Zirvelerden Yaylaları İzledinizmi

Zirvelerden Yaylaları İzledinizmi

Yaklaşik beş yıldan beri ağustos aylarında omuzumda tüfek elimde kamera ile hemşin dağlarının zirvelerinde dolaşiyorum.inanın o heybetli dağlar okadar samimi o kadar güzelki bende hiç sitres sıkıntı kalmiyor.tek üzüldüğüm nokta dağların bom boş olması.eskiden çobanların koyunların sığırların sesleri tüm yaylaları şenletirdi insanlarımızda huzur vardı mutluluk vardı.Ama şimdi yaylalar boşaldı´,insanlarımız şartlardan dolayı göç ettiler.bende on beş yıldır istanbuldayım ,fakat bir türlü o dağlardan yaylalardan kopamadım.bedenim işte güçte aklım yaylalarda hemşin dağlarında kaliyor.zirveye yakın yerlerde heybetli manzaralar arasında muhteşem göller var.çoğu göllerde safkan alabalıklar var.onların varlığı rabbımın güzelliğinde saklıdır.ormanları güzel dereleri ter temiz ve heybetli bir şekilde akıyor.tüm bunların yanında hemşinimin hemşinlimin güzelliği doğaya ayrı bir renk katıyor.ben bu güzellikleri kalpten görüyor ve yaşiyorum.size tavsiyem fırsat bulursanız kaçkarları,verçeniği,altiparmakları hemşin tepesinden izlemek olacaktır.bu yazdıklarımı yaşiyanlar beni çok iyi anlarlar.Bu bolgenin güzellikleri yazmakla bitmez ;doğrusu yaylada buluşmak ve tepelerde gezmek dileğiyle sevgiler ve saygılar sunuyorum bir hemşin aşiği
      fırtına dereli