Ankara'daki Hemşin'lilerin Dikkatine

Ankara'daki Hemşin'lilerin Dikkatine

ANKARADAKİ HEMŞİNLİ ARKADAŞLARDAN HEMŞİN DERNEĞİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİ AKTARMALARINI İSTİYORUM.

DERNEĞİN ÇAMLI HEMŞİN DERNEĞİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEĞE BAŞLADIM.

YANİ BÜTÜN HEMŞİNİ KUCAKLADIĞINA İNANMIYORUM.

ÖZELLİKLE ÜYE OLAN ARKADAŞLAR. DERNEĞİN YÖNETİM KURULUNU TANIYORMU. KAÇ ÜYESİ VAR DERNEĞİN, DERNEK HEMŞİN KONUSUNDA(TAŞ OCALARI, çAY FABRİKASI, TOKİ, YOLLAR, YAYLALAR, VS) NE YAPMIŞ ? NE YAPIYOR?
      DERNEĞİN BİLGİ ALINABİLECEK BİR İNTERNET ADRESİ VARMI? BİR SİTE KURMUŞMU? LOKALDE SOSYAL FAALİYET ADINA BİR ETKİNLİK DÜZENLENİYORMU?

BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YAZSIN 8o
      YUKAKAPİLİ
      ARKADAŞLAR BEN YUKARDAKİ SORULARI ANKARADA YAŞAYAN HEMŞİNLİLERE SORUYORUM.
      BİR ÇOĞU DERNEĞE ÜYE OLMADIĞI GİBİ YERİNİ DE BİLMİYOR.

HEMŞİNLİ GENÇLERİN DERNEKLE İLGİLENMELERİ ÜYE OLMALARI. FAALİYET ÖNERMELERİ, YÖNETİME GİRMELERİ, TEMSİL ETMEYİ VE EDİLMEYİ SAĞLAMALARINI İSTİYORUM.

DERNEK ZATEN KURULMUŞ AMA ONU TÜZÜK AMACINA UYGUN YÖNETMEK GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. İKİ HEMŞİNİNDE CİDDİ NUFÜS SORUNU VAR VE DERNEK MAALESEF BİR ÇALIŞMA BAŞLATMADI. YADA BEN DUYMADIM. EĞER HEMŞİNLİLER O DERNEĞE ÜYE OLSALARDI VE DERNEK SIKI ÇALIŞSA İDİ BU SORUN RAHAT AŞILIRDI NE DERSİNİZ.

NOT : HEMŞİN DEYİNCE BEN COĞRAFİ HEMŞİNİ KASTEDİYORUM
      YUKAKAPİLİ
      daha önce bir konuda dernek ile ilgili şu satırları yazmıştım

hemşinliler derneği ile ilgili bikaç husus daha var
      dernek başkanımız gerçekten çok iyi niyetli çalışkan bir abimiz
      hemşin ile ilgili her konuda bizlere sürekli dediği
      dernek sizindir istediğiniz zaman her türlü faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz
      kendisine bundan dolayı teşekkür ederiz lakin;

bana göre derneğin bazı eksikleri var bunlar ;
      kahvehane görüntüsünden çıkarılması,
      içerisinde hemşin ile ilgili kitap ve dergilerin olduğu bir kütüphane ve okuma odası kurulması,
      dernekte kesinlikle alkol içilmemesi,
      okey pişti vs. gibi oyunların oynanılmaması, (kamçiligun oynanabilir )
      gençlerimizin katılımı sağlayacak faaliyetlerde bulunulması,
      LAZIM