Yeni Hemsinli'ler Meslek Rehberi

Yeni Hemsinli'ler Meslek Rehberi

Selam Arkadaslar,

bir kac Günlük calismamim ardindan sizlere "Hemsinli'ler Meslek Rehberini" sunmak istiyorum. Sizlerinde fikrini almak istedigim icin daha "DENEME ASAMASINDADIR". Bu bakimdan daha bilgilerinizi kaydetmeniz mümkün degildir.

Lütfen asagdaki Linki tikliyarak "ELESTIRILERINIZI Ve TEKLIFLERINIZI" sunarak degisiklikler yapabiliriz.

hemsinliyiz.biz/meslek_rehberi.php

Insallah Rehberimiz iyi bir vesile olarak hepimize yardimci olur.

Saygilarla

KOBAL
      Aslında bu tür çalışmaları Hemşin Dernekleride yapmalı hemşinli kardeşlerimizin mesleki faaliyet alanlarının kataloklarını hazırlamalılar diye düşünüyorum.Niyemi her sene öğrencilerimiz mezun durumuna geliyor Staj yapmak veya iş başvurusu yapmak ihtiyaçları oluyor.O yüzden böyle bir çalışmanın çok yerinde olabileceğini düşünüyorum.

Bir ilki başlattığın için teşekkür ederim mutlu kardeşim.Suistimal edilmemesi dileği ile başarılar...
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      Emeği geçenlere tşk. etmek lazım...Reis53'un belirttiği staj ihtiyacı, önemle durulması ve başlık acılması gereken bi durum..

Meslek rehberi kısmı şuanki tasarımla ilerlersek anladım kadarı ile hali hazırda bi arama modu yok.. rehber kaydı arttıkca ilerde tekrar sınıflandırmak/sektörel olarak ayırmak gerekebilir..
      Bence cv kayıt sitelrindeki(yenibiris.com) gibi sektorel ve iş alanları başlığı ekleyerek gidebilirsek daha verimli olur gibime geliyor..

Kolaylıklar dilerim..
      Bir gün pişman olacaksam, yaptıklarım için olacağım, yapmadıklarımdan değil.
      Selam Arkadaslar,

teklifleriniz ve Görüsleriniz icin Tesekkür ederim...

Bu Meslek Rehberi ile birlikte tabiki Genclerimize yardim etmeyi düsünüyoruz. Bu konuda yapmis oldugunuz "Staj" olayina deyinerek severek bunu Rehbere yerlestirmek isterim... Ama bunu tam olarak nasil istediginizi yada düsündügünüzü yazarsaniz sevinirim.

Sitemizi bir kisim kitle Ziyaret etmektedir. Buda Karadenizlilerdir. Bu bakimdan bilgileri SEKTÖRE göre degilde Sehire göre ayarlamak mantikli olacagini düsünüyorum... Eger Dikkat ederseniz Siralama Ikamet edildigi yere göre siralanmistir.

Suanki hedefimiz ise Rehberde 100 Kisinin kayitli olmasidir. Katilimin dahada artmasi sonucunda degisiklikler yapilabilir.

Saygilarla

KOBAL
      Selam Arkadaslar,

bir kac günlük Calismamin ardindan artik sizlere coktan beri beklenen ve yararli olacagini düsündügümüz Hemsinli'ler Meslek Rehberini sunmak isterim.

Asagdaki Linke tikliyarak Meslek Rehberine girebilirsiniz. Ayni zamanda Yandaki Menüdede yerini alacaktir.

bulutlarinulkesi.com/meslek_rehberi.php

- Rehberimizde bazi Bölümler ZORUNLU oldugunu belirtmek isterim. Lütfen bilgilerinizi dogru bir bicimde doldurursaniz Sevinirim.

- Meslek Rehberine bir Arama fonktionu suan mevcuttur degildir. Katilimin artisina bagliyarak bir Arama fonktionu yapacagim.

- Uygun görülmiyen bilgier / kisi silinecektir.

- Kayit edeceginiz bilgilerden Site Yönetimi sorumlu olmiyacagini belirtmek isterim.

Bu Calismanin HEMSINLIYIZ.BIZ Ailesine, HEMSIN Yöresine ve Insanlarina hayirli olmasini dilerim :)

Saygilarla

Mutlu KOBAL

10 Numara

Olmaz kardeşim,
      Ben kendimi meslek rehberine kaydettiğimde 10. sırada yer aldım. Yani 10 numara oldum. Zaten halısaha maçlarında da üstün meziyetlerim nedeniyle ( por vurmiş seğer gibi koşarım) 10 numara oynarım.
      Ama şimdi bakıyorum 14 numaraya gerilemişim. Yani birileri kaynak yapmış araya.
      Hooop kardeşim!! Burada da torpil mi var yoksa, ya da ne oluyor?
      ( Not: Konu ile ilgili açıklamayı lütfen Mustafa biladerim dışında bir yönetici yapsın.)
      ( Not 2: Bizim hemşehriler çoğunluk MİT'te çalışıyor herhalde. 14 tane mi meslek sahibi insan var bu sitede?)
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...
      1. Yönetimde bulunan her Yönetici aciklama yapma yetkisi olarak bu konuda bilgilerin Mustafa Bey'en baskasina vermesi gerekmektedir. Aciklamada bir Yanlislik görülmediyse "Site Yöneticisi" olarak Yöneticilerimizin aciklamasina bir ekleme yapmak durumunda kalmiyoruz.

2. Bizim icin Siralama ÖNEMLI DEGIL, bizim icin Önemli olan birilerin Rehbere kendilerini Kayit etmesidir. haa 10 Numera haa 14 Numera :) Ama neden 14 siraya gerilediginizi bilmek istiyorsaniz onuda acikliyabilirim.

Siralamalar "Ikamet edilgi yere" Yöre A'den Z'ye kadar siralanmaktadir. Türkce i karekteri Veri tabaninda taninmadigi icin ISTANBUL'lular en sonda yer almaktadir. Sizde tam olarak "İstanbul-Beylikdüzü" yazmaktadir. Sizden sonra biri "İstanbul-D***" yada "İstanbul-E****" kayit olursa yerini sizden sonra alacaktir. :)

Saygilarla

KOBAL
      Mutlu kardeşim,
      Kinaye yapmak derler ya, bu da öyle bir yazıdır. Burada bir eleştiri var ama sıralama veya Mustafa kardeşim ile hiç ilgisi yok. O kısımlara cevap yazmana gerek yoktu. Oraları Cem Yılmaz için yazdım.
      Ama bu bölüme üyelerin çok ilgisiz kalması konusunda ciddi eleştiriler yapmak gerekir.
      Önceden de bu bölüme benzer bölüm açılmıştı ve yine çok az kayıt olmuştu.
      Acaba herkese mail ve ÖM atılarak bu başlık hatırlatılıp sayı arttırılabilir mi?
      Veya bu bölüm doldurulmadan ( zorunlu) siteye giriş kısıtlansa??
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...
      Meslek Rehberimiz sadece "Meslek Sahibi olan veya bir sirkette calisanlar icindir.." Platforma calismayan veya Ögrenci Arkadaslarimizda ziyaret etmektedir... Bu konuda Siteye Giris icin zorunlu olmasi biraz uygunsuz olacagi gibi bir özelligide kalmiyarak; bütün üyelerin Bilgilerinde bir kisim bigilere ulasmak mümkündür.

Platforma Günde 200e askin Üye Giris yaptaktadir. E-Mail ile bir bildiri yapmak mümkün oldugu gibi ANASAYFA'da Önemli Duyurular Ve Kirmizi bir sekilde "HEMSINLILER MESLEK Rehberi" diye bir yazi mevcuttur...

Böyle bir sey KARADENIZLILER / HEMSINLILER icin bir ilkdir ama malesef bekledigim ilgiyi görmedi diyebilirim...

Ama KUKU ne diyor? LAY LAY LOM.... ?(

Yönetim ve Site olarak ÜYELERIMIZIN istedigi birseyi ve GERCEKTEN Ihtiyac olan birseyi sizlere sunduk... Simdi sira sizlerde...

KOBAL

CVP: 10 Numara

Yazar: Pamukcu Tarih: 14.06.2007 Saat: 00:21

Olmaz kardeşim,
      Ben kendimi meslek rehberine kaydettiğimde 10. sırada yer aldım. Yani 10 numara oldum. Zaten halısaha maçlarında da üstün meziyetlerim nedeniyle ( por vurmiş seğer gibi koşarım) 10 numara oynarım.
      Ama şimdi bakıyorum 14 numaraya gerilemişim. Yani birileri kaynak yapmış araya.
      Hooop kardeşim!! Burada da torpil mi var yoksa, ya da ne oluyor?
      ( Not: Konu ile ilgili açıklamayı lütfen Mustafa biladerim dışında bir yönetici yapsın.)
      ( Not 2: Bizim hemşehriler çoğunluk MİT'te çalışıyor herhalde. 14 tane mi meslek sahibi insan var bu sitede?)

:D :D :D :D :D :D :D hiç bu kadar gülmemiştim nihat öğretmenim alemsin yahuuu :D :D :D

ben allahın laz'ı bile 3. yüm sen nerdesin abi bu işte bi iş var hee :D :D :D
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK

son durum

Adı, Soyadı İkamet ettiği yer Mesleği
      1. Mutlu KOBAL Almanya Bilgisayar Iletisimcisi irtibat için detaylı bilgi
      2. ERCAN GÜRDAL ANKARA S.M irtibat için detaylı bilgi
      3. Yakup TURHAN Ankara Makine Mühendisi irtibat için detaylı bilgi
      4. Zeki Ataman Ankara Kamu irtibat için detaylı bilgi
      5. Nuray KARAGÜL Ankara Memur irtibat için detaylı bilgi
      6. MUZAFFER AYMELEK ANKARA KAMU irtibat için detaylı bilgi
      7. Burcu ÖZGÜL Düzce-İstanbul Öğrenci irtibat için detaylı bilgi
      8. Cem Yazıcı Hemşin Öğrenci ve Tulum çalmakta irtibat için detaylı bilgi
      9. CEMİL KARAGÜL istanbul kuaför irtibat için detaylı bilgi
      10. CANAN KAHRAMANTURK ERGIN IZMIR KREDI SERVIS ELEMANI-KASIYER irtibat için detaylı bilgi
      11. ÜLKÜ YAŞAR SAYIM KAZAKSTAN-PETROPAVLOVSK KIMYA MUHENDISI irtibat için detaylı bilgi
      12. Ali Yonka Mersin Eğitimci irtibat için detaylı bilgi
      13. Can YILMAZ Rize Öğretmen irtibat için detaylı bilgi
      14. Emrah AYTEMİZ Rize Yardımcı Vardiya Zabiti irtibat için detaylı bilgi
      15. Mustafa Çakır İstanbul Muhasebe irtibat için detaylı bilgi
      16. Mustafa OKUMUŞ İstanbul ö.şirk.İşlt.Md. irtibat için detaylı bilgi
      17. Hasan Fahri CANGÖZ İstanbul Makine Teknisyeni irtibat için detaylı bilgi
      18. Halil USTA İstanbul-B.çekmece İnşaat irtibat için detaylı bilgi
      19. Nihat PAMUKÇU İstanbul-Beylikdüzü Öğretmen irtibat için detaylı bilgi

abi sen eyice dışarda kaldun he :D
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK