verır...yanı cok yurekten ve cesur... en azında orneklerını gordum... bu bakıma duyarlı olalım...
      hayata dair bır sıkıntınız olursa onu o gun unutun nasıl olsa ılerıde bır gun unutmayacakmısınız ?